Trenéři

Miroslav Buchal (* 1. 12. 1965)

Miroslav Buchal, hlavní trenér

Miroslav Buchal patří mezi chomutovské odchovance a zažil druholigové časy, neboť v letech 1987 až 1992 nastupoval za místní A-tým, v němž třikrát skóroval. Po skončení aktivní kariéry se na konci 90. let minulého století vydal na trenérskou dráhu. Začínal u chomutovského potěru, kde i pod jeho vedením udělal první krůčky na ledě mimo jiné i David Kämpf. Postupně se posouval k žákům a poté i do celorepublikových soutěží, takže se podílel na rozvoji dalších hráčů, kteří z Chomutova zamířili do zámoří a mají smlouvu s týmy NHL. Ať už šlo o Davida a Ondřeje Kašovi nebo Jakuba Lauka.

Dosavadním vrcholem práce s mládeží bylo stříbro se starším dorostem Pirátů na jaře 2016, kdy místní mladíci podlehli až ve finále play-off brněnské Kometě. Na střídačce chomutovského A-týmu stál nekdejší řízný obránce už v sezóně 2007/2008 jako asistent Martina Pešouta. Ve druhé nejvyšší soutěži pak působil ještě od prosince 2013 v nedaleké Kadani, kde dokončil jako hlavní trenér sezónu 2013/2014 poté, co se Jiří Čelanský na vlastní žádost skončil. Shodou okolností právě Jiří Čelanský si ho vybral jako spolupracovníka, když Kadaň přebíral na začátku října 2017. V prosinci téhož roku Jiří Čelanský skončil a sezónu dokončil Miroslav Buchal po boku s Petrem Klímou. V listopadu 2018 převzal seniorský tým Klášterce nad Ohří, odkud se vrátil do Chomutova.

Petr Martínek (* 11. 9. 1972)

Petr Martínek, asistent trenéra

Petr Martínek se narodil v Chomutově, kde jako hráč zažil ještě druholigové časy. Po odkoupení licence na první ligu se zařadil mezi opory týmu i zadních řad a vynikal především důrazem, neústupností a také produktivitou. Výkony brzy zaujal extraligové kluby, takže se v létě 2000 přesunul do Slavie Praha, kde strávil dva roky po vedením Vladimíra Růžičky staršího. Poté následovaly štace v Litvínově, Znojmě nebo norském Lillehammeru. V létě 2005 se vrátil do rodného Chomutova, ale po jediné sezóně zamířil do tehdy také prvoligové Komety Brno. aktivní kariéru ukončil v roce 2011 v dresu Klášterce nad Ohří.

Hned poté nastoupil trenérskou dráhu, jako spolupracovníka si jej k juniorskému celku vybral Jaroslav Beck. Trenérský tandem se sehrál natolik, že hned v první společné sezóně dovedl nejstarší mládežnický tým Pirátů k historickému titulu, k němuž pomohl i o dva roky později na jaře 2014. Mezitím stihl Petr Martínek krátké angažmá na střídačce Kadaně a od ledna 2014 pomáhal Jaroslavu Beckovi u seniorského áčka. Poté se společně s Jaroslavem Beckem přesunul do Kadaně, odkud se v létě 2015 vrátil k juniorům. Nyní bude pomáhat Vladimíru Růžičkovi u chomutovského áčka.

Anton Lukin (* 2. 3. 1986)

Anton Lukin, trenér brankářů

Anton Lukin se narodil v ruském Novosibirsku, odkud odešel i s rodiči krátce po rozpadu Sovětského svazu do Německa. Právě odtud totiž pocházeli rodiče Antonovy maminky a právě zde se nynější kouč pirátských brankářů začal naplno věnovat hokeji. Poté, co zkoušel fotbal nebo basketbal, se v Bietigheimu postavil do hokejové branky.

V té vydržel až do 21 let, než ho zdravotní problémy donutily ukončit aktivní kariéru a věnovat se hokeji z jiné pozice. Poté už chytal jen pro radost v nižších německých soutěžích a ve Stuttgartu se začal učit trenérskému i funkcionářskému řemeslu. Nakonec převážilo trénování a Anton Lukin zůstal u brankářů. Postupně prošel několika kluby v Německu i Švýcarsku a kempy po celé Evropě. Než v létě 2017 přišel do Chomutova pracoval kromě již zmíněného Stuttgartu také v Basileji, Heilbronnu, Mannheimu nebo Freiburgu.