Reportáže

Piráti nedokázali Čiliaka v bráně Komety překonat a opět prohráli

Napsal 27.10.2013 Kryštof Kousal, Antonín Domanický
C h o m u t o v - V dalším domácím zápase proti Kometě Brno Piráti nevstřelili ze 43 střel ani jednu branku a logicky tak odešli z ledu jako poražení. Hosté si naopak po nepodařeném utkání na Slavii zpravili v Chomutově chuť a díky brankám Kempného a obou Svobodů zvítězili o tři góly. Jasnou hvězdou zápasu byl brankář hostujícího týmu Marek Čiliak, z domácích řad byl vybrán ex-brněnský Tomáš Divíšek.
16.kolo ne 27.10.2013
CHM
0:3(0:1, 0:1, 0:1)
KOM
Chomutov
Kostúr – Malec, Krstev, Pulpán, Mrázek, Kučný, Mazanec, Bartejs – Bartečko, Jaroslav Svoboda, Hřebejk – Kubinčák, Divíšek, Hruška – Račuk, Kämpf, Kaše – Šagát, Charousek, Jíra.
Kometa
Čiliak – Žižka, Kuboš, Kempný, Kováčik, Hanzlík, Dujsík – Burian, Jan Hruška, Dočekal – Jakub Svoboda, Holec, Zohorna – Káňa, Němec, Tomáš svoboda – Wasserbauer, Mrázek.

Branky a nahrávky

Chomutov
Kometa
8. Kempný. (Káňa), 26. Tomáš Svoboda, 54. Jakub Svoboda (Němec)

Statistiky

Vyloučení
4:4
Využití
0:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
43:31
Diváci
4801

Shrnutí

Úvod zápasu mohl vyznít lépe pro domácí. Hruška hledal Divíška, ale nahrávku zablokoval obránce Komety. Málo chvil poté připravil tutovku pro Bartečka Hřebejk. Domácí kapitán však trefil ležícího Čiliaka. Otevření skóre zařídili hosté. MICHAL KEMPNÝ projel obranou a namířil puk nad Kostúrovu lapačku. Rázem mohlo být navýšeno, ale brněnský útočník trefil místo odkryté klece jednoho z obránců. Na druhé straně hledal Divíšek Kubinčáka v prostoru brankoviště. Adresát přihrávky však nenamířil kotouč do sítě. Na druhé straně vyslal peprnou střelu Kuboš. Trajektorii střely odhadl brankář Kostúr výborně a potěšil efektním zákrokem domácí fanoušky. Závěrem třetiny mohli Piráti srovnat, když zpoza brány našel Svoboda Krsteva, jenž namířil puk mimo klec. První část tak skončila těsným vedením moravského celku.

Druhé třetině chyběl spád do chvíle, kdy byla poskytnuta početní výhoda. Střídavě se v ní ke střele dostali Bartečko, Mrázek a Hruška. Pokusy však mířili vedle nebo je zastavil brankář Čiliak. Následně pálil Divíšek, jehož pokus ovšem nenašel cestu skrze brankářovy betony. Gól však přišel na straně druhé, kde po chybě v rozehrávce proměnil svůj únik TOMÁŠ SVOBODA. Brno bylo jako utržené ze řetězu. Při tlaku v útočném pásmu napálil Kuboš z úctyhodné vzdálenosti tyč. Na druhé straně mohl po křídle unikající Hřebejk znamenat ohrožení pro Čiliaka kdyby se jeho střela nesnesla vysoko nad zamýšlený cíl. Chytře vypálil i Jíra z otočky, pokus se ovšem neujal. V přesilovce Komety pak opět zazářila lapačka brankáře Kostúra, který stylově lapil střelu Buriana. Druhá třetina tak opět vyzněla lépe pro Brno, které zvýšilo náskok o gól a dále pevně drželo vedení.

Třetí dvacetiminutovka začala zajímavými příležitostmi domácích Pirátů. Nejprve obdržel přihrávku před bránu Hruška, poté unikal po straně Račuk. Oba zvolili podobné zakončení a trefili náruč brankáře. Za brněnské mohl v nastalém oslabení navyšovat Hruška, únik mu k jeho smůle nevyšel. Podobný únik předvedl Němec a po jeho zakončení zvonila tyč. Piráti i nadále operovali v pásmu soupeře a nebáli se posílat střely směrem k Čiliakovi. Vážnou šanci si připravil Hřebejk, když se prokličkoval před bránu a jen beton brankáře zabránil kontaktní brance. Čiliak tak nadále držel svůj tým ve výhodné pozici. Brněnští se tlaku nezalekli a podařilo se jim navýšit. Třetí gól v Kostúrovo síti zařídil JAKUB SVOBODA. V závěru třetiny mohl stav korigovat Divíšek, který unikl všem ale výborně chytající Čiliak s jeho úmyslem nesouhlasil. Tím skončil zápas v němž si Kometa bez problémů pohlídala výhru.

Ohlasy trenérů

Jiří Veber (Piráti Chomutov): „Hodnocení zápasu je jednoduché a stručné. Bez gólů se nedá vyhrát. Vstoupili jsme do zápasu a nehráli jsme, co jsme chtěli. Určitě jsme chtěli být aktivní, být vidět na ledě, což jsme ovšem nepředvedli. Hodně se na nás podepsal první gól, po kterém jsme byli dlouho v útlumu. Bez gólů to ovšem nikdy nepůjde.“

Martin Pešout (HC Kometa Brno): „Vyhráli jsme zaslouženě, jelikož jsme od první branky kontrolovali utkání. Ovšem měli jsme v první třetině více šancí než jen na jeden gól. Domácí si dokázali vytvořit šance, ale nás v kritických momentech podržel Čiliak a i díky tomu zápas dopadl takto.“