Piráti vezou ze Vsetína bod, v prodloužení rozhodl domácí Dostálek

Napsal 19.12.2019 Libor Kult
V s e t í n / C h o m u t o v - Po jediném dni odpočinku vyrazili svěřenci Miroslava Buchala k venkovnímu dvojboji, který zahájili bitvu na vsetínském Lapači. Duel, v němž se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, si nakonec pro sebe uzmuli domácí Valaši v prodloužení. V normální hrací době se trefil i mladičký útočník Josef Koláček, který ve třetím startu poprvé skóroval mezi seniory.
N2 čt 19.12.2019
VSR
4:3p(1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Vsetín
Gába – Teper, Slováček, Hunkes, Hryciow, Jeřábek, Drtina, Holomek – Gorčík, Kucharczyk, Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – Tůma, Pechanec, Karafiát – Volf, Šilhavý, Březina
Pavlát – Rýgl, Žovinec, Blaha, Piché, Lang, Štochl, Seemann – Sklenář, Suchý, Klíma – Rudovský, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa, Koláček, Hlava

Vsetín
4. Hunkes (Kucharczyk, Gorčík), 36. Březina (Jonák, Slováček), 42. Dostálek (Slováček), 62. Dostálek (Rehuš)
21. Rudovský (Stloukal, Llewellyn), 29. Koláček (Hlava, Chrpa), 53. Žovinec (Tomica)

Skopal, Fiala – Lukš, Novák

Vsetín udeřil z první vážnější situace už ve čtvrté minutě, kdy si Jiří Hunkes najel z druhé vlny na Kucharczykovu přihrávku zpoza branky a otevřel střelecký účet večera – 1:0. Poté měli dvě velké příležitosti Piráti. V šesté minutě nepotrestal chybu v rozehrávce obránců Koláček, který vyřešil situaci tři na jednoho ranou do Gábova betonu, o minutu později neuspěl tváří v tvář gólmanovi Valachů bekhendovým blafákem Suchý.

Po polovině třetiny pálil Kucharczyk z pravého kruhu jen do bližší tyče, následně se strhla hromadná mela a pět vyloučení dalo přesilovku Vsetínu. Skóre se však do konce třetiny, již ozbodilo fair-play gesto Stloukala, který zrušil trest pro Kucharczyka, nezměnilo, přestože v závěru dostali Piráti k dispozici přesilovku pět na tři.

Tu brzy rozdělila přestávka, po níž se proti třem vsetínským trefil z ostrého úhlu Jan Rudovský – 1:1. Když domácí ve 28. minutě nevyužili přečíslení dva na nikoho, otočil vývoj utkání svým prvním seniorským gólem Josef Koláček, který na sklonku 29. minuty doklepl s obráncem na zádech puk od odkryté branky po sražené střele Hlavy – 1:2.

Za čtyři minuty vzal David Březina v přečíslení tři na jednoho zodpovědnost na sebe, ale na Pavláta nevyzrál, což však z podobné pozice na pravé straně útočného pásma odčinili v polovině 36. minuty – 2:2. Další gól do druhé sirény už nepadl, takže se po čtyřiceti minutách začínalo v podstatě od nuly.

V úvodu třetí třetiny Vsetínští nevyužili přesilovku, jenže krátce po jejím skončení ujel chomutovské obraně podobně jako v prvním duelu Na Lapači Vlastimil Dostálek a poslal domácí podruhé do těsného vedení – 3:2. Ve 46. minutě neproměnil další únik domácí Tůma, po polovině třetiny měl mezi kruhy v přesilovce čas i prostor Hlava, ale ani on neuspěl.

Vyrovnání přišlo zhruba minutu po šanci Hlavy. Výbornou práci Tomici ve vlastním oslabení dokončil Dušan Žovinec, jenž z mezikruží vyrovnal do odkryté branky – 3:3. To svítil na ukazateli čas 52:39. Ve zbytku normální hrací už se výraznější příležitost neurodila, blízko k ní měl na začátku 55. minuty Klíma vracející se z trestné lavice, jenže o samostatný únik ho připravilo zpracování puku ve středním pásmu.

Časomíra ukrojila z prodloužení 76 vteřin, když se stejně jako v prvním vzájemném souboji ve Vsetíně podruhé v utkání prosadil Vlastimil Dostálek, jehož úspěšný výpad z pravé strany před branku přiřkl druhý bod Valachům – 4:3pp.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): „Utrápené dva body. Hra pět na pět nebyla úplně špatná, ale hodně nás trápí přesilovky. Bohužel i ta naše poslední přesilovka rozhodla o tom, že Chomutov získal bod. Jestli bereme dva body jako ztrátu? Spíš nás zajímá herní obrázek a ten při hře pět na pět nebyl úplně nejhorší, ale přesilovkami si nepomůžeme a spíš nám to škodí. Vedle toho musíme zlepšit proměňování šancí.“

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Bylo to neskutečně bojovné utkání. Samozřejmě víme, jakou mají domácí sílu, čekali jsme nápor. Vsetín měl rychlý nástup, dal nám gól. Nakonec jsme první třetinu ustáli. V té druhé jsme skóre dvěma góly otočili, jenže domácí srovnali po našich chybách. Dobře jsme ale eliminovali tlak Vsetína. Třetí třetina už byla bojovná. Zdálo se, že vyhraje, kdo dá gól. Naštěstí jsme ujeli ve čtyřech a vyrovnali na 3:3. Prodloužení už bylo kdo s koho. Přeji Vsetínu dva body a naši kluci si zaslouží pochvalu, protože odbojovali neskutečné utkání.“