Ohlasy po utkání

„První třetina byla šílená,” uvědomoval si Adam Raška po zápase s Třincem

Napsal 24.01.2019 Marek Douda
C h o m u t o v - V předehrávce 38. kola Tipsport extraligy se pirátská loď vrátila zpátky do přístavu, když v ROCKNET ARÉNĚ přivítala Třinec. Posádce kouče Růžičky se proti lídrovi tabulky nedařilo, a nakonec mu podlehli 4:0. Navíc se jednalo o první domácí utkání v sezóně, v němž Piráti nevstřelili branku. Jubilejní stý start v české nejvyšší soutěži si proti Ocelářům zaznamenal Adam Raška, který v průběhu klání putoval sestavou.

Chomutovští si připsali druhou porážku v řadě a příčiny lze hledat předně v úvodním dějství. Obecenstvo čekalo na otevření skóre pouhých 24 sekund a naneštěstí gumu ze sítě lovil Justin Peters, což se opakovalo o pět minut později. Piráti se probrali až v prostředním dějství, na stavu utkání se však zásluhou Šimona Hrubce nezměnil.

„Špatně jsme do zápasu vkročili. Dostali jsme dva rychlé góly a museli dohánět. Od toho se odrážela naše hra. První třetina byla šílená, ve druhé jsme Třinec přehrávali, ale bohužel jsme nedali gól, který jsme potřebovali. Ve třetí třetině padla další branka a bylo po zápase,“ popisoval mladý centr.

Piráti nevstoupili na ledovou plochu v ideálním rozpoložení, což vyústilo právě ve dva rychlé zářezy ze strany Slezanů. Oceláři v plné míře využili chyb domácího mužstva, a to ho pravděpodobně stálo důležité body. „Byli jsme splašení, nehlídali jsme si prostory a podle toho dopadla první třetina, jak dopadla,“ kroutil hlavou rodák z Nového Jičína.

Blesková branka týmem otřásla, avšak stále zbývalo hodně času na dotažení manka. Svěřenci trenéra Růžičky hrozili všemi různými způsoby, ale třinecký chrám zůstal nedobytý. „Je těžké, když v prvním střídaní dostanete gól. Pro psychiku je to mínus, ale měli jsme šedesát minut, abychom jeden nebo dva góly dali. Za stavu 0:2 se pořád dá hrát. Druhá třetina byla dobrá, ale zlomil nás třetí gól,“ mrzelo posilu z Třebíče.

Jak již zaznělo, první třetina byla rozhodujícím úsekem střetnutí, načež byl trenérský štáb Chomutova nucen reagovat na nepříznivý stav změnami. V sestavě pro druhou třetinu nezůstal kámen na kameni a na herní projev Pirátů řeč trenéra Růžičky očividně zapůsobila. Adam Raška opustil čtvrtou lajnu s Petrem Koblasou a Janem Havlem a vytvořil trio se Janem Stránským a Jakubem Sklenářem, přičemž změna mu nedělala žádný problém.

„V kabině jsme si ke hře něco řekli a hlavně to, že musíme na led vlétnout úplně jinak. Trápíme se s koncovkou. Vytvoříme si šance, ale neproměníme je. Jsme útočníci a nedáváme góly. Útok má útočit a střílet góly, to se nám nedaří,“ litovalo chomutovské číslo 55. „Přesuny pro mne nejsou vůbec obtížné. Jsem rád, že hraju. Kam mě trenér dá, tam hraju,“ doplnil k pohybům sestavou.

Pro Adama Rašku byl duel s Oceláři speciální a nejen proto, že dříve hájil barvy Vítkovic. Čtyřiadvacetiletý útočník si proti Slezanům připsal sté utkání v Tipsport extralize, přičemž sám o této skutečnosti neměl tušení. „Děkuju za info, udělalo mi to radost. Každý zápas, který je prohraný, mrzí. Musíme brát každý bod a teď nám Vary utíkají. Pokud nezačneme sbírat body, bude to těžké,“ uvědomoval si odchovanec Kopřivnice.

Chomutov z posledních pěti zápasů vyhrál jediný a dvanáctá příčka pro něj prozatím zůstává v nedohlednu. Z předešlých proher nejvíce bolí ty nejtěsnější, a sice proti Mladé Boleslavi a Plzni. „Ztracené body teď mrzí mnohonásobně, protože jsme Vary stáhli na tři body a místo dotažení jsme ztratili dva zápasy, kde jsme něco potřebovali uhrát a budeme to mít strašně těžké. Věřím, že se zvedneme a budeme vyhrávat,“ nevzdával se prvoligový ostrostřelec.

Při pohledu na konečné skóre není obtížné si domyslet vývoj utkání. Přestože se výsledek zdá být jednoznačný, Piráti měli množství šancí a na soupeřovu klec vyslali celkem jednatřicet střel. Vrcholem snažení byla dvojitá početní výhoda z 53. minuty, která gólový účet taktéž nepřepsala. „Přesilovky rozhodují zápasy. Když nevyužijeme žádnou za celý zápas, tak nemůžeme vyhrát. Z početních výhod musíme těžit, protože dělají zápasy. Jsou důležitým faktorem,“ zdůraznil Adam Raška.

Piráti se vždy mohli pyšnit dobrými výkony před vlastními fanoušky, a to za jakékoliv situace. V posledních týdnech je však opak pravdou a Severočeši loupí spíše na stadionech soupeřů. Sám dotazovaný útočník si ovšem tlak z domácí kulisy nepřipouštěl. „Neřekl bych, že je to tlakem. Jednoduše se nám poslední zápasy špatně sešly. To tak někdy bývá. Musíme jít pro puk a příště proti Olomouci bodovat,“ vyhlížel nadcházející souboj.

Chomutovská bárka si může napravit reputaci v nadcházejících kláních, kdy změří síly se dvěma moravskými celky - Olomoucí a Brnem. Co se týče nepříznivé domácí série, tu se Piráti pokusí prolomit poté proti Hradci Králové. „Příprava je pořád stejná. Je jedno, jestli hrajeme s Olomoucí, Brnem, a pak máme Hradec. Každý soupeř je těžký a s každým se dá hrát. Musíme jít do příštích zápasu s čistou hlavou a urvat nějaký bod. To je alfa a omega všeho,“ uvedl závěrem.