Piráti v utkání plném vyloučení oplatili Litvínovu dva dny starou porážku

Napsal 30.08.2018 David Panuška
C h o m u t o v - Dva dny po vysoké prohře 1:5 v Litvínově se Piráti postavili Vervě podruhé. Tentokrát s kompletním týmem a na domácí půdě ROCKNET ARÉNY. Výsledek pak byl podobný, jen ve prospěch svěřenců Vladimíra Růžičky. Ti zvítězili 4:1 a zvládli poslední domácí duel před extraligovým ročníkem. Plynulosti utkání ovšem ubíral počet trestů, které rozhodčí rozdali.
přát. čt 30.8.2018
4:1(2:0, 2:0, 0:1)
LIT
Stezka – Jank, Valach, Štich, Mrázek, Dietz, Knot, Blaha – Sklenář, Růžička, Klhůfek – Tomica, Huml, Skokan – Šťovíček, Vantuch, Stránský – Koblasa, Gut, Chlouba – Havel.
Litvínov
Hanuljak (30. Soukup) – Baránek, Hunkes, Kubát, Sørvik, Ščotka, Šesták, Strejček, Romančík – Petružálek, Mikúš, Hanzl – Lukeš, Hübl, Myšák – Tůma, Gerhát, Černý – Matoušek, Řehoř, Jurčík.

12. Růžička (Sklenář), 15. Jank (Sklenář, Šťovíček), 33. Chlouba (Štich), 35. Šťovíček (Růžička, Mrázek)

Sýkora, Svoboda – Malý, Pešek
Vantuch a Chlouba oba 10 minut, Valach 5 minut a do konce utkání – Baránek 5 minut a do konce utkání, Sørvik 10 minut a do konce utkání, Hübl 10 minut

Piráti v reparátu proti Litvínovu začali aktivněji, což přineslo několik nadějných ale nakonec nególových střel. Verva se dostala do šance v páté minutě, když nevyužila rychlý protiútok do neuspořádané obrany domácích a dorážku Davida Tůmy. Na přelomu třetiny nejprve pálil do Hanuljakových betonů Lukáš Blaha a o chvíli později litvínovský tlak ukončil Tomicův faul.

Když zbývalo dvacet vteřin oslabení, Jakub Sklenář přihrál v situaci dva na jednoho Vladimíru Růžičkovi a ten otevřel skóre utkání – 1:0. Krátce po nevyužité početní výhodě Martin Šťovíček přihrál křížně přes pásmo Bohumilu Jankovi, jenž stanovil stav na 2:0. Závěrečné minuty přinesly několik vyloučení na obou stranách, z čehož vzešla chomutovská přesilovka.

Na začátku prostřední části po vypršení trestu chomutovské lavičky pokračovala více než minuta dvojnásobné přesilovky Pirátů, kteří ji nevyužili a naopak mohli inkasovat z hole Františka Lukeše. Ve 28. minutě měl na holi premiérový gól mezi dospělými Michal Gut, jenž z mezikruží nastřelil horní tyčku. O dvě minuty později odstoupil ze hry bývalý Pirát Miroslav Hanuljak a nahradil ho Jakub Soukup.

Vystřídavší brankář Litvínova za pár okamžiků inkasoval po povedeném průjezdu a bekhendu Romana Chlouby – 3:0. Na chomutovského odchovance navázal Martin Šťovíček, který prostřelil litvínovského brankáře během signalizované výhody mezi betony –4:0. Po velmi nadějné možnosti Dávida Skokana se opět rozjela šňůra vyloučení, čehož hosté ve čtyřech proti třem nevyužili.

Marek Tomica mohl hned v prvním střídání závěrečné periody zapsat pátou čárku, ale zakončil z ideální pozice vedle branky. V dalším průběhu se ani jeden celek do nadějné pozice nedostal. Až v polovině dějství František Lukeš potáhnul puk podél brankoviště a zakončil po ledě – 4:1.

Od 52. minuty měl Litvínov pětiminutovou přesilovku, ve které si vytvořil dlouhý tlak, ale nevyužil ho stejně jako téměř dvacet vteřin v pěti proti třem. Před koncem základní hrací doby, když už se domácí vrátili do pěti, si vytvořili několik pozic před bránou Jakuba Soukupa, který všechny zbylé puky udržel před čárou.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „V Litvínově se nám nepovedla první třetina, doma ano. Dobře jsme bruslili, rychle jsme přecházeli střední pásmo a dali dva góly. Ve druhé části to bylo podobné a třetí třetina už se jenom dohrávala.“