Piráti se v úvodním duelu přípravy neprosadili, nad jejich síly byl Jekatěrinburg

Napsal 30.07.2019 Kateřina Kundertová, Michal Luxa
C h o m u t o v - K úvodnímu zápasu přípravy si Piráti pozvali ambiciózní Jekatěrinburg, s nímž prohráli 0:4. Ruský celek nastoupil bez největších hvězd, přesto předvedl kvalitní výkon. O osudu střetnutí rozhodla druhá dvacetiminutovka, v níž Dominik Pavlát lovil třikrát kotouč z branky. Severočeši byli nejblíže vstřelenému gólu v poslední periodě, ovšem nabídnuté přesilovky nevyužili.
přát. út 30.7.2019
0:4(0:1, 0:3, 0:0)
AVT
Pavlát – Rýgl, Pařízek, Seemann, Žovinec, Havel, Štochl, T. Běhula, Zeman – Stloukal, Pitule Rudovský – Tomica, Vrhel, Llewellyn – Chrpa, Suchý, M. Svoboda – J. Svoboda, Hrala, Kofroň
Jekatěrinburg
Gross (41. Galkin) – Berezin, Ščemerov, Sevosťjanov, Beljakov, Korčemkin, Trjamkin – Bělousov, Popov, Setdikov, Chripunov, Litovčenko, Obidin, Garejev, Pilipenko, Protapovič

20. Litovčenko (Setdikov, Berezin), 25. Protapovič (Pilipenko, Garejev), 34. Setdikov (Litovčenko), 40. Protapovič

Llewellyn – Garejev oba 10 minut

Piráti vstoupili do utkání aktivně, což jim rychle přineslo přesilovou hru, v ní však Štrbovi svěřenci branku soupeře vážněji neohrozili. Stejně dopadli ve výhodě o jednoho muže v poli i hráči Avtomobilistu o pár minut později.

V polovině periody ukázal Marek Tomica, proč zrovna on je kapitán, ač nešťastnou náhodou, zblokoval Korčemkinovu ránu tváří a vrátil se zpět do hry! Když se všechno schylovalo k přestávce, Nikita Setdikov našel Vjačeslava Litovčenka, jenž ránou pod horní tyčku otevřel třicet vteřin před koncem třetiny skóre utkání – 0:1.

Prostřední část zahájil dobrou ránou Darby Llewellyn, s jehož pokusem do vrchních pater branky si poradil Vladislav Gross. Na druhé straně Dominik Pavlát nejprve uhájil první tyčku proti Setdikovovi, ale o chvíli později už nestačil na ránu Alexandra Protapoviče z mezikruží – 0:2. Gól Jekatěrinburg nakopnul, ale Arťom Garejev ve vyložené šanci a Andrej Obidin po individuální akci netrefili prostor mezi třemi tyčemi.

Po polovině hrací doby dostali hosté dvě přesilové hry, tu druhou využil po tlaku do brány Nikita Setdikov – 0:3. Opět půl minuty před koncem třetiny Piráti inkasovali, tentokrát po sporné akci, jelikož Alexandr Protapovič dopravil puk za čáru bruslí – 0:4.

Do závěrečného dějství došlo v brance Avtomobilistu ke změně – Vladislava Grosse nahradil Vladimir Galkin. Toho Piráti v čele s pálícím Petrem Stloukalem hned prověřili v minutu dlouhé přesilové hře pěti proti třem, kterou Chomutovští i přes velký tlak do brány nevyužili.

Stále se opakující drobné potyčky v brankovišti vygradovali v rovný pěstní souboj, ve kterém se utkali Darby Llewellyn a Arťom Garajev. Bitku už přímo nesledoval jeden z přítomných diváků, který po vychození puku utržil tržnou ránu v obličeji.

Jednu z největší šancí Pirátů měl v závěru Petr Stloukal, jenž dorážku poslal za zády gólmana jenom vedle vzdálenější tyčky. Stav 4:0 pro hosty jasně říká, že na první #restart gól si budou chomutovští fanoušci muset ještě počkat, a to i přes další početní výhodu pro Chomutov pěti proti třem v samotném závěru utkání.

Martin Štrba (Piráti Chomutov): „První zápas nově se tvořícího týmu byl proti velmi kvalitnímu soupeři, který sice nastoupil ve třech pětkách a s mladými hráči, ale rozdíl kvalit byl vidět. Chtěl bych hráčům poděkovat. Byla tam sice spousta chyb, ale i dost dobrých věcí, na které musíme navázat. Musíme pilovat náš systém a hru, se kterými se chceme prezentovat v soutěži.“