Trenéři

Martin Pešout (* 9. 11. 1966)

Martin Pešout, hlavní trenér

Martin Pešout se narodil ve Slaném a během hráčské kariéry to dotáhl do druhé nejvyšší soutěže v dresu Sokolova. Právě na západě Čech pak rozjel trenérskou kariéru, když působil jako asistent u karlovarského extraligového mužstva či juniorského celku. Od léta 2003 zakotvil v hlavním městě, kde převzal starší dorost pražské Slavie a následně i juniory. Během působení v Edenu vedl rovněž národní tým do 18 let, s nímž v dubnu 2006 získal bronz ve Švédsku. O rok později v Německu však následoval sestup.

Během přestávky v roce 2007 se přesunul na sever Čech a převzal nedalekou Kadaň, odkud se v lednu 2008 přesunul do Chomutova, který za poněkud divokých okolností opustil Vladimír Kýhos. Na střídačce tehdejšího KLH vydržel až do konce ročníku 2008/2009, po němž se vrátil do Kadaně a ještě v téže sezóně zamířil na Slovensko. Ve Skalici se z hlavního kouče stal později asistentem, což byla jeho pozice i v letech 2010 až 2012 v Karlových Varech, odkud se na čas vrátil do Skalice. Od léta 2013 působil čtyři roky mimo jiné jako asistent A-týmu v organizaci brněnské Komety, s níž oslavil před návratem do Karlových Varů v létě 2017 mistrovský titul. V lázeňském městě působil jako hlavní trenér a postupně si k této funkci přibral ještě pozici sportovního manažera. V létě 2022 se znovu vrátil do Brna, kde v prosinci skončil a v závěru února 2023 zakotvil v Chomutově.

Petr Martínek (* 11. 9. 1972)

Petr Martínek, asistent trenéra

Petr Martínek se narodil v Chomutově, kde jako hráč zažil ještě druholigové časy. Po odkoupení licence na první ligu se zařadil mezi opory týmu i zadních řad a vynikal především důrazem, neústupností a také produktivitou. Výkony brzy zaujal extraligové kluby, takže se v létě 2000 přesunul do Slavie Praha, kde strávil dva roky po vedením Vladimíra Růžičky staršího. Poté následovaly štace v Litvínově, Znojmě nebo norském Lillehammeru. V létě 2005 se vrátil do rodného Chomutova, ale po jediné sezóně zamířil do tehdy také prvoligové Komety Brno. aktivní kariéru ukončil v roce 2011 v dresu Klášterce nad Ohří.

Hned poté nastoupil trenérskou dráhu, jako spolupracovníka si jej k juniorskému celku vybral Jaroslav Beck. Trenérský tandem se sehrál natolik, že hned v první společné sezóně dovedl nejstarší mládežnický tým Pirátů k historickému titulu, k němuž pomohl i o dva roky později na jaře 2014. Mezitím stihl Petr Martínek krátké angažmá na střídačce Kadaně a od ledna 2014 pomáhal Jaroslavu Beckovi u seniorského áčka. Poté se společně s Jaroslavem Beckem přesunul do Kadaně, odkud se v létě 2015 vrátil k juniorům. Od roku 2016 pomáhal Vladimíru Růžičkovi u chomutovského áčka, na jehož střídačce zůstal i po jeho odchodu během sezóny 2019/2020 po boku Martina Štrby a později Miroslava Buchala. Od léta 2020 šéfoval realizačnímu týmu on sám a dovedl Piráty jako hlavní kouč do druhé ligy poté, co první sezónu po dvou mistrovských duelech přerušila pandemie onemocnění COVID-19.