Piráti přestříleli Frýdek-Místek, když se hattrickem blýskl Petr Stloukal

Napsal 16.10.2019 David Panuška, Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti ve čtrnáctém kole Chance ligy získali přestřelku o deseti gólech, když s Frýdkem-Místkem potvrdili domácí výsledkovou pohodu. Chomutovští během utkání vedli o dva i tři zásahy, v závěru se však o body mohli strachovat. Definitivní klid na hole Štrbových svěřenců přiřkl Petr Stloukal, jenž krátce před koncem dokonal hattrick.
14.kolo st 16.10.2019
6:4(2:2, 2:0, 2:2)
FM
Pavlát – Pařízek, Žovinec, Blaha,Havel, Lang, Štochl, D. Zeman – Llewellyn, Pitule, Stloukal – Tomica, Suchý, Klíma – J. Svoboda, Vrhel, Chrpa – Tupý, Jakub Veselý, M. Svoboda
Frýdek-Místek
Daneček (46. Loubal) – Hrachovský, Kudla, Michálek, Kovář, Haman, Adámek, Stránský – Květoň, Novotný, Kvasnica – Mikulík, Klimša, Tomi – Martynek, Przybyla, Eret – Nestrašil, Motloch, Geidl

4. Stloukal (Pitule), 4. Klíma (Tomica, Žovinec), 22. Suchý (Blaha, Lang), 37. Stloukal (Lang, Pitule), 46. Vrhel (J. Svoboda, Zeman), 55. Stloukal (Llewellyn, Pitule)
13. Eret (Przybyla, Martynek), 15. Mikulík (Kudla, Tomi), 49. Klimša (Haman, Tomi), 51. Martynek (Květoň, Hrachovský)

Petružálek, Grech – Belko, Tichý

Piráti do utkání vstoupili opravdu aktivně a ve čtvrté minutě se radovali hned dvakrát. Nejdříve se před brankou prosadil Petr Stloukal, kterému se střelou k levé tyčce povedlo poslat Piráty do vedení - 1:0. Hned po vhazování se do útoku dostali opět Piráti a Marek Tomica u pravé tyčky zakončoval jen do brankáře Danečka. Ten ale vyrazil puk jen na hokejku Lukáše Klímy, který z první přidal druhou branku Chomutova - 2:0.

Poté si Piráti zahráli dvě přesilovky, ale nic velkého nevymysleli a přišly odplaty. Nejdříve se v předbrankovém prostoru dostal ke kotouči Peter Eret, kterému se povedlo dostat puk přes beton Dominika Pavláta - 2:1. Dvě minuty na to přišlo dokonce vyrovnání, Milan Mikulík dostal přihrávku k pravému kruhu a svižnou střelou ke vzdálenější tyčce srovnal - 2:2. V závěru třetiny Piráti přečkali dvojnásobné oslabení.

Domácím opět skvěle vyšel start do třetiny a v přesilovce vrátil vedení Pirátům Filip Suchý, jenž dostal přihrávku mezi kruhy a bekhendem přidal již sedmou branku v sezóně - 3:2. I nádale byli Chomutovští aktivnější a dočkali se čtvrté branky. Viktor Lang vysunul Petra Stloukala, který se dostal do úniku a zblízka překonal Lukáše Danečka podruhé v utkání - 4:2.

Chomutovští na startu periody nevyužili dvojnásobnou a později ani normální přesilovku. I přesto ale přišla branka. Stanislav Vrhel se individuálně dostal před branku a zakončením po ledě navýšil vedení domácích na 5:2. Frýdek-Místek se ale nehodlal vzdát a zabral. Nejdříve se před brankou zorientoval David Klimša, který do branky doťukl nahození od modré čáry - 5:3. O chvilku později přišlo ještě větší zdramatizování. Necelých deset minut před koncem třetí třetiny totiž Rostislav Martynek tečoval nahození a o tyčku snížil na rozdíl jediné branky - 5:4.

Potenciální tlak zatrhl Petr Stloukal, který třetí trefou večera navýšil vedení chomutovského celku. Z brankoviště se prosadil popáté za poslední dva domácí duely - 6:4. Frýdek-Místek následně sice aktivně kombinoval, ale již neskóroval.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „My můžeme být spokojeni jen se ziskem tří bodů. Neodehráli jsme vůbec dobré utkání. Měli jsme sice dobrý vstup do duelu, kdy jsme se dostali do vedení 2:0. Poté jsme ale začali dělat chyby a začali si myslet, že z každého protiútoku dáme branku. Bohužel to tak není. Jeden gól jsme dostali a musíme poděkovat Dominovi v brance, protože pochytal několik dobrých šancí. Jen jsme to ubojovali. Musíme přidat, protože chceme něco uhrát a takhle to nepůjde.“

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): „Do utkání jsme špatně vstoupili, z kraje první třetiny jsme prohrávali již 0:2. Do konce třetiny se nám povedlo vyrovnat, což pro nás bylo pozitivní. Soupeř ale pak odskočil na tříbrankový rozdíl. My jsme sice ještě kousali a pokoušeli se utkání zvrátit. Individuální chyby, které nás potkávají od začátku sezóny, ale rozhodly. Co se týká nasazení a věcí, které jsme si před utkáním řekli, jsme splnili. Sami se dostáváme pod tlak zbytečnými chybami a tresty. Nemyslím si, že byl Chomutov o moc lepší, spíše to bylo o nás. Neproměňujeme šance. Přesilovek tam bylo mnoho, dali jsme dokonce jeden gól, ale potřebujeme jich více. Chyby v obranném pásmu nás stály body.“