Trenéři

Kamil Koláček (* 21. 9. 1973)

Kamil Koláček, hlavní trenér

Kamil Koláček se narodil v Mostě, tudíž začínal s hokejem v Litvínově, kde také v sezóně 1991/1992 debutoval v tehdy ještě československé nejvyšší soutěži, v níž také hned v premiérovém ročníku skóroval. Starty mezi tuzemskou elitou mu na přelomu let 1992 a 1993 pomohly k účasti na světovém šampionátu hráčů do 20 let, na němž mužstvo ve švédském Gävle vybojovalo bronz. V extralize následně prošel Vítkovicemi nebo Jindřichovým Hradcem, aby v létě 1995 zamířil do prvoligového Prostějova. Právě z Hané se jako elitní útočník druhé nejvyšší soutěže přesunul v roce 1997 do Chomutova, kde vyhrál kanadské bodování první ligy a nastupoval s krátkými extraligovými anabázemi v Litvínově nebo Karlových Varech až do ročníku 2005/2006. Poté zamířil přes ostravskou Sarezu a Mladou Boleslav do Mostu, kde v létě 2008 uzavřel aktivní hráčskou kariéru.

Poté začal při práci dozorce ve věznici Všehrdy trénovat s chomutovskou základnou, kde dělal první hokejové krůčky jeho syn Josef. Kromě toho patřil mezi specialisty na skatemill a postupně se přesouval na střídačku mládežnických týmů. Vedl především dorostenecké týmy, ať už šlo o tehdejší starší či mladší dorost nebo později už jen o dorost. K seniorům si odskočil jako asistent do nedaleké Kadaně strávil sezónu 2016/2017 a úvod následujícího ročníku. Na střídačku chomutovského áčka se poprvé postavil na konci listopadu 2019, když společně s Petrem Martínkem absolvoval duel v Porubě po odvolání Martina Štrby. O dva roky zaskočil během střetnutí krajské ligy v Lovosicích, od léta 2022 převzal chomutovským seniorský tým naplno.

Petr Martínek (* 11. 9. 1972)

Petr Martínek, asistent trenéra

Petr Martínek se narodil v Chomutově, kde jako hráč zažil ještě druholigové časy. Po odkoupení licence na první ligu se zařadil mezi opory týmu i zadních řad a vynikal především důrazem, neústupností a také produktivitou. Výkony brzy zaujal extraligové kluby, takže se v létě 2000 přesunul do Slavie Praha, kde strávil dva roky po vedením Vladimíra Růžičky staršího. Poté následovaly štace v Litvínově, Znojmě nebo norském Lillehammeru. V létě 2005 se vrátil do rodného Chomutova, ale po jediné sezóně zamířil do tehdy také prvoligové Komety Brno. aktivní kariéru ukončil v roce 2011 v dresu Klášterce nad Ohří.

Hned poté nastoupil trenérskou dráhu, jako spolupracovníka si jej k juniorskému celku vybral Jaroslav Beck. Trenérský tandem se sehrál natolik, že hned v první společné sezóně dovedl nejstarší mládežnický tým Pirátů k historickému titulu, k němuž pomohl i o dva roky později na jaře 2014. Mezitím stihl Petr Martínek krátké angažmá na střídačce Kadaně a od ledna 2014 pomáhal Jaroslavu Beckovi u seniorského áčka. Poté se společně s Jaroslavem Beckem přesunul do Kadaně, odkud se v létě 2015 vrátil k juniorům. Od roku 2016 pomáhal Vladimíru Růžičkovi u chomutovského áčka, na jehož střídačce zůstal i po jeho odchodu během sezóny 2019/2020 po boku Martina Štrby a později Miroslava Buchala. Od léta 2020 šéfoval realizačnímu týmu on sám a dovedl Piráty jako hlavní kouč do druhé ligy poté, co první sezónu po dvou mistrovských duelech přerušila pandemie onemocnění COVID-19.