Ohlasy po utkání

„Neodehráli jsme dobrý zápas,“ přiznal po zápase Tomáš Divíšek

Napsal 27.10.2013 Jan Řápek
C h o m u t o v - Piráti doma hostili soupeře z druhé půlky republiky. Brněnská Kometa si nepřijela pro výprask a do zápasu vstoupila velmi odhodlaně. V každé třetině se jí podařilo vstřelit branku, což se o chomutovských střelcích říci nedá. Co stálo za chomutovskou porážkou se snažil odhalit i Tomáš Divíšek, který byl po zápase vyhlášen hvězdou utkání.

„Nehráli jsme dobrý hokej, jsem zase tam, kde jsme byli před dvěma zápasy,“ řekl bez obalu ihned po zápase chomutovský útočník. Divíšek se nebál přiznat, že hra chomutovského týmu takříkajíc skřípe. „Odehráli jsme dva zápasy docela slušně, ale dnes jsme neudělali nic z toho, co jsme si řekli. Dostali jsme první hloupý gól a pak už se to nějak vezlo. Těžko se to hodnotí, ale ten zápas byl podle mě, špatně odehraný. Od začátku do konce, od brankáře až po posledního útočníka,“ prohlásil Divíšek.

Tomáš Divíšek
Tomáš Divíšek

I když poslední domácí zápas nedopadl podle představ, podle Divíška nedochází k žádné krizi. „Myslím, že na Spartě jsme odehráli dobré utkání, měli jsme dost šancí. Ty jsme ovšem měli i proti Kometě. Soupeřům jsme ovšem nestíhali, všude jsme byli o krok pozadu a to je špatně,“ snažil se útočník najít důvody porážky. Následně ovšem doplnil, že poslední výkon by měl být spíše výjimkou ve hře severočeského týmu. „Podle dnešního zápasu se nemůžeme hodnotit. Dnešní výkon by se již neměl opakovat. Kometa je silný mančaft a my s ní klidně můžeme prohrát, ale musí to být se ctí.“

Přitom zápas s Kometou mohl být pro Divíška pikantní, Byl to právě tým z jihomoravské metropole, odkud na sever Čech loni přišel. „Já už to tak neberu, pro mě je to zápas jako každý jiný,“ řekl chomutovský útočník, který není jediným hráčem Pirátů se zkušeností z Komety. „Nevím, jak to mají ostatní kluci. Utkání v Brně bylo možná o něco speciálnější, ale teď už to tak nebereme,“ prohlásil profesionálně jeden z Pirátů.

Jaké jsou další plány Chomutovských? „Musíme se dát do kupy v kabině a změnit naší hru,“ řekl stručně Divíšek. Poté svá slova ještě rozvedl. „Očekávám, že se zvedneme. Řekli jsme si pár věcí co a jak. Hned na to jsme odehráli dobré utkání proti Varům a slušně jsme hráli i na Spartě. Byl tam potenciál, ale ten jsme nyní vůbec nevyužili. Od toho se musíme odrazit,“ popsal situaci forvard chomutovského týmu.