Ohlasy po utkání

„Chci být více doma,“ popisoval jeden z důvodů návratu Radek Havel

Napsal 30.07.2019 David Panuška
C h o m u t o v - Piráti se na konci července poprvé po změnách v klubu dostali na led k zápasu před vlastními fanoušky. Již klasicky začala příprava v domácím prostředí utkáním s ruským velkoklubem z KHL, potřetí v řadě šlo o Avtomobilist Jekatěrinburg. Chomutovští padli 0:4, v týmu plném nových akvizic se objevil i místní odchovanec Radek Havel, který po závěrečné siréně hodnotil duel.

Skončila suchá příprava i dril na ledě a hráči jsou zpátky v zápasovém kolotoči. Výjimka to není ani pro chomutovského odchovance, jenž je oblíbencem tribun v ROCKNET ARÉNĚ. „Já jsem se těšil na led dost. Sice jsem léčil zlomený prst z minulé sezóny, ale jak říkám, hrozně jsem se těšil,“ neskrýval nadšení ze zápasového zatížení mladý obránce.

Piráti nakonec s účastníkem KHL a jedním z nejlepších celků posledního ročníku padli po boji 0:4. První gól padl na konci úvodní periody, další tři Avtomobilist přidal ve druhé části. Třetí třetina pak přinesla aktivní hru domácího mužstva, ale branka nepřišla. „Prvních deset minut jsme z nich měli celkem respekt,“ věděl po utkání řízný bek. „Poté to z nás spadlo a myslím si, že jsme nakonec odehráli celkem slušný duel. Na to, že je tu úplně nový tým. Škoda branky třicet sekund před koncem první třetiny. Byly tam také individuální chyby ve druhé části. Škoda, že jsme nějakou branku nedali,“ zakončil hodnocení utkání rodák z Chomutova.

Radek Havel zmínil nově skládající se tým. Jakou sílu v něm jedna z hlavních opor vidí? „Stále jsme nový tým a postupně si to bude sedat. Máme deset přípravných utkání, takže uvidíme. Ve středu si něco rozebereme na videu. Takhle půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, jak na tom budeme na konci přípravy,“ pronesl pětadvacetiletý bek.

Jekatěrinburg nechal na tribuně všechny své větší opory, ale i přesto byl nebezpečný a chomutovské družstvo přehrál. „Hráli hrozně jednoduše z obranného pásma. Pokud puk neměli, tak šli po nás. Jinak si myslím, že to bylo vyrovnané utkání,“ zhodnotil hru ruského celku Radek Havel, který neviděl tolik rozdílů ve hře obou celků. „Sice hráli s mladšími hráči, ale ten tým je kvalitní. Hráči mají vidinu KHL. Minulý týden jsme něco natrénovali, jen to přenést do utkání a poté také do sezóny,“ doplnil pak pilíř chomutovské defenzívy.

Důrazný bek se do rodného Chomutova vrátil po dvou letech, které strávil v Havířově a naposledy v německém Freiburgu. „Ze začátku to tak jednoznačné nebylo. Mluvil jsem s novým vedením a v momentě, kdy se to rozhodlo, tak jsem se rozhodl i já. Chci být více doma,“ popisoval svůj návrat do míst, kde se hokej naučil.

Na první přípravné utkání si našly cestu necelé dva tisíce fanoušků, což kvitoval také navrátilec do bílomodrého dresu. „Pokud si lidé najdou v létě čas, tak je to super a zaslouží si poděkování. I když soupeř nehrál s takovými hvězdami, tak je to opravdu slušná návštěva,“ liboval si Radek Havel ke konci první rozhovoru po návratu do Chomutova.