Chomutovští se vrací na domácí led, ve čtvrtek dorazí extraligový lídr z Třince

Napsal 23.01.2019 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti se po nezdaru v úterní dohrávce na ledě Plzně vrací před své fanoušky. Ve čtvrteční předehrávce 38. kola Tipsport extraligy vyzvou svěřenci kouče Růžičky lídra tabulky z Třince, který po úterním boji v Liberci zůstal na severu Čech. Úvodní buly klání padne na led ROCKNET ARÉNY v tradiční čas, tedy v 17 hodin a 30 minut.

Oceláři se díky stabilní výkonnosti drží na čele

Třinečtí hokejisté jsou aktuálně na první místě extraligové tabulky, kde mají 72 bodů. Před druhým Libercem mají výhodu pouze lepšího skóre. Z posledních deseti klání Oceláři slavili získ tří bodů čtyřikrát, dvakrát vyhráli v prodloužení. Jeden zápas v nastaveném čase ztratili a třikrát odcházeli z ledu bez bodového zisku.

Z posledních pěti venkovních mačů připsali svěřenci kouče Varadi na své konto pouze pět bodů, když vyhráli za tři body v Pardubicích, dva uloupili na zlínském ledě a s nulou odešli v Brně, Vítkovicích a v úterý v Liberci.

Chomutov – Třinec 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. V. Růžička (Flemming), 26. Marjamäki (Mrázek, Vantuch) – 6. Werek (Gernát, Polanský), 30. Chmielewski (Hrňa, Werek), 60. Hrňa (Krajíček, M. Růžička). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci:3 497. Střely na branku: 41:25. Zblokované střely: 12:12. Hity: 16:11. Vhazování: 31:32.

Třinec – Chomutov 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Werek (M. Růžička, Roth), 37. Marcinko (Musil, Hrňa), 38. Chmielewski (O. Kovařčík), 57. Chmielewski (Galvinš, Werek) – 60. Klhůfek (Marjamäki, M. Svoboda). Vyloučení: 2:4, navíc Flemming (CHOM) 5 + DKÚ. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci:4 096. Střely na branku: 37:23. Zblokované střely: 10:9. Hity: 11:12. Vhazování: 37:36.

Poslední odehrané zápasy Pirátů a Třince

HC Škoda Plzeň – Piráti Chomutov 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 322. Němec (Kodýtek), 32. Němec (Kvasnička), 42. Kodýtek (Kovář, Gulaš) – 7. Duda (Vantuch), 26. T. Svoboda (Růžička, Buchtela). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:16. Zblokované střely: 8:9. Hity: 15:8. Vhazování: 26:17.

Sestava Pirátů: Peters – Trefný, Knot, Kovář, Valach, Jank, Buchtela, Dietz – Marjamäki, Růžička, T. Svoboda – Raška, Sklenář, Stránský – Tomica, Vantuch, Duda – Koblasa, Huml, Havel.

Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 214. Kvapil (T. Hanousek, Ševc), 21. Filippi, 29. Filippi (Birner, L. Hudáček), 59. L. Hudáček (P. Jelínek, L. Krenželok) – 46. Bukarts (Roth), 47. Hrňa (M. Kovařčík), 49. Martin Růžička (Krajíček). Vyloučení: 6:5, navíc Cienciala (TRI) na 10 minut. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:25. Zblokované střely: 10:4. Hity: 4:6. Vhazování: 29:36.

Line-up Třince: Hrubec (29. L. Daneček) – M. Doudera, Krajíček, Roth, D. Musil, Matyáš, Galvinš, Adámek – Hrňa, Marcinko, Roberts Bukarts – Martin Růžička, Cienciala, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski..