Piráti v předehrávce nestačili Třinci, domácí vynuloval Šimon Hrubec

Napsal 24.01.2019 David Panuška, Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - Piráti se v rámci předehrávky osmatřicátého kola Tipsport extraligy postavili na domácím ledě Třinci, který byl před utkáním na prvním místě. Svěřenci Vladimíra Růžičky chtěli ukončit sérii domácích nezdarů, což se nakonec nepovedlo. Hosté skórovali již v první minutě a vedení si pohlídali až do závěrečné sirény. Piráti ani jednou neskórovali a sami inkasovali hned čtyřikrát.
38.kolo čt 24.1.2019
0:4(0:2, 0:0, 0:2)
TRI
Peters – Trefný, Knot, Dietz, Valach, Jank, Buchtela, Blaha – Marjamäki, Růžička, T. Svoboda – Sklenář, Huml, Stránský – Chrpa, Vantuch, Duda – Koblasa, Raška, Havel
Třinec
Hrubec – Doudera, Krajíček, Roth, Musil, Matyáš, Galvinš – M. Růžička, Marcinko, Dravecký – Hrňa, Polanský, Svačina – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Adámek, Cienciala

Třinec
1. Dravecký (M. Růžička, Marcinko), 6. Polanský (Cienciala), 47. Polanský (Dravecký), 59. Hrňa (Doudera, Marcinko)

Horák, Hejduk – Hynek, Polák

V utkání vydržel bezbrankový stav jen čtyřiadvacet vteřin. Po chybě Ronalda Knota na obranné modré čáře vybídl Martin Růžička od levého mantinelu ke skórování Vladimíra Draveckého, jenž neměl problém z voleje vsítit první branku– 0:1. O tři minuty později Vladimír Svačina přebruslil Juraje Valacha a podobně jako u prvního gólu posílal pas před branku. Nebezpečné zakončení Erika Hrňy však zastavil Peters.

Druhý zářez si připsali hosté v šesté minutě. Jiří Polanský nalezl před Peterem vyražený kotouč a po zkušeném podržení poslal černou gumu za ležícího gólmana – 0:2. O minutu později zahrozili i domácí. Po ráně od modré čáry od Ronalda Knota našel puk u pravé tyče Radek Duda. Z ostrého úhlu však nedokázal vstřelit branku. Kotouč projel jen brankovištěm. V jedenácté minutě si připsal Justin Peters další skvělý zákrok proti ráně Ondřeje Kovařčíka z pravého kruhu.

O dvě a půl minuty později opět Ondřej Kovařčík zakončoval proti Petersovi. Kanadský brankář byl podruhé úspěšnější, když zastavil ránu bez přípravy z mezikruží. V šestnácté minutě znovu pálil Erik Hrňa po nahrávce od levého mantinelu. Jeho pokus ani následná dorážka nebyly gólové.

V úvodu druhého dějství mohl vstřelit branku Radek Duda, který našel u pravé tyče vyražený puk, ovšem mířil nad. Ve dvacáté páté minutě byl v obrovské šanci Vladimír Svačina. Jeho pokusu z bezprostřední blízkosti vystavil stopku Justin Peters. O dvě minuty později se snažil za obranu natlačit Radek Duda. Jeho střelu z vrcholu pravého kruhu Šimon Hrubec udržel.

V polovině utkání přebruslil Bohumil Jank třineckou obranu a natlačil se před branku. Nadvakrát však proti Hrubcovi neuspěl. Ve 36. minutě vlétl po levé straně do pásma Jan Stránský a křižným pasem našel Adama Rašku. Ten z nebezpečné pozice nesnížil stav utkání. Ihned po vhazování se k zakončení z levé strany tlačil Ondřej Buchtela. Jeho bomba hlasitě zacinkala na brankovou konstrukci.

Třetí dvacetiminutovka začala nepříjemnou situací. Na nosítkách museli záchranáři odvézt Lukáše Krajíčka, poté co ošklivě upadl u mantinelu. Hra byla tak na pár minut přerušena. Ve 42. minutě vyslal do samostatného uniku Šimon Hrubec Tomáše Marcinka. Ten však nezakončil a následně povalil maskovaného Piráta. O několik sekund později se při vlastním oslabení snažil nadvakrát z bezprostřední blízkosti propálit Hrubce Jan Stránský. Brankář hostů však zůstal nepřekonaný.

O minutu později už hráli domácí přesilovou hru. V ní se ocitl s pukem mezi kruhy Ronald Knot, jeho pokus a několik dalších dorážek zastavil dobře vyjetý Šimon Hrubec. Ve 47. minutě přišla další rána pro Chomutovské. Po nahrávce mezi kruhy se podruhé zapsal mezi střelce Jiří Polanský – 0:3. Lapačkou musel Peters zastavit střelu Arona Chmielewského z levé strany. Puk srazil za branku. Čtvrtou branku přidal v závěru utkání Erik Hrňa, který pohotově u pravé tyče dorazil ránu Milana Doudery od modré čáry. Utkání tak Piráti prohráli poměrem 0:4.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „Měli jsme hodně špatný vstup do utkání, jelikož jsme hned dostali gól. První třetina byla z naší strany odehraná hodně špatně, Peters chytil strašně moc šancí soupeře a držel nás ve hře o body. Ve druhé třetině se naše hra hodně zlepšila, ale byli jsem bohužel hluší v koncovce. Když padla třetí branka, Třinec si výsledek pohlídal.“

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Chtěl bych klukům nejdříve poděkovat, protože to byl od nás velmi dobrý zápas. V první třetině jsme si vytvořili spoustu příležitostí, ale neodskočili jsme soupeři o více branek. Hráli jsme velmi dobře i po těžkém zápase v Liberci, kde nám první třetina naopak utekla. Ve druhé části se hra vyrovnala, domácí si vytvořili velmi dobré šance, které nedali. Zvonila i tyčka, což jsme ustáli a nedovolili jsme domácím kontaktní branku. Ve třetí třetině jsme si utkání zkušeně hlídali i přes některé možnosti Chomutovských. Definitivně utkání zlomila třetí branka. Kluci se semkli a jsou to pro nás cenné body. Bude se nám dobře vracet domů.“