Trenéři

Petr Martínek (* 11. 9. 1972)

Petr Martínek, hlavní trenér

Petr Martínek se narodil v Chomutově, kde jako hráč zažil ještě druholigové časy. Po odkoupení licence na první ligu se zařadil mezi opory týmu i zadních řad a vynikal především důrazem, neústupností a také produktivitou. Výkony brzy zaujal extraligové kluby, takže se v létě 2000 přesunul do Slavie Praha, kde strávil dva roky po vedením Vladimíra Růžičky staršího. Poté následovaly štace v Litvínově, Znojmě nebo norském Lillehammeru. V létě 2005 se vrátil do rodného Chomutova, ale po jediné sezóně zamířil do tehdy také prvoligové Komety Brno. aktivní kariéru ukončil v roce 2011 v dresu Klášterce nad Ohří.

Hned poté nastoupil trenérskou dráhu, jako spolupracovníka si jej k juniorskému celku vybral Jaroslav Beck. Trenérský tandem se sehrál natolik, že hned v první společné sezóně dovedl nejstarší mládežnický tým Pirátů k historickému titulu, k němuž pomohl i o dva roky později na jaře 2014. Mezitím stihl Petr Martínek krátké angažmá na střídačce Kadaně a od ledna 2014 pomáhal Jaroslavu Beckovi u seniorského áčka. Poté se společně s Jaroslavem Beckem přesunul do Kadaně, odkud se v létě 2015 vrátil k juniorům. Od roku 2016 pomáhal Vladimíru Růžičkovi u chomutovského áčka, na jehož střídačce zůstal i po jeho odchodu během sezóny 2019/2020 po boku Martina Štrby a později Miroslava Buchala. Od léta 2020 šéfuje realizačnímu týmu on sám.

Petr Jíra (* 10. 8. 1978)

Petr Jíra, asistent trenéra

Petr Jíra pochází z Chomutova, kde strávil drtivou většinu profesionální kariéry. Rodné město opustil vždy jen na čas, během něhož nastřádal v barvách pražské Slavie a Litvínova pět desítek startů v tuzemské nejvyšší soutěži. Do ní pomohl po 38 letech i mateřskému klubu, v jehož barvách přidal dalších pětadvacet startů mezi tuzemskou elitou, jelikož převážně působil v prvoligové Kadani.

Už během aktivní kariéry úspěšně dokončil studium vysoké školy, takže stal se absolventem Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, díky čemuž získal nejvyšší trenérskou licenci. Na střídačku se jako kouč začal přesouvat už v závěrečné prvoligové sezóně 2014/2015. Žákovské týmy vedl do roku 2018, kdy se posunul k chomutovskému dorostu.

V létě 2019 se stal šéfem celé místní mládeže i akademie, za další rok se přesunul od dorostu k juniorům, takže se na ledě potkal jako hráč s některými svými juniorskými svěřenci, kteří nakoukli během krátkého ročníku 2020/2021 do áčka. Petr Jíra se totiž v létě 2020 stal součástí mužstva převážně místních odchovanců, jež se dali dohromady poté, co seniorský tým spadl až do krajské ligy. V květnu 2021 se pak někdejší útočník stal asistentem hlavního kouče Petra Martínka, tudíž aktivní hraní definitivně opustil.

Pavel Damašek (* 20. 4. 1978)

Pavel Damašek, asistent trenéra

Pavel Damašek začínal s hokejem v Klášterci nad Ohří, kde se narodil a odkud se v juniorském věku přesunul do Chomutova. Do branky mísntího A-týmu se postavil 26. ledna 2001 na závěrečnou třetinu domácího střetnutí s Pískem. Ve stejné sezóně pomáhal v rodném Klášterci nad Ohří, kde působil až do roku 2014. V letech 2000 až 2004 ještě pendloval do Kadaně, poté už chytal výhradně v rodném městě.

Do Kadaně se však jako hráč ještě vrátil, když od léta 2014 začal chytat za tamní B-tým v krajské lize. Právě odtud zamířil o šest let později do Chomutova a odchytal oba mistrovské zápasy ročníku 2020/2021 rovněž v krajské lize. Po nejkratší sezóně v historii chomutovského hokeje se přesunul na střídačku áčka, takže i on definitivně ukončil hráčskou kariéru.

×
Dnes v 13:15 | Dor.
HC Meteor Třemošná
Piráti Chomutov