Ohlasy po utkání

„Nepomůžeme si góly v nestandardních situacích,“ litoval Ronald Knot po zápase s Třincem

Napsal 25.01.2019 Michal Luxa
C h o m u t o v - V souboji osmatřicátého kola Tipsport extraligy nevstřelili Piráti Ocelářům žádnou brankou, a tak pochopitelně odešli z hrací plochy bez bodů. V obraně Chomutova se jako už tradičně objevil Ronald Knot, jenž se ocitl v několik dobrých příležitostech, ale Šimona Hrubce ani on nepřekonal. Čtyřiadvacetiletý bek strávil na hrací ploše bez dvanácti vteřin třiadvacet minut.

„Prohráli jsme, což je pro nás rozhodně špatně. Začalo to už prvním střídáním, kdy jsme dostali první gól a za chvilku přišel druhý. To Třinec absolutně uklidnilo. I když si myslím, že v zápase pak přišly pasáže, v nichž jsme byli lepší, tak se nám nepodařilo dát branku. Ve třetí třetině už to z naší strany byla křeč a moc se nám nedařilo,“ shrnul zápas ofenzivně laděný bek.

Utkání, v němž velkou roli hrál vstup do zápasu, Piráti nezvládli. Hned v první minutě se totiž prosadil Vladimír Dravecký a pět minut po něm se radoval také zkušený Jiří Polanský. Trochu to vypadalo, jakoby se soubor Vladimíra Růžičky zapomněl v kabině. „Těžko říct! Na zápas jsme se připravovali stejně jako na každý jiný. Bohužel hned v prvním střídání uděláme chybu, propadneme a pak jdou ve třech na jednoho. Když pak od první minuty prohráváte s týmem, jakým je Třinec, máte to hrozně těžký,“ mrzelo odchovance Slavie.

Také Chomutovští však měli několik dobrých příležitostí. Ondřej Buchtela nastřelil brankovou konstrukci a další šance zneškodnil Šimon Hrubec. Do několika zajímavých situací se procpal také Ronald Knot, jenže ani jemu proti Ocelářům nebylo souzeno. „Někdy jsou zápasy, kdy to tam spadne. Pak jsou zápasy, kdy nic nedáte. Proti Třinci jsme měli šance, ale žádný gól jsme nedali. Neproměnili jsme ani přesilovku a ani tu dvojnásobnou. Když si nepomůžeme ani těmito góly v nestandardních situacích, je to pak těžký,“ kroutil hlavou.

„Šimon Hrubec tam měl několik kvalitních zákroků, kdy nás doslova vychytal. Ale do značné míry to bylo i naší impotencí. Budu se znovu opakovat, šance na vstřelení branky jsme měli,“ hledal slova na otázku o brankáři Ocelářů. Vždyť gólman Třince zneškodnil jednatřicet chomutovských pokusů a mohl si do sešitu se statistikami zapsat další čistý štít.

V posledních zápasech předvádí Severočeši lepší výkony na ledě soupeřů. Tak například v Plzni dlouho mysleli na body, ale předvedenou hru do duelu s Třincem nepřenesli. Otázkou je, zda kocábka kolem kapitána Marka Tomici necítí v domácím prostředí větší nervozitu. „Snažíme se jít do každého zápasu stejně. Jenže nám spíše vyhovuje hra, kdy se do nás soupeř tlačí a my musíme bránit. Potom jsme schopni odjíždět do brejků, jako se nám to povedlo třeba ve Varech. Jakmile jsme doma a je na nás, abychom hru tvořili, tak to není naše nejsilnější stránka. Naopak soupeř může čekat na brejky a tentokrát nás z nich Třinec potrestal,“ hledal největší rozdíly rodák z Prahy.

Chomutovští už jistě koukají v tabulce na ztrátu, kterou mají na Karlovy Vary. K dotažení tříbodového manka na Západočechy měli Piráti už dva zápasy, ale na body v nich nedosáhli. „Vždycky se skoro dotáhneme a nadechneme se. Když už můžeme udělat poslední krok, abychom se dotáhli na Vary, tak se nám nepovedou dva zápasy. Mohli jsme uhrát šest bodů, ať už v Plzni nebo teď s Třincem, protože to bylo hratelný. Ale bohužel nemáme ani jeden, musíme se soustředit na další zápasy,“ řekl odhodlaně.

„V podstatě od doby, kdy přišel Justin, nás drží a dává nám šanci myslet na body. O to víc mě štve, že on nám dává šanci a my mu vůbec nepomůžeme. Proti Třinci jsme mohli dostat osm gólů v první třetině, ale dostali jsme jen dva. Měli jsme pak celý zápas o co hrát, ale když žádnou branku nedáme, je to těžký,“ odpověděl naštvaně obránce s číslem tři na zádech.