Hockey performance centre

Evropsky unikátní tréninkové centrum

Vhodná doplňková fyzická příprava

Tvorba vhodného kondičně-koordinačního programu, který je vytvořený na základě získání individuálních dat hráče. Odstraňují se zjištěné negativní návyky a současně se vytváří nové pozitivní návyky, které díky trenérům hráč zdokonaluje. Prostřednictvím individuálního programu a přístupu se formují i morálně volné vlastnosti sportovce a další aspekty sportovní psychologie. Příprava probíhá ve vlastní tělocvičně přímo na zimním stadionu.

 

Příprava na hokejovém bruslařském trenažéru

Příprava na hokejovém bruslařském trenažéru je specifická a v Evropě unikátní část tréninkového systému, ve které se zaměřujeme na biomechanické ukazatele při bruslení. Získáváme data o technice bruslařského skluzu a odrazu, postavení jednotlivých částí těla a funkčnost tzv. kinetického řetězce. Všechno se realizuje pomocí skatemillu (bruslařský trenažér) a dvou videokamer, které hráče snímají. Tak získáváme dokonalý obraz o technice bruslení.

 

Příprava na ledě

Na ledě získáváme data k vyhodnocení individuálních činnností jednotlivce s pukem i bez něho. Pomocí různých bruslařských a obratnostních testů na ledě dostáváme ucelený obraz o technice bruslení a technice hole v tomto prostředí. Mimo testů nám prostředí ledové plochy slouží také k analýze dat získaných ve hře. Tam získáváme nejpřirozenější a nejkomplexnější informaci o hráči.

 

Příprava na hokejovém bruslařském trenažéru

Dvě kamery umístěné na přední a boční straně snímají hráče tak, aby získal dokonalý přehled o technice svého bruslení. Následná analýza těchto záběrů pomocí špičkové výpočetní techniky a speciálního softwaru odhaluje bruslařské nedostatky, špatné návyky nebo třeba i výrazně přetěžované části hráčova těla. Díky tomu mohou trenéři sestavit individuální tréninkový program a postupně odstraňovat zjištěné nedostatky. Každý z hráčů obdrží videodokumentaci svého bruslení se záběry nejen při zahájení tréninku v Hockey Performance Centre Chomutov, ale také po skončení tréninkového procesu. Hráč tak získá přesný obrázek o svém zlepšení.

 

Jan Minčák

Hlavní trenér Hockey Performance Centre Chomutov, který absolvoval řadu školení nejen u nás, ale zejména v kanadském Vancouveru, srdci HPC. V minulosti aktivní hráč se nyní podílí na výchově nových talentů.

 
 

Libor Řepík

Stále aktivní hokejový útočník, který nastupuje za druholigový Klášterec nad Ohří a v minulosti hrával za mládežnické týmy Chomutova, v jehož barvách nahlédl i do první ligy. Nyní se kromě aktivní kariéry věnuje rovněž výchově talentovaných Pirátů.

 
 

Kamil Koláček

V minulosti vynikající hráč, dvojnásobný vítěz kanadského bodování 1. hokejové ligy prošel školením v kanadském Vancouveru a nyní působí jako trenér v Hockey Performance Centre Chomutov.