Piráti přetlačili Slavii v nájezdech, zářil novic Thompson

Napsal 29.08.2019 David Panuška
P r a h a / C h o m u t o v - Druhé venkovní utkání nové sezóny sehráli Piráti na ledě pražské Slavie. V Edenu poslal Piráty do vedení Lukáš Blaha, ale domácí do poloviny střetnutí duel otočili. V závěru třetí části ovšem srovnal Tayler Thompson, nájezdovou loterii pak rozhodl v desáté sérii talentovaný šikula Stanislav Vrhel.
přát. čt 29.8.2019
SLA
2:3sn(1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Slavia
Málek – Duda, Novák, Hořava, Antoš, Barák, Steinocher, Hejda – Šmerha, Vampola, Všetečka – Doležal, Vrdlovec, Vlček – Ondráček, Šagát, Kuťák – Šteiner, Kohút, Martínek – Furch
Pavlát – Žovinec, Rýgl, Blaha, Lang, Tejnor, Štochl, Havel, Pařízek – Stloukal, Pitule, Rudovský – Tomica, Thompson, Llewellyn – Chrpa, Vrhel, Sklenář – Tupý, T. Koblížek, J. Svoboda

Slavia
12. Kuťák (Ondráček, Šagát), 28. Šagát (Ondráček)
4. Blaha (Thompson, Tupý), 56. Thompson (Llewellyn), rozh. náj. Vrhel

5:10
0:1
0:1
32:35
Battěk, Jechoutek – Gabriel, Zmeškal

Tayler Thompson naskočil do chomutovského angažmá hodně zhurta. Hned v prvním střídání byl totiž vyloučen za vysokou hůl. Slavia ale početní výhodu nevyužila a sedmnáct sekund po naskočení kanadského útočníka do hry se měnilo skóre. Thompson našel volného Lukáše Blahu, který tvrdou ránu prostřelil Romana Málka juniora – 0:1. V desáté minutě mohlo být vedení dvoubrankové, ale Petr Stloukal přihrávku Jana Rudovského nezakončil gólově.

Pár chvilek na to už bylo srovnáno. Individuální akci zakončil reprezentant České republiky v inline hokeji Filip Kuťák. Ten se s kotoučem dostal z obrany do útoku a na pravé straně přesně cílil na vzdálenější tyčku – 1:1. Oba celky pak pokračovaly ve faulech a v pěti se moc nehrálo. Za zmínku stála střela Marka Tomici z mezikruží, ale proti ní zakročil Roman Málek. První třetina tedy skončila nerozhodně.

Aktivněji prostřední dvacetiminutovku začali domácí, ale do velké šance se dostali až Piráti. Jan Svoboda ujel obraně, která jej ale i tak stíhala. Chomutovský odchovanec přesto zblízka nedostal puk po ledě do branky a udeřila Slavia. V osmadvacáté minutě vyvezl kotouč do pásma Martin Šagát, který následnou střelou zápěstím prostřelil Dominika Pavláta na zadní tyčku – 2:1.

Možnost srovnat stav střetnutí dostali Piráti minutu na to. Vyloučeni byli totiž Duda i Vlček. Piráty čekala dvouminutová přesilovka pěti proti třem. Ta ale nedopadla vůbec dobře, Chomutovští ani nebyli nikterak nebezpeční. Další šance dostali Llewellyn a Thompson, ale ani jeden z hráčů se neprosadil a nesrovnal stav předposledního přípravného duelu. V posledních sekundách druhé třetiny Pavlát vytáhl dobrý zákrok proti pokusu z mezikruží.

Piráti se pokoušeli ve třetí třetině kousat a Málek si zachytal. Nejdříve prohrál rychlostní souboj, ale pirátské zakončení šlo vedle branky. Poté syn brankářské legendy špatně rozehrál a Marek Tomica z úhlu zakončoval, ovšem nesrovnal. Vyrovnat se povedlo až čtyři a půl minuty před koncem základní hrací doby, kdy se prosadil novic Tayler Thompson. Kanadský útočník šel do přečíslení s Llewellynem a puk nakonec nadvakrát procpal za Romana Málka – 2:2.

Slavia poté měla k dispozici přesilovku pět na tři, která se nakonec přenesla do prodloužení, ale Piráti tento moment přežili a nedisciplinovanost je nakonec zápas nestála. V pětiminutovém prodloužení zahrozil po rychlé akci Jakub Sklenář, ale neradoval se. Nerozhodla ani minutu a půl trvající přesilovka Chomutovských.

Nakonec se tak šlo do nájezdů, kde musela rozhodnout až desátá série! V prvních pěti se prosadili Šagát s Vampolou, na hostující straně Vrhel a Rudovský. V šesté sérii pak vstřelili gól opět Vampola a pirátský Rudovský. Poté se na další trefu čekalo do desáté série, kdy dramatické nájezdy rozsekl parádní trefou Stanislav Vrhel – 2:3!

Miloš Říha (HC Slavia Praha): „Myslím, že jsme odehráli dobré utkání. Měli jsme zápas rozhodnout v tlaku ve druhé třetině nebo v přesilovkách. Soupeře jsme donutili k hodně faulům, měli jsme hodně přesilovek a měli jsme v nich dát branku. Za stavu 2:1 jsme měli v jedné početní výhodě šanci, neproměnili jsme a z protiútoku jsme dostali vyrovnávací gól. V přesilovkách se duel lámal. Na druhou stranu jsme ubránili ve druhé třetině oslabení ve třech a v závěru prodloužení i oslabení tři na čtyři, což je pozitivní. V nájezdech jsme prohrávali, dokázali jsme srovnat, ale nakonec to nevyšlo. Celkově si ale myslím, že remíza byla zasloužená, zápas byl hodně vyrovnaný.“