Ohlasy po utkání

„Spousta vyloučení nás nerozhodila, stále jsme se drželi plánu,“ ohlížel se Martin Šťovíček

Napsal 31.08.2018 Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - Předposlední zápas přípravy Chomutovští zvládli. V ROCKNET ARÉNĚ Piráti vrátili Vervě porážku, když skórovali hned čtyřikrát. V utkání plném přesilových her a vyloučení udrželi domácí vedení a slavili výhru 4:1. U dvou zásahů byl taký mladý Martin Šťovíček, který vstřelil jednu branku a přidal jednu asistenci.

Dva dny po vysoké porážce v Litvínově mohli Piráti oplatit Vervě stejnou mincí. Od začátku byli Chomutovští aktivnější, a proto nakonec utkání ovládli. „Od nás to bylo výborně odehrané utkání. Po tom, co se nám zápas v Litvínově moc nepovedl, jsme tento zápas celých šedesát minut plnili, co jsme si řekli. Byla tam spousta vyloučení, takže hra byla dost rozkouskovaná. Nás to však nerozhodilo, stále jsme se drželi plánu a zvládli jsme to,“ popsal dvaadvacetiletý útočník dojmy ze střetnutí.

V patnácté minutě přidali hokejisté v bílých dresech druhou branku. Velkým dílem k ní pomohl právě Martin Šťovíček druhou asistencí. „Dostal jsem puk na pravý mantinel a udělal jsem protizvratnou kličku. Uviděl jsem mezi kruhy volného Jakuba Sklenáře, tak jsem mu chtěl nahrát na střelu. Ale on to tečoval ještě za sebe na Bohumila Janka a ten to parádně trefil do víka, “ popsal akci.

Rozhodčí pískali velmi důsledně, a proto utkání přineslo velký počet trestů. Piráti hráli spoustu početních výhod, ale přesilovkový gól vstřelili jen jeden. „Nemyslím si, že bychom je hráli úplně špatně. Občas je potřeba i trochu toho štěstí. Ještě máme skoro dva týdny do ligy, takže to určitě ještě vypilujeme,“ hodnotilo pravé křídlo přesilové hry.

V nové sezóně se v českém hokeji upravila pravidla. Přibyly tresty. Některé z nich mohli diváci viděl i v odvetném krušnohorském derby. Největší pozdvižení přineslo pravidlo, kde může rozhodčí poslat hokejistu na trestnou lavici například za vyhrnuté rukávy nebo zastrčený dres. „Jsou to zvláštní pravidla. Já, jelikož nejsem moc velký, tak s dresem problém nemám. Jediné, co mi vadí, jsou ty rukávy. Ty jsem byl od mala zvyklý mít vytažené. Ale celkově to tentokrát bylo nějaké moc přísné na vylučování,“ pronesl sto osmdesát centimetrů vysoký hráč.

S Libercem skóroval Martin Šťovíček v domácím přípravném utkání hned dvakrát

Ve třicáté páté minutě vedli svěřenci Vladimíra Růžičky už 4:0, poté co se přesně trefil právě Martin Šťovíček. Po ráně od Jaroslava Mrázka se před ním ocitla šance, která se nezahazuje. „Zavezl jsem puk po mantinelu, udělal kličku za brankou a byl jsem podražený. Viděl jsem signalizovaný faul, takže jsme hráli šest na pět. Pak přišla střela od modrý a po nějaké teči ke mně vypadl puk. Byla tam skoro odkrytá branka, tak jsem to tam zkusil plácnout a vyšlo to,“ okomentoval úspěšný střelec gól.

V přípravě se zatím Martinu Šťovíčkovi daří náramně. V sedmi zápasech zapsal už pět kanadských bodů. A s třemi brankami je zatím nejlepší střelec Pirátů. Na slovo přišla taky případná změna čísla. „Já hlavně doufám, že mi ta forma vydrží i do sezóny. Musím přiznat, že se cítím opravdu dobře,“ uvedl pražský rodák o svých výkonech. „Přemýšlel jsem nad tím, že si třináctku nechám, ale špatný je, že ji tady má Jakub Lauko. Takže jestli tady bude hrát, tak mu třináctku nechám. Na čísla si moc nepotrpím. Už loni jsem hrál s šestašedesátkou. Ona má pro mě už osobní význam, tak si ji rád nechám.“ přiznal ve druhém derby přípravy dvoubodový hokejista.

Dva dny dělily od sebe obě krušnohorská derby. Na debakl 1:5 odpověděli Chomutovští výhrou 4:1. „V Litvínově jsme k tomu nepřistoupili úplně nejlépe. Měli jsme tam jiný tým. Bylo tam hodně mladých kluků. Hlavně jsme nehráli to, co jsme si řekli. A nevypadalo to dobře. Tento zápas jsme od začátku plnili náš plán a vypadalo to jinak,“ hledal rozdíly obou duelů chomutovský Pirát.

Již 15. září začíná nová sezóna Tipsport extraligy. Piráti budou doma hostit v ROCKNET ARÉNĚ mistry z Brna. Cíle do nové sezóny a náladu v kabině odhalil mladý střelec. „Cíl máme jasný. Chceme se poprat o desítku. Tým na to máme, je tu spousta bojovných kluků. Je tu úžasná parta, tak doufám, že se nám to povede,“ uzavřel Martin Štovíček.