This text will be replaced


Preview k zápasu

Na sever Čech přijede brněnská Kometa v čele s Vladimírem Kýhosem

Napsal 26.10.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Tuzemská nejvyšší soutěž pokračuje v neděli svým 16. kolem. V chomutovské SD ARÉNĚ se představí domácí Piráti a brněnská Kometa, čili čtvrtý celek Tipsport extraligy. Jihomoravský celek vedou dva trenéři, kteří jsou chomutovskému publiku dobře známý: Vladimír Kýhos a Martin Pešout. Piráti se pokusí navázat na domácí zápas s Energií a budou chtít získat všechny tři body. Úvodní buly je v Podkrušnohoří naplánováno na tradičních 17 hodin a 30 minut.

Na svěřence trenéra Jiřího Čelanského čeká po pražské Spartě další nepříjemný soupeř. Do SD ARÉNY totiž zavítá brněnská Kometa, jenž momentálně okupuje čtvrté místo tabulky tuzemské nejvyšší soutěže. Chomutovští hokejisté tak budou znovu jistě spoléhat i na diváckou podporu.

Tomáš Malec přišel na sever Čech právě z Komety.

Statistické okénko

V týmu Komety Brno si v kanadském bodování nejlépe vede útočník Martin Dočekal, jenž nasbíral devět bodů, za tři branky a šest asistencí. Nejlepším střelcem hostů je pak Tomáš Svoboda s pěti brankami.

Od Pirátů si v kanadském bodování nejlépe vede David Hruška, který zaznamenal průběžných 13 bodů, za šest branek a sedm asistencí. David Hruška je zároveň nejlepším střelcem a nahrávajícím hráčem Pirátů.

Co se týče průměrného času na ledě, budeme moc nejčastěji vídat Tomáše Divíška. Ten na ledě za zápas stráví průměrně téměř 20 minut. Z týmu Komety pak Jana Hanzlíka, který stráví na ledě průměrně více, než 20 minut.

Největším bojovníkem dle Radegast Indexu je u Pirátů Tomáš Malec, jenž nasbíral 55 bodů. U týmu Komety je to s 45 body Burian Vilém.

3. 2. 2013 ELH – 46. kolo Brno - Chomutov 4:0
02 12. 2012 ELH – 27. kolo Chomutov - Brno 5:4
21. 10. 2012 ELH - 14. kolo Brno - Chomutov 3:1
13. 09. 2012 ELH - 1. kolo Chomutov - Brno 2:4

Tabulka po 15. kole

poř. tým Z V VP PP P skóre B
4. Brno 15 7 2 2 4 36:31 27
13. Chomutov 15 3 0 5 7 35:51 14

Poslední zápas Pirátů

Piráti zajížděli v rámci 15. kola Tipsport extraligy na led pražské Sparty. Kdo čekal v souboji předposledního celku s lídrem tabulky jasnou převahu holešovického souboru, velmi se spletl. Domácí se sice už ve druhé minutě ujali vedení, ovšem chomutovské hráče brzy inkasovaný gól nepoložil. Svěřenci Jiřího Čelanského naopak dokázali jednoho z favoritů na zisk titulu několikrát přikovat v jeho obranném pásmu a v počtu střel na branku jej dokonce převýšili, jenže Tomáše Pöpperleho nepřekonali ani jednou. Sparta zvýraznila těsné vedení v úvodu třetího dějství, kdy si pojistila plný bodový zisk.

HC Sparta Praha - Piráti Chomutov 3:0

Zápas hodnotil asistent trenéra Pirátů Zdeněk Skořepa: „Neodehráli jsme vůbec špatné utkání. Myslím si, že jsme dvě třetiny byli lepším týmem. Měli jsme lepší pohyb, tlačili jsme se do branky, ale bohužel opět nemáme žádný bod. Rozhodla třetí třetina, kdy jsme dostali na začátku gól z přesilové hry Sparty. Ten rozhodl celý zápas.“

Poslední zápas Komety

Martin Mazanec v utkání proti Kometě.

Nepodařený zápas mají za sebou hokejisté brněnské Komety. Především první třetina s pražskou Slavií dopadla velmi nelichotivě. Ačkoliv Brňané hráli velice aktivně, soupeř se takřka z každé akce radoval a vyhnal po třech gólech Čiliaka z brány. Ač snížil Tomáš Svoboda, Pražané přidali pojistku a připsali si tři body.

HC Slavia Praha – HC Kometa Brno 4:1

Zápas hodnotil hlavní trenér Komety Vladimír Kýhos: „Kdo viděl náš zápas na Kladně, tak to bylo něco podobného. Dá se říct, že jsme celý zápas hráli, Slavia dávala góly a uhrála si, co potřebovala. Věděli jsme, že nesmíme dostat gól, ale ze čtyř střel v první třetině dostaneme tři góly. Myslím, že po našich chybách v obraně. Sehráli jsme utkání možná na krásu, ale před branku se nám moc nechtělo. Nebyl tam důraz k tomu, abychom Furchovi překáželi a dokázali dostat puk do brány. Slavia pak tohle hrát umí, má dobrou propracovanou obranu, vyhazují to a my se přes to těžko dostávali.“

Sestava Komety z posledního zápasu:

Čiliak (od 21. Trvaj) – Hanzlík, Dujsík, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dlapa – Jak. Svoboda, Holec, Zohorna – Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, Hruška, Dočekal – Wasserbauer, Polodna, Mrázek. Trenér: Kýhos.

Zápas 16. extraligového kola se odehraje v neděli, 27. října. Úvodní buly v chomutovské SD ARÉNĚ je naplánováno na tradičních 17 hodin a 30 minut. Živě ho můžete sledovat prostřednictvím TV Tipsport anebo prostřednictvím tohoto odkazu.