Preview k zápasu

Předposlední test před startem mistrovských bojů, Piráti jedou na Slavii

Napsal 28.08.2019 David Panuška
C h o m u t o v - Celkově druhé a zároveň předposlední venkovní utkání celé přípravy před startem nového ročníku Chance ligy čeká chomutovské Piráty v Praze. Tým Martina Štrby se po těsné prohře v Litoměřicích postaví „sešívaným“, jimž se v přípravě zatím tolik nevede. Duel se hraje ve čtvrtek 29. srpna a začíná se v klasických 17:30.

Pražanům se poslední ročník vůbec nevyvedl a někdejší extraligový šampión skončil až na jedenáctém místě Chance ligy, sezóna mu tak skončila velice brzy. Slavia získala sedmasedmdesát bodů a na postup z posledního místa do play-off jí chybělo čtrnáct bodů. „Sešívaní“ navíc neexcelovali v žádném týmové statistice.

Nejproduktivnějším hráčem týmu se stal možná překvapivě obránce Jan Novák, který nasbíral čtyřiatřicet kanadských bodů. V závěsu skončili jednatřicetibodoví útočníci Jan Veselý (19+12) a Filip Vlček (16+15). Za zmínku poté stojí počin Daniela Vrdlovce, který v sedmnácti duelech udělal stejný počet bodů.

V aktuálním kádru Slavie figuruje velký počet juniorů z posledního ročníku DHL extraligy, kteří zažili památné a dlouhé čtvrtfinále, jež nakonec dopadlo lépe pro pirátské juniory. V brance by mohl dostat šanci mladý Roman Málek, největší hvězdou obrany je poté legendární Jan Novák. Mezi útočné opory by měli patřit zkušení harcovníci jako například Jiří Doležal, Martin Šagát či produktivní Daniel Vrdlovec. Na startu týdne si poté plácl s pražským klubem mistr světa z roku 2010, Petr Vampola.

    Aktuální soupiska Slavie Praha

    Brankáři: Roman Málek, Martin Michajlov, Dominik Šorf.
    Obránci: Milan Antoš, Jindřich Barák, Tomáš Duda, Tadeáš Hejda, Ondřej Holý, Petr Hořava, Jan Novák, Marek Ryzák, Michal Steinocher, Vojtěch Šmíd, Dominik Valík.
    Útočníci: Jaroslav Brož, Jiří Doležal, Aleš Furch, Dávid Kohút, Filip Kuťák, Viktor Martínek, Martin Ondráček, Martin Šagát, Tomáš Šmerha, David Šteiner, Filip vlček, Daniel Vrdlovec, Robin Všetečka.

Slavii se v přípravě výsledkově vůbec nevede, první výhru zaznamenali Pražané až v sedmém přátelském duelu s francouzským Brianconem. Předtím padli například s rivalem ze Sparty, ani jednou pak nevyhráli na Zubr Cupu v Přerově.

Piráti se se Slavií naposledy utkali v roce 2015, a to v památném utkání, které Chomutovské poslalo po roční odmlce zpátky do extraligy. V rámci jedenáctého kola baráže vyhráli svěřenci tehdejšího kouče Břetislava Kopřivy 3:2 v prodloužení, pro „sešívané“ to bylo předposlední utkání v rámci nejvyšší soutěže. Duel pamatuje střelec vítězné branky Martin Rýgl. Za Piráty hrál Martin Šagát, za Slavii Jakub Sklenář. Oba hráči si jen vyměnili angažmá.

Poslední vzájemný duel
Baráž 14/15: Piráti Chomutov – HC Slavia Praha 3:2pp (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky:
17. Hovorka (Rýgl, Hřebejk), 41. Hovorka (Hřebejk), 64. Rýgl (O. Kaše, Hovorka) – 2. Štich (Bednář, Vlasák), 51. Pletka (Vlasák, Bednář).

Oba celky v posledním duelu přípravy

HC Slavia Praha – Diables Rouges de Briancon 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
3. Martínek (Brož, Duda), 8. Steinocher (Hejda, Kohút), 58. Šmerha (Novák, Vrdlovec) – 25. Richardson (Fauchon, Valentino).
Rozhodčí: Čáp, Battěk – Hnát, Žídek. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:1.

Sestava Slavie: Málek – Duda, Novák, Hejda, Steinocher, Barák, Antoš, Šmíd – Šmerha, Vrdlovec, Všetečka – Ondráček, Šagát, Furch – Doležal, Kuťák, Šteiner – Brož, Kohút, Martínek.

HC Stadion Litoměřice - Piráti Chomutov 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky:
11. Kangas (Vitouch, Voženílek), 18. Kangas (Voženílek, Pavlas), 42. Kropáček (Vitouch, Pavlas), 44. Vitouch - 10. M. Svoboda (T. Koblížek, Tupý), 25. Sklenář (Llewellyn, Vrhel), 59. Llewellyn (Chrpa, Zeman).
Rozhodčí: Škrob, Folk – Kurtin, Votrubec. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0.

Sestava Chomutova: Pavlát – Seemann, Tejnor, Pařízek, Blaha, Štochl, Havel, D. Zeman – Rudovský, Pitule, Dani – Llewellyn, Vrhel, Tomica – J. Svoboda, Sklenář, Chrpa – M. Svoboda, T. Koblížek, Tupý.

TOP foto: HC Slavia Praha