Ohlasy po utkání

„Klíčové bylo, že ubránili ta dvojnásobná oslabení,“ smutní Nikola Gajovský

Napsal 15.04.2013 Jan Thöma
C h o m u t o v – Piráti padli v Mladé Boleslavi výsledkem 5:0 a odnesli tak současnou formu Mladé Boleslavi, která vyhrála druhý zápas v řadě a opět se tak víc přiblížila příčkám pro postup do nejvyšší hokejové ligy. Do konce baráže zbývají již jenom dva zápas. Piráti se střetnou v domácím utkání s týmem Bílých Tygrů Liberec a ve venkovním zápase proti týmu HC Olomouc. V obou zápasech půjde Pirátům o hodně, především v tom první, kdy půjde o přímý souboj o první příčku.

Tým Pirátů odešel ze zápasu bez bodového zisku teprve podruhé v celé baráži. I přes porážku v Mladé Boleslavi zůstávají na prvním místě barážové skupiny. „Je to těžké hodnotit. Prohráli jsme 0:5, přehráli nás ve všech směrech. Zápas se lámal hlavně v přesilových hrách. Oni je dokázali využít, naopak my jsme hráli dvakrát dvě minuty v pěti proti třem, což se jim podařilo ubránit. Myslím si, že klíčové bylo to, že se jim podařilo ubránit ty dvojnásobná oslabení,“ hodnotí poslední zápas v Mladé Boleslavi chomutovský forvard.

Piráti vstřelili pouze jedinou branku ze dvou zápasů. Branku vstřelil Milan Kraft a zajistil tak Pirátům vítězství nad Olomoucí. V utkání proti Mladé Boleslavi se však Piráti neprosadili. „Produktivita nás netrápila jen v Boleslavi, trápili jsme se i doma s Olomoucí, kdy jsme dali gól až deset vteřin před koncem. Tohle je náš dlouhodobý nešvar,“ mluví o produktivitě sedmadvacetiletý Nikola Gajovský.

Boleslavi se na domácím ledě povedl i druhý zápas v řadě. V tom první přehráli liberecké Tygry 7:0 v tom druhém připravili Pirátům nadílku v podobě pěti branek. Piráti tak do posledních dvou zápasů vstupují s jednobodovým náskokem na Liberec a dvou bodovým náskokem právě na Mladou Boleslav. „Vliv na naší psychiku to mít nemůže, protože jsme stále na prvním místě. Pořád máme vše ve svých rukou, tudíž se na ostatní soupeře nemusíme koukat. Kdybych věděl, proč se nám střelecky nedaří, tak dám osm gólů,“ smutní nad zápasem v Boleslavi. Pirátům se opět nedařili přesilové hře. Ve druhé třetině dokonce promarnili dvě bezmála dvouminutové přesilové hry pět na tři. „Kdybych věděl, proč se nám v těch přesilovkách nedaří, tak to klukům v kabině řeknu a nedali bychom těch gólů osm ale třeba dvanáct. Málo střílíme a snažíme se to zakončovat do prázdné brány,“ hovoří o problematice chomutovských přesilových hrách.

Tým Mladé Boleslavi je pravidelným účastníkem barážových bojů. V baráži se nachází již po šesté v řadě. Pětkrát z toho se jí účastnili jako poslední tým extraligy. „Mají v týmu zkušené hráče, kteří dlouhou dobu hráli extraligu, tudíž to není bůhví jaký tým. Umí si navzájem vyhovět a ti hráči dokážou využít každé situace z přečíslení. Řekl bych, že v ofenzivní fázi mají hodně dobrý tým a v neděli je hodně podržel i brankář Michal Valent,“ vypovídá o složení Mladoboleslavského kádru.

Nikola Gajovský začínal s hokejem právě v týmu Mladé Boleslavi, kde strávil bezmála pět sezón. „Znám tu asi devadesát procent týmu, tudíž je znám dobře. Před zápasem na nějaké hecování nebyl čas a po zápase ve mně převládala hořkost z porážky, tudíž jsem na nějaké řeči neměl náladu. Pozdravili jsme se, ale že bychom si po zápase vyloženě bavili třeba dvě hodiny, to ne,“ zakončuje rozhovor.

×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Hvězda Praha
Piráti Chomutov
×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov