Ohlasy po utkání

„To, co jsme proti Brnu předvedli, je prostě málo,“ říkal Jaroslav Svoboda

Napsal 28.10.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Tuzemská nejvyšší soutěž pokračovala v nedělní podvečer svým 16. kolem. Piráti se přesně po týdnu představili znovu v domácím prostředí, kam je přijela prověřit brněnská Kometa. Tým pod vedením Vladimíra Kýhose zvítězil i ve druhém vzájemném souboji v letošní sezóně, a to stejným rozdílem, kterým skončilo první klání na jihu Moravy. Piráti nedali gól už dlouhých 127 minut, pod čímž se podepsal i brněnský gólman Čiliak. „Ono to vypadá, že ti gólmani jsou proti nám silní, ale my do toho musíme dát víc a víc je potrápit,“ uvedl Jaroslav Svoboda.

Jako první se mohli radovat domácí, ale Bartečko ztroskotal na výborně chytajícím Čiliakovi. Poté ale střídali ve špatný moment, z čehož těžil Kempný, jenž otevřel gólový účet nedělního utkání. „Takový je prostě hokej. Góly padají po chybách a bohužel padaly do naší brány,“ krčil rameny Jaroslav Svoboda krátce po skončení zápasu.

Věděli jste, že...

Jaroslav Svoboda skóroval v letošním ročníku české nejvyšší soutěže dvakrát v oslabení?

Piráti vyprodukovali na branku soupeře více, než čtyřicet střel. Přesto se podruhé v řadě ze vstřelené branky radovat nemohli. „Šance si dokážeme vytvořit, ale před brankou musíme být důraznější. To, co jsme předvedli v neděli, je prostě málo. Nedáváme góly, tudíž nemůžeme vyhrát,“ uvědomoval si zkušený forvard elitní formace.

Nedělní duel s brněnskou Kometou byl jasným důkazem toho, že se doma výsledkově nedaří. Svěřenci trenéra Jiřího Čelanského prohráli v SD ARÉNĚ sedm zápasů z devíti. Na domácí půdě porazili jen Spartu a Energii. „Je to těžké. Soupeři sem přijedou bránit, dají první gól a poté už se to těžko dotahuje. Musíme něco změnit, vstřelit první branku my a hrát to trochu jinak,“ přemítal Svoboda.

Podle jeho slov byl zlomový moment utkání 16. kola Tipsport extraligy prostý. „Soupeř se dostal do vedení a od té doby měl zápase pod kontrolou. Pak už bylo těžké přes ně procházet, protože ve středním pásmu bránil v pěti hráčích,“ říkal bývalý hráč pražské Sparty, Lva či právě Komety.

Jaroslav Svoboda odehrál v probíhajícím ročníku Tipsport extraligy zatím 14 zápasů. Jeho průměrný čas na ledě za zápas čítá téměř 16 minut. Celkem pak strávil na ledě celkem 222 minut.

Na jihu Moravy strávil třiatřicetiletý forvard celkem tři sezóny. „Nějaká vazba tam ještě je, takže ty zápasy jsou emotivní. Teď ale hraju v Chomutově, takže se soustředím jen na to, abych byl týmu co nejvíce prospěšný,“ líčil Svoboda, který si pochvaloval diváckou kulisu, která do SD ARÉNY zavítala. „Zápasy proti Kometě jsou vždy vyhecované. Jsou to dobré zápasy a důkazem tomu byla i divácká kulisa,“ dodal následně.

ČTĚTE VÍCE: Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 0:3

Piráti odehráli druhé utkání v řadě s nulou v kolonce vstřelených branek. V čem vidí Svoboda zásadní problém, proč se chomutovským střelcům v poslední době nedaří? „Musíme udělat něco navíc a ne jen ze zadní nohy střílet a doufat, že nám tam něco spadne. Musíme do toho zápasu jít naplno a všichni tři útočníci z každé lajny se více tlačit do brány. Něco prostě musíme přidat,“ pronesl autor osmi kanadských bodů.

Ve čtrnácti zápasech vystřelil Svoboda na branku celkem jednatřicetkrát. Úspěšnost jeho střelby čítá 16,13 %.

Chomutov už v pátek čeká boj o klíč Podkrušnohoří. Právě pro tento zápas se hodí oblíbené novinářské klišé ‚o šest bodů‘. „Každé utkání je těžké a my nemůžeme brát ohled na to, jestli hrajeme se Spartou nebo s Litvínovem. Musíme do nich jít naplno a za každou cenu bodovat,“ prohlásil na závěr Svoboda.

Předem je jisté jen to, že kdo tento zápas prohraje, bude po sedmnácti odehraných kolech poslední. Oba celky mají totiž shodných čtrnáct bodů. Věřme, že v pátek budeme šťastnějším týmem my a protrhneme střeleckou mizérii.