Ohlasy po utkání

MINIDUEL: Piráti v Boleslavi neskórovali, Valent udržel druhou nulu v řadě

Napsal 15.04.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Piráti v Mladé Boleslavi prohráli a první mečbol nevyužili. Ten druhý přijde na řadu už v úterý, Chomutovští v předposledním kole letošní baráže přivítají Bílé Tygry z Liberce, jenž na Severočechy ztrácí jediný bod. Svěřenci Jiřího Čelanského sice Boleslav přestříleli, ovšem recept na skvěle chytajícího Valenta najít nedokázali. Ze středních Čech se tak domů vrací s nepořízenou.
BK MLADÁ BOLESLAV PIRÁTI CHOMUTOV
5 GÓLY 0
3 ZÍSKANÉ BODY 0
28 STŘELY CELKEM 33
15 VYLOUČENÍ 14
40 POČET TRESTNÝCH MINUT 38
3 VYUŽITÉ PŘESILOVÉ HRY 0
0 GÓLY V OSLABENÍ 0
VALENT (100 %) ÚSPĚŠNOST BRANKÁŘŮ HANULJAK (82,14 %)
33 ZÁSAHY BRANKÁŘŮ 23

„Záleží jen na nás, jak s posledními zápasy naložíme,“ říká Milan Kraft.

Zápas hodnotil Zdeněk Skořepa

„Neodehráli jsme dobré utkání. Byli jsme si dobře vědomi toho, že Boleslav je hodně silná především v přesilových hrách, přesto jsme už ve čtvrté minutě byli podruhé vyloučeni. Po první třetině jsme prohrávali o dvě branky a do druhé třetiny jsme šli s tím, že se s tím ještě pokusíme něco udělat. Měli jsme k tomu obrovskou příležitost, hráli jsme dvakrát dvouminutovou přesilovku pět na tři, ale bohužel jsme ji nesehráli vůbec dobře. Domácí byli lepší a zaslouženě zvítězili.“

Piráti chtěli před zápasem co nejdéle držet čisté konto a byli si vědomi toho, že pokud by zvítězili, definitivně by se v nejvyšší soutěži zachránili. „Prohráli jsme po čtyřech zápasech a teď záleží jen na nás, jak s posledními zápasy naložíme,“ uvědomuje si chomutovský kapitán.

Zápas se pro Piráty nevyvíjel dobře, znovu se jim nedařilo především v přesilových hrách. Naopak Boleslavští dokázali tři početní výhody využít, další branka padla z nařízeného trestného střílení. „Musíme to rychle hodit za hlavu a v pondělí si k tomu ještě něco řekneme,“ prozrazuje třiatřicetiletý centr.

Hra se hodně kouskovala a rozhodčí rozdali nadměrný počet trestů, vylučovalo se hned devětadvacetkrát. Teď však na Piráty čeká nejdůležitější zápas sezóny, v úterý na svém ledě přivítají Bílé Tygry z Liberce. „V pondělí nás čeká trénink a já pevně věřím, že se na finiš baráže psychicky dobře připravíme. Chleba se bude lámat v úterý proti Liberci,“ říká chomutovský kapitán. Piráty do Mladé Boleslavi přijel podpořit i zraněný obránce Jaroslav Mrázek a exchomutovský útočník Jiří Charousek, jenž v posledních týdnech musel podstoupit nepříjemnou operaci.

„Nejen defenziva, ale celé pětky hrály zodpovědně,“ pochvaluje si Michal Valent.

Slovenský brankář ve službách Mladé Boleslavi Michal Valent zneškodnil po Liberci i chomutovské střelce. Podruhé v řadě navíc vychytal nulu. „Za nulu jsem moc rád, ale nic to pro mě neznamená,“ zůstává nohama na zemi. „Hlavní je to, že jsme znovu získali tři body. Stejný cíl budeme mít i v úterním zápase s Olomoucí. Pokud ten zápas nezvládneme, ta nula mi bude k ničemu,“ uvědomuje si Valent.

Piráti byli bezzubí, v zápase se jim recept na boleslavského gólmana nepodařilo najít. „Nejen defenziva, ale celé pětky hráli zodpovědně,“ libuje si Michal Valent. „Blokovali střely, a když jsem něco vyrazil, hned to dávali pryč. V defenzivě hrajeme velice dobře a na druhou stranu střílíme i poměrně dost gólů,“ říká. Piráti sice svého soupeře přestříleli, ale zápas rozhodli přesilové hry. V těch jsou Boleslavští velice silní, opět využili hned tři, další padl z nařízeného trestného střílení.

Boleslavští museli v závěru druhé části čelit skoro čtyřminutovému oslabení ve třech proti pěti. „Nejhorší to bylo ve druhé třetině, kdy jsme dvakrát za sebou hráli ve třech proti pěti, dohromady to dalo skoro čtyři minuty,“ vypráví boleslavský brankář. „Tam jsem se zapotil trochu víc, ale kluci odvedli neskutečnou práci,“ pokračuje dále. Skoro celé oslabení odehrála jediná obranná trojice ve složení Jidra, Chaloupka a Koudelka. „Oni na to mají buňky, jsou v tom dobří,“ chválí své spoluhráče. „Do všeho padají a zároveň mi nepřekáží ve výhledu, což je strašně důležité. Když gólman nevidí, nemůže nic chytit,“ dobře ví Michal Valent, jenž v utkání s Chomutovem vychytal druhou nulu v řadě.

×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Hvězda Praha
Piráti Chomutov
×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov