Piráti zajíždí do Mladé Boleslavi, dva body vedou k jistotě záchrany v extralize

Napsal 13.04.2013 Jan Thöma
C h o m u t o v – Piráti v desátém kola barážových bojů zavítají na led do Mladé Boleslavi, kde se střetnou s vítězem základní části první ligy BK Mladá Boleslav. Pirátům k jistému setrvání v extralize stačí urvat v Boleslavi dva body. Naváží piráti na svojí vítěznou sérii?

Mladá Boleslav doma a venku

Družina Františka Výborného doma a venku působí jako zcela dva zcela odlišné týmy. Z domácích zápasů vždy brali tři body až na druhý zápas s Piráty, kdy brali dva body za výhru po samostatných nájezdech, když rozhodující nájezd proměnil Milan Mikulík. Skóre z domácích zápasů tak činí 22:8. Venku je to již o poznání horší. Bruslařskému klubu se venku vůbec nedaří ve čtyř zápasů získali pouze tři body za výhru v předminulém kole proti Olomouci. Skóre z venku činí 6:13.

Produktivita Boleslavi

Nejproduktivnějším hráčem bruslařského klubu je David Výborný, jenž je i neproduktivnějším hráčem celé baráže s 15 body za čtyři branek a za 11 asistencí. Druhý nejproduktivnější hráčem je Tomáš Nouza s devíti kanadskými body a třetím je Lukáš Pabiška se sedmi body. Branku Boleslavi hájí Roman Will s 90,38 procentuální úspěšností a Michal Valent s 94,78 %, čímž je i nejlepším brankářem baráže.

Vzájemná bilance v baráži

Všechny dosavadní zápasy byly vždy vyhrocené a plné emocí. Ve třech předchozích utkání padlo 107 trestných minut a jeden trest do konce utkání. Z dosavadních tří zápasů, ale vycházení lépe Piráti, kteří si ze soubojů odvezli sedm bodů, a to za dvě výhry a jednu prohru po samostatných nájezdech. Nejvíce trestných minut obdržel Tomáš Pitule, jenž byl vyloučen do konce utkání po nevybíravém zákroku na Lukáše Pulpána.

Poslední utkání týmu BK Mladá Boleslav

Polední zápas Mladé Boleslavi je pozvánkou na kvalitní hokej. Tým z města automobilů přivítal na svém ledě k poslednímu vzájemnému zápasu tým Bílých Tygrů Liberec, jenž vyprovodili výpraskem 7:0. Boleslav se tak dostala zpátky do boje o extraligu.

Sestava: Valent – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický – Mikulík, Koudelka, Demel – Nouza, Výborný, Pabiška – Kafka, Vrbata, Hrdel – Jiránek, Pitule, Ondřej

Branky a nahrávky: 8. Chaloupka (Pabiška), 10. Nouza (Koudelka), 33. Pojkar (Výborný, Nouza), 38. Mikulík (Koudelka, Chaloupka), 53. Jindra (Koudelka), 54. Němeček (Toman), 60. Vrbata. Rozhodčí: Lacina, Husička – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:7. Využití: 3:0. Diváci:4120.

Poslední vzájemný zápas

Poslední zápas vyhráli Piráti v poměru 3:1. Utkání se však odvíjelo ze začátku lépe pro hosty, když se hned ve druhé minutě utkání prosadil Tomáš Pitule, jenž překonal domácího fantoma v bráně Miroslava Hanuljaka. Ovšem netrvalo dlouho a utkání nabralo opačný směr. Piráti se po inkasované brance začali tlačit před branku hostujcího Willa. Piráti si ještě během první části vytvořili několik gólových situací, ale puk do sítě nedostali. Obrat nastal až ve druhé třetině, kdy Piráti otočili skóre během dvou minut po trefách Martina Šagáta a Marka Sikory. Ačkoliv se Boleslavští ve třetí třetině tlačili do útoku, aby vyrovnali. Nepovedlo se jim to. Naopak ve čtyřiaosmdesáté minutě přidal pojišťující branku obránce Lukáš Pulpán, jenž se trefil již ve druhém utkání po zranění.

Branky a nahrávky: 26. Šagát (Sikora, Důras), 28. Sikora (Důras, Hromas), 48. Pulpán (Sikora) – 2. Pitule (Toman). Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4845. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Z kabiny Pirátů

Nikola Gajovský působil v týmu BK Mladá Boleslav pět sezón během, kterých toho v městě automobilů prožil hodně. „Na mé působení v Mladé Boleslavi vzpomínám dobře, protože tam jsem se naučil hrát hokej a poprvé jsem tam ochutnal jak první ligu, tak extraligu,“ vzpomíná na své působení v týmu BK Mladá Boleslav.

Nikola Gajovský přišel k Pirátům dvěma lety. Tedy v době, kdy Chomutov bojoval ještě o extraligu. Hned první sezónu co Nikola Gajovský v Chomutově působil se povedlo Pirátům projít nástrahami prvoligového play-off a probojovat se až do baráže, která se v té době hrála systémem vítěz play-off první ligy proti poslednímu týmu play-out extraligy na čtyři vítězné zápasy. „Dřív ano, teď už jsem proti Boleslavi pár zápasů hrál, takže to tolik nevnímám. Letos jsem hrál za Kadaň proti Boleslavi. Minulý rok v baráži to bylo zlehka osobní. Není už ne jsem na věcí,“ hovoří o zápasech proti Boleslavi šestadvacetiletý útočník.„Proti Olomouci jsem hrál po třech měsících, takže se pomalu zapojuji do předzápasových tréninků,“ svěřuje se nakonec rozhovoru.