Piráti poslední zápas sezóny prohráli, doma nestačili na Hvězdu Praha

Napsal 10.04.2022 Tadeáš Kožený
C h o m u t o v - V posledním domácím utkání již jistě postupující Piráti přivítali pražskou Hvězdu. Chomutovští utkání začali aktivně, ale skóre otevřel v deváté minutě hostující celek. V dalším průběhu zápasu narostlo skóre až na 0:5. Ve třetí třetině Piráti už pouze kosmeticky upravili výsledek na 2:5 a připsali si tak první porážku v sezóně.
KVAL6 ne 10.4.2022
2:5(0:2, 0:3, 2:0)
HVP
Hanuljak (29. Tuček) – Petrásek, Hartman, Novák, Charousek, Ferbas, Žižka, Cestr, Bártek – Freiberg, Řezníček, Kostourek – Mála, Kůs, Chlouba – Chrpa, Mežnar, Huňady – Josef Rindoš, D. Šilar, Jaroš
Hvězda Praha
Vokatý – Chvála, Herna, Grim, Láska, Chládek, Šonský – Nacházel, Klepáček, Hlaváč – Procházka, Hradil, Slavata – Velas, Slavík, Klečka – Nedvěd

47. Řezníček (Kostourek), 47. Chlouba (Mála)
9. Nacházel (Šonský), 19. Klečka (Chvála, Hradil), 28. Šonský, 29. Nacházel (Klepáček), 38. Slavík (Grim)

4:5
0:0
0:0
41:43
1687
Kostourek - Tichý, Pěkný

Piráti do zápasu s pražskou Hvězdou dobře nastoupili, ale po nevyužité šanci Petra Freiberga se skóre měnilo na druhé straně. V pozici mezi kruhy vystřelil hostující Marek Šonský a jeho střelu šikovnou těčí usměrnil za Hanuljakova záda Tomáš Nacházel a bylo to 0:1. Od té doby byl hostující celek lepším týmem na hřišti a jen díky několika dobrým zákrokům domácího brankáře nebylo skóre vyšší. V samém závěru první třetiny se skóre měnilo podruhé. Při hře čtyři na čtyři ujel hostující Jan Klečka a svižnou ranou nad rameno Hanuljaka zvýšil vedení hostů na 0:2.

Druhá třetina přinesla jednoznačný průběh ve prospěch hostujícího celku. Na 0:3 zvýšil po samostatném úniku Marek Šonský, který bekhendovou střelou nedal domácímu brankáři šanci. Hned z další akce se hosté radovali počtvrté. Tomáš Nacházel v obranném pásmu nabral rychlost a dokázal projet celé hřiště a ještě přesně zakončit - 0:4. Tento stav už nevydržel brankář domácích Miroslav Hanuljak a pro zbytek zápasu ho nahradil Filip Tuček. Poté se hra zklidnila, ale po další chybě domácí obrany zvýšil na 0:5 Jan Slavík.

Do třetí třetiny Piráti vstoupili svižně a odměnou jim bylo snížení. Na 1:5 snižoval z mezikruží osamocený Radim Řezníček po přihrávce Milana Kostourka. Ihned po rozehrání se domácí radovali podruhé. František Mála našel nahrávkou rozjetého Romana Chloubu, který prostřelil hostujícího brankáře - 2:5. Vypadalo to, že se Piráti nadechují k velké stíhací jízdě, ale hostující celek nic takového nedovolil a utkání v poklidu za tohoto stavu dohrál.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Je škoda, že jsme vítěznou sérii, co jsme měli celou sezónu nedokázali prodloužit. Ale cíl, postup do druhé ligy, jsme splnili a proto já jsem spokojený.“

Matěj Drtina (HC Hvězda Praha): „Přestože o postupujícím již bylo rozhodnuto, tak jsme sem přijeli s cílem ukázat, že hokej hrát umíme. Zaslouženě jsme si dnes došli pro výhru a bylo to pro nás krásné zakončení sezóny.“