Dva zápasy během dvou dnů. Piráty čekají bitvy ve Vsetíně a v Porubě

Napsal 19.12.2019 Marcel Holl
C h o m u t o v - Nadstavbová skupina Chance ligy s názvem O pořadí v play-off nabírá na tempu po reprezentační pauze. Po domácí výhře se Slavií čekají svěřence trenéra Buchala dva souboje na ledech soupeřů. Ve čtvrtek se představí na Vsetíně, o den později v Ostravě. Oba duely mají shodný čas úvodního buly, ta by měla na led padnout v 17 hodin a 30 minut.

S oběma následujícími soupeři se Piráti utkali relativně nedávno. Nejprve na konci listopadu vyválčili výhru 5:4 v Porubě a o dva dny později doma setnuli Vsetín. Před zápasem na ledě Poruby udělalo chomutovské vedení změnu na trenérské lavičce a od té doby se začalo mužstvu dařit. Z posledních pěti zápasů pirátská družina naplno bodovala ve čtyřech případech, nestačila pouze na Frýdek-Místek.

To Vsetínu se v závěru základní části moc nedařilo. Z posledních pěti zápasů v první části soutěže svěřenci trenéra Dopity vyhráli jen doma s Porubou. Další výhru přidali v úterním prvním kole nadstavby na ledě Litoměřic. Shodou okolností Stadion byl i posledním sokem Valachů v rámci třicátého kola.

Porubě se závěr třicetikolové základní části vůbec nevydařil. Rozdíl mezi dvěma posledními výhrami byl takřka měsíc. Ostravský celek zabral až v úterý na ledě Přerova. Nutno podotknout, že Poruba měla trable s marodkou. Navíc ji opustila dvojice útočníků. Do extraligového Třince zamířil Roman Szturc. Na Slovensko vrátil Petr Obdržálek, jenž bude nově hájit barvy Nových Zámků. Novou akvizici trenér Holaň v kabině přeci jen přivítal. Dres Poruby nově obléká obránce Daniel Krejčí, jenž naposledy působil v Ústí nad Labem, ale v minulosti hájil barvy Slavie, Třince či Karlových Varů.

Chomutov VsetínPoruba
4. místo (57 bodů)pozice5. místo (55 bodů)7. místo (52 bodů)

Piráti začali nadstavbu výhrou se Slavií

Skóre utkání otevřel ve třetí minutě chomutovský Darby Llewellyn. O dvě minuty se ROCKNET ARÉNA radovala znovu. Brankáře Michajlova překonal Jakub Sklenář. Ještě před první přestávkou ale byl stav vyrovnaný, neboť Slavia využila dvě přesilovky. Z gólu se radovali Tomáš Šmerha a Jan Novák. Stav 2:2 svítil na kostce až do sedmačtyřicáté minuty, kdy si vzal opět slovo šikula Darby Llewellyn a rozhodl o tříbodovém zisku pro Piráty. Pro amerického útočníka to byla druhá vítězná trefa v ročníku.

Piráti Chomutov – HC Slavia Praha 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Llewellyn (J. Svoboda, Piché), 5. J. Sklenář (Hlava, Klíma), 47. Llewellyn (J. Svoboda, Havel) – 12. Šmerha (J. Novák, Vampola), 15. J. Novák (Šmerha).
Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. Střely na branku: 29:24. Zblokované střely: 6:10. Vhazování: 30:28.

Sestava Chomutova: Pavlát – Žovinec, Rýgl, Havel, Blaha, Piché, Lang, Štochl – Hlava, Sklenář, Klíma – Rudovský, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa, Koláček.

Vsetín vyhrál na ledě Litoměřic v prodloužení

V Kalich Aréně to dlouho vypadalo na gólově chudý zápas, neboť až téměř do konce druhé třetiny se trefil pouze ve 13. minutě vsetínský Radim Kucharczyk. Šestnáct vteřin před druhou sirénou využil přesilovku Karel Kubát a vyrovnal. V závěrečné dvacetiminutovce poslali Stadion do těsného vedení Martin Kadlec a Pawel Zygmunt, jejichž trefy proložila vyrovnání Sebastiana Gorčíka s Davidem Tůmou. Duel tak za stavu 3:3 dospěl do prodloužení. Krátce po jeho polovině přeměnil početní výhodu ve vítězný gól Ondřej Slováček.

HC Stadion Litoměřice – VHK ROBE Vsetín 3:4p (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 40. Kubát (Kangas, Strejček), 41. M. Kadlec (Voženílek), 50. Zygmunt (Jebavý, Klejna) – 13. Kucharczyk (Teper, Slováček), 44. Gorčík (Kucharczyk, Teper), 57. D. Tůma (Pechanec), 63. Slováček (Kucharczyk, Jonák).
Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 31:38. Zblokované střely: 7:17. Vhazování: 33:46.

Sestava Vsetína: Gába – Slováček, Teper, Ondračka, Hunkes, J. Drtina, Jeřábek, Hryciow – Jonák, Kucharczyk, Gorčík – Procházka, Rehuš, Dostálek – Karafiát, Pechanec, D. Tůma – L. Volf, Šilhavý, Březina.

Dolejš vychytal přerovské Zubry

Byť dle počtu střel byli aktivnějším celkem domácí Zubři, tak do dvoubrankového vedení se v prvních deseti minutách utkání dostala Poruba. Skóre otevřel Michal Hlinka, po němž skóroval ostravský kapitán Jiří Zdeněk. Snížení z hokejek přerovských hráčů přišlo pět minut před koncem, kdy kouzlo Dolejše odčaroval Radek Číp. Víc toho ale žlutomodří nestihli a svěřenci trenéra Holaně se tak po skoro měsíci radovali z výhry.

HC ZUBR Přerov – HC RT TORAX Poruba 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 55. Číp (Moučka, Weinhold) – 4. Hlinka (Husák, Ďurač), 10. Zdeněk (Kanko, Slavík).
Vyloučení: 3:9, navíc Šnajnar (PRE), Dundáček, Husák (oba POR) 10 OT. Využití: 0:0. Střely na branku: 42:27. Zblokované střely: 16:5. Vhazování: 41:27.

Sestava Poruby: Dolejš – Husák, Slavík, Urbanec, Dundáček, Pastor, Rudl, Dluhoš – Káňa, Zdeněk, Kanko – Gřeš, Hudeček, Sikora – Brodek, Jáchym, Špaček – Ollender, Hlinka, Ďurač.