Ohlasy po utkání

„Rozhodla první třetina, inkasovali jsme příliš brzy,“ lituje Jaroslav Kůs

Napsal 15.04.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Pokud by Piráti v Boleslavi získali tři body, mohli slavit záchranu nejvyšší soutěže. To se však svěřencům Jiřího Čelanského nepodařilo a z města automobilky se vrací s prázdnou. Piráti měli v zápase hned dvě příležitosti dvojnásobné početní výhody, ty ale využít nedokázali, navíc se jim ani nepodařilo najít recept na výborně chytajícího Valenta. Utkání hodnotí chomutovský odchovanec Jaroslav Kůs.

„Pořád je to ta a samá písnička, stejně jako v minulém zápasu v Boleslavi, kdy jsme první třetinu prohráli 0:2,“ ohlíží se za prvním barážovém utkání, které v Boleslavi odehráli. „V tom posledním vzájemném zápase se nám to podařilo zvrátit, teď se nám to bohužel nepodařilo,“ pokračuje v porovnání obou duelů odehraných na ledě Středočechů. Hra byla často přerušovaná a rozhodčí při rozdávání trestů rozhodně nešetřili. Hrálo se především čtyři na čtyři. „Hodně tu hru kouskovali a my se nemohli dostat do tempa,“ krčí rameny Jaroslav Kůs. Piráty už delší dobu trápí přesilové hry, v tomto zápase hráli hned čtyři minuty v pěti proti třem, bohužel bez úspěchu. „Na konci druhé třetiny jsme hráli dvakrát skoro celé dvě minuty pět na tři. V těchto přesilovkách jsme měli vstřelit branku, to se nám však nepodařilo,“ smutní rodák z Chomutova.

Jaroslav Kůs bojuje o puk s Davidem Vrbatou.

Jaroslav Kůs následně hledal důvod, proč se jim v těchto přesilovkách nepodařilo vstřelit branku. „Střel jsme měli dost, ale bohužel všechny šly na boleslavského gólmana. V tom byla asi ta největší chyba,“ říká centr čtvrté formace.

V desátém utkání skupiny o udržení bylo k vidění hned pět branek, všechny padli z hokejek Mladoboleslavských. „Rozhodla první třetina,“ uvědomuje si chomutovský centr. „Před zápasem jsme si říkali, že čím déle to bude 0:0, tak tím lépe pro nás. To se nám ovšem nepodařilo a v první třetině jsme inkasovali hned dvakrát. V té baráži se to hrozně těžko dotahuje,“ prozrazuje.

I čtvrtý zápas proti bruslařům byl především o emocích a rozhodčí při rozdávání trestů nešetřili. „Ty emoce k tomu hokeji patří, obzvlášť v zápasech s Mladou Boleslaví,“ říká Kůs. „Myslím si, že u nich se hrají ještě více vyhecovanější zápasy než v Chomutově. Stadion je tu k tomu přizpůsobený a diváci v něm dokážou vytvořit takovou atmosféru, která je žene dopředu,“ uvědomuje si třiadvacetiletý forvard.

Na závěr rozhovoru se chomutovský mladík vyjádřil k fanouškům. „Chci se našim fanouškům za tento zápas omluvit. Vůbec se nám nevydařil a pevně věřím, že se z toho rychle vzpamatujeme. Už v úterý nás čeká hodně důležitý zápas,“ dobře ví chomutovská třiatřicítka. „Věřím, že nás diváci přijdou podpořit a poženou nás za vítězstvím. Moc je teď potřebujeme,“ zakončuje Kůs.