Ohlasy po utkání

„Pouštím si Fortnite, kde sleduji tanečky,“ prozradil Aleš Stezka o inspiraci k děkovačkám

Napsal 30.08.2018 Michal Luxa
C h o m u t o v - Jako noc a den by se dala popsat utkání proti Litvínovu. V obou případech se radoval domácí celek. Piráti tak Vervě oplatili pár dní starou porážku. Do brankoviště se v posledním domácím střetnutí přípravy postavil Aleš Stezka, jenž předvedl několik výborných zákroků a dlouho sahal po další nule na straně inkasovaných branek Chomutova. Jednadvacetiletý gólman po zápase opět nezklamal, když fanoušky pobavil exklusivní děkovačkou.

Zatímco v úterním utkání se radovala z domácí výhry Verva, v ROCKNET ARÉNĚ byli úspěšnější Piráti. Soubor Vladimíra Růžičky byl od úvodních minut aktivnější, což také potvrdil gólově. „Myslím si, že bylo znát i to, že se hodně vylučovalo. Hráli se téměř neustále přesilovky nebo oslabení, takže hra nebyla taková plynulá. Ovšem myslím si, že jsme byli lepším týmem v celém zápase. Dotáhli jsme to do vítězného konce a každý chlap makal perfektně,“ hodnotil střetnutí jednadvacetiletý brankář. „Úterní utkání bylo úplně jiné. Tentokrát jsme výborně bránili a vše šlo hezky dopředu. Takže jsme odehráli super zápas a jsme rádi za výhru,“ pokračoval v odpovědi.

Dlouho to vypadalo, že si Aleš Stezka připíše druhé čisté konto v přípravě. Radost mu pokazil až ve třetí části František Lukeš, jenž se postaral o čestný zásah Litvínova. Jenže musíme podotknout, že při rodákovi z Liberce stála obrovská porce štěstí, když mu pomohla branková konstrukce. „Nejsem vůbec naštvaný nebo zklamaný. Jsem hlavně rád za výhru, protože to byl předposlední přípravný zápas. Každé utkání se potřebujeme připravit na ligu. Neřeší se, kdo dá gól nebo vychytá nulu. Řešíme, abychom se dobře připravili. Každý chce samozřejmě vyhrát. Myslím si, že osobní statistiky nebo nuly jdou stranou,“ řekl s pokorou.

V poslední dvacetiminutovce se snažil mladý gólman pomoci spoluhráčům s rozehrávkou. Jenže došlo k nedorozumění, a tak musel Aleš Stezka hodně rychle spěchat do brankoviště. Nakonec se mu ale podařilo situaci zachránit a ještě chvíli živit šanci na čistý štít. „Jak jsem jednou rozehrával, tak jsem tam nejdříve nikoho neviděl. Zahlédl jsem našeho hráče a jejich se tam rychle vrátil. Zařvali jsme na sebe s bekem bekhend, takže jsem se trochu špatně podíval. Naštěstí ale jsem to stihl zpátky a jsem rád, že z toho gól nebyl,“ popisoval nepříjemný moment.

Před domácím derby s Litvínovem chytal Aleš Stezka jen proti zahraničním soupeřům s úspěšností zákroků těsně nad 96 procent

Brankář, který bude v sezóně nosit dres s číslem třicet, odchytal čtyři přátelská utkání a inkasoval také stejný počet branek. „Jsem spokojený. Ještě spokojenější bych byl, kdyby to takhle bylo i v lize. Doufám, že se nám bude dařit, protože tohle je zatím ještě příprava. Doufám, že si výkony přeneseme do soutěže. Přejeme si udělat play-off a dostat se co nejdál.“

Nová pravidla hru pro druhé utkání s Litvínovem hodně ovlivnila. Rozhodčí v derby rozdali 140 trestných minut. Diváci viděli i tresty za pozdní dohrání nebo třeba zdržování při vhazování. „Nová pravidla jsou náročná pro rozhodčí i pro hráče. Teprve se zažívají a jsou jen pár zápasů. Chvíli bude trvat, než si to sedne a než se to všichni neučíme. Je dobré, že si na ně zvykáme už v přípravě,“ hodnotil otevřeně. „Některé zápasy jsou ostré a hlavně bylo to derby, takže se to dalo očekávat. Hlavní je, že se nikomu nic nestalo. Pár ostřejších zákroku bylo, ale všichni jsou v pořádku a to je hlavní,“ doplnil.

Hlavní trenér Vladimír Růžička společně s realizačním týmem vsadil na mladé brankáře. O místo v brankovišti bojují Štěpán Lukeš a právě Aleš Stezka. Oba gólmani v přípravě předvádějí kvalitní výkony, a tak není jasné, kdo do Tipsport extraligy vstoupí v pozici jedničky. „Konkurenci beru neustále, každý den. Musím na sobě pořád makat a musím každý den přesvědčovat trenéry, abych mohl chytat. O místo v sestavě bojujeme každý den i na trénincích. Jsem jedině rád, že Štěpán je tady, protože je to silný konkurent a skvělý gólman. Myslím si, že si pomáháme navzájem,“ konstatoval mladší ze zmíněné dvojice.

Jestli něco fanoušky po vyhraném utkání baví, tak jsou to děkovačky. Proti Liberci předvedl brankář draftovaný Minnesotou oslavný taneček. Proti Litvínovu dokonce vlezl na branku. A co přijde příště? „To ještě nevím, ale určitě zase něco vymyslím,“ prozradil s úsměvem na rtech. „Nevím, zda je to dobré říkat, ale když si pustím Fortnite, tak si projíždím tanečky a koukám, co by šlo. Ale jsou tam i takové tanečky, které by byly ve výstroji těžké. Když jsme vyhráli, začal jsem přemýšlet, co bych mohl udělat,“ uzavřel sympatický gólman.