Ohlasy po utkání

„Hned jsem věděl, že mi jen podjela noha,“ pronesl Petr Stloukal. Pokolikáté odvolal faul?

Napsal 20.12.2019 Libor Kult
V s e t í n / C h o m u t o v - Piráti vybojovali v rámci pokračování druhé části Chance ligy ve Vsetíně cenný bod, k němuž asistencí pomohl i nejproduktivnější hráč mužstva Petr Stloukal. Šestadvacetiletý útočník během zhruba sedmnácti minut na ledě zaujal i parádním gestem fair play, když odvolal trest pro domácího hráče.

Běžela osmnáctá minuta střetnutí, v němž Piráti v té době prohrávali 0:1, když jeden z hlavních rozhodčích zvedl pravici a chystal se vyloučit Radima Kucharczyka. Tomu však zamezil Petr Stloukal, který k sudímu přijel a ten po krátkém rozhovoru rozpažil na znamení, že vylučovat se nebude.

„Byli jsme v souboji, já vybojoval puk a snažil jsem se od soupeře odpoutat. Byl to klasický souboj jeden na jednoho, ve kterém mi podjela noha,“ líčil chomutovský snajpr bezprostředně po utkání. „Kontroloval jsem si brusli a viděl jsem, že mám strženou hranu, takže nebylo co řešit,“ vysvětloval, proč skončil na ledě.

„V hokeji by mělo platit fair play a odvolání trestu je na místě vždycky, pokud není člověk faulovaný,“ pokračoval a jasně tím dal najevo, že ani na okamžik neváhal. „Hned jsem věděl, že mě nikdo nefauloval. Očekával bych to i z druhé strany, protože někteří zkušení hráči skáčou jak do písku,“ doplnil ještě.

Majitel zatím třiceti kanadských bodů za šestnáct gólů a čtrnáct asistencí následně chvilku přemítal, kdy naposledy odvolával faul soupeře. „Pokud si dobře vzpomínám, měl jsem možnost něco takového udělat poprvé,“ lovil v paměti s úsměvem.

Piráti prohráli úvodní dějství 0:1, hned zkraje další části ale v přesilovce pět na tři vyrovnali. Jak vyplynulo ze slov Petra Stloukala, tentokrát přestávka pomohla. „Záleží, kolik zbývá do konce třetiny. Samozřejmě nejlepší je gól do šatny, protože zvedne mužstvo, které díky tomu nabere sebevědomí,“ přemítal v obecné rovině.

„My měli jen pár vteřin, takže jsme se snažili rychle vystřelit, ale gól jsme nedali. V kabině jsme si řekli, jak to sehrajeme, a povedlo se to parádně do prázdné brány,“ stočil řeč ke konkrétnímu chomutovskému případu ze Vsetína. „Celou sezónu se v přesilovkách trochu trápíme, nedáváme v nich góly, tentokrát nám to pomohlo k cennému bodu,“ liboval si.

Svěřenci Miroslava Buchala s Petrem Martínkem před polovinou normální hrací doby i díky prvnímu seniorskému zásahu Josefa Koláčka skóre otočili. To samé pak předvedli i Valaši, takže remízu po šedesáti minutách nakonec stanovil Dušan Žovinec ve vlastním oslabení. V nastavení si domácí zajistili druhý bonusový bod. „Myslím, že oba týmy měly velké šance rozhodnout. Proto bych řekl, že remíza byla spravedlivá,“ ohlížel se brněnský rodák.

Pirátský autobus po závěrečné siréně nenabral směr Podkrušnohoří, naopak setrval ve Vsetíně, aby o den později vyrazil k dalšímu duelu do ostravské Poruby. „Kdybychom jeli domů, strávili bychom v autobuse šest hodin a byli doma kolem druhé ráno. Pak je celý den rozsekaný, proto jsme rádi, že se domluvil dvojzápas,“ potěšilo nejen Petra Stloukala. „Máme čas na výběh, kolo, strečink nebo cokoliv dalšího. V klidu si dáme večeři, vyspíme se a vyrazíme do Ostravy,“ přiblížil.

Po návratu Pirátů ze severu Moravy budou zbývat do Vánoc už jen tři dny, kudrnatý forvard se však stresovat nemusí. „Dárky už máme pořešené,“ vypálil bez váhání. „Bude víkend, tak ani nevím, jestli by něco z eshopů ještě do Vánoc přišlo. Všichni objednávají na poslední chvíli, tak nechci riskovat, že bych zklamal malého syna,“ usmíval se. „Máme už nakoupeno a moc se těšíme,“ uzavřel.