O pirátech

Piráti Chomutov je hokejový tým, který se díky vyhrané baráži v roce 2012 vrátil po osmatřiceti letech mezi tuzemskou elitu. Změna stadiónu, loga i názvu klubu byla nakonec úspěšná. Jenže po dvou letech přišel sestup a okamžitý návrat na jaře 2015. Během následující letní přestávky začala nová éra spojená s desetiletou smlouvou trenéra Vladimíra Růžičky staršího, jenž přišel na sever Čech od národního týmu, s nímž jako kouč dvakrát vyhrál mistrovství světa.

V letech před postupem hrál Chomutov stabilně na špici první hokejové ligy a jako vůbec jediný tým nechyběl v play-off první ligy od jeho zavedení v sezóně 1999/2000. Od svého návratu do první ligy v roce 1997 třikrát celou soutěž vyhrál a mohl tak v následné baráži bojovat o postup mezi tuzemskou hokejovou elitu. Nejvyšší soutěž hrál Chomutov naposledy v sezóně 1973/1974. Před návratem mezi elitu měli Krušnohorci odehráno 15 sezón v nejvyšší soutěži a největším úspěchem bylo druhé místo v roce 1956. K mistrovskému titulu tehdy chyběly tři body. Jaro 2014 znamenalo sestup Pirátů z nejvyšší soutěže. Po okamžitém návratu mezi elitu přišel na jaře největší novodobý úspěch v podobě postupu do semifinále extraligového play-off. Poté však mužstvo dva roky po sobě do vyřazovacích nepostoupilo a na jaře 2019 Piráti opět sestoupili.

Informace o klubu


Název klubu:Piráti Chomutov z.s.
Adresa:Mostecká 5773, Chomutov 430 01
Telefon:
IČO:43222889
DIČ:CZ43222889
Internet:www.piratichomutov.cz
E-mail:klub@piratichomutov.cz
Rok založení:1945
Klubové barvy:bílá, modrá a červená
Změny názvu:ČSK Chomutov, Sokol II Chomutov, ZJS Spojené ocelárny Chomutov, Sokol Hutě Chomutov, TJ Baník Chomutov Závod Julia Fučíka, Baník VTŽ Chomutov, VTŽ Chomutov, KLH VT VTJ Chomutov, KLH Chomutov, Piráti Chomutov

Management klubu

Předseda Piráti Chomutov, z.s.:Ing. Daniel Badinka
Sportovní manažer A-týmu:Martin Pešout
Sportovní manažer mládeže:Mgr. Petr Jíra
Marketing:Roman Jüngling, Mgr. Libor Kult
Provozní manažer:Martin Pašek
Obchodní zástupce:Jan Jelínek