Do Chomutova dorazí Frýdek-Místek, který zatím venku nevyhrál za tři body

Napsal 15.10.2019 Marcel Holl
C h o m u t o v - Ve středu 16. října uvidí diváci v chomutovské ROCKNET ARÉNĚ zápas již 14. kola Chance Ligy. Domácí Piráti se budou chtít vrátit na vítěznou vlnu a navíc soupeřem jim bude celek, který dosud na venkovních stadionech neslavil zisk tří bodů. Pro oba celky to bude navíc premiéra v mistrovských utkáních. Zápas začíná v již tradičních 17 hodin a 30 minut!

Frýdek-Místek obsadil v loňském ročníku Chance ligy devátou příčku. Farma třineckých Ocelářů posbírala v šestapadesáti utkáních jednadevadesát bodů. Pouhý jediný bodík chyběl rysům k postupu mezi nejlepší osmičku.

V osmi přípravných střetnutích se svěřencům kouče Vlastimila Wojnara příliš nedařilo. Z výhry se dokázali radovat pouze dvakrát, z toho jednou v základní hrací době a jednou v nájezdové loterii. V ostatní měřeních sil odešel červenobílý celek poražen. Nestačil namátkou třeba na ligové soupeře z Havířova, Prostějova, Přerova ale třeba i na extraligový Třinec či polské Jastrzebie.

Rysové střídali výhry s porážkami

V úvodním kole ale překvapili. Dokázali v prodloužení vyloupit vsetínskou Lapač. Následně prohráli v nájezdech na ledě Litoměřic. Prvním domácí mač vyzněl lépe pro rysí partu, která porazila rivala z Havířova. V dalších střetnutích se střídala vždy jedna porážka a jedna výhra. Zatím nejvyšší výhrou Frýdku-Místku je debakl kadaňským Trhačům poměrem 8:0. Rysové v domácím aréně Polárka dokázali přetlačit i na ambiciózní Prostějov a Jihlavu.

Barvy Rysů oblékají bývalí Piráti Kovář s Květoněm

Frýdek - Místek je jakožto farma závislá na hráčích, které jim pošle Třinec. I přesto se vedení podařilo přivést dva hráče, kteří mají dost extraligových zkušeností a zároveň si oba zahráli také v reprezentaci. Červený nebo bílý dres natahují přes hlavu obránce Lukáš Kovář a útočník David Květoň. Oba spojuje také angažmá v pirátské organizaci.

K brankáři Danečkovi, kterému se povedl loňský ročník přibyl nadějný Nick Malík, který v uplynulém ročníku trápil pirátské juniory.

Aktuální soupiska Frýdku-Místku

Brankáři: Lukáš Daneček, Nick Malík, Matěj Loubal.
    Obránci: Patrik Kudla, Jan Zahradníček, Ondřej Hrachovský, Dávid Stránský, Jakub Adámek, Jakub Michálek, Filip Rufer, Lukáš Kovář, Filip Haman.
    Útočníci: Petr Eret, Adam Flok, Nico Geidl, Marek Havránek, Jan Hladoník, Jan Kalus, Lukáš Kaukič, David Klimša, David Kofroň, Viktor Konečný, Michal Kvasnica, David Květoň, Rostislav Martynek, Milan Mikulík, Lukáš Motloch, Štěpán Novotný, Dan Przybyla, Kryštof Stuchlík.

Příchody: Matěj Loubal (Žďár n/S), Lukáš Kovář (Chomutov), Patrick Kudla (Nové Zámky, SVK), Jakub Michálek (jun. Třinec), Filip Rufer (jun. Třinec), Kryštof Stuchlík (New Jersey Hitmen, NCDC), Marek Havránek (jun. Třinec), Filip Indrst (jun. Třinec), Nico Geidl (jun. Třinec), Viktor Konečný (jun. Vítkovice), David Květoň (Vítkovice).
Odchody: Jan Hlaváč (Hodonín), Peter Hamerlík (Bratislava Capitals, SVK2), Jan Bartko (Ticino, ŠVÝ2), Patrik Husák (Poruba), Jiří Krisl (Přerov), Jan Rudovský (Chomutov), Vít Christov (České Budějovice), Jonáš Peterek (Calgary Hitmen, WHL), Adam Raška (Rimouski, QMJHL).
Frýdek-Místek
6. místo (23 bodů)pozice12. místo (16 bodů)

Piráti v posledním utkání nestačili na Vsetín

Po dvou domácí výhrách cestoval soubor kouče Štrby k zápasu na Valašsko. Soupeřem byl ambiciózní Vsetín, který navíc slavil 80 výročí od vzniku klubu. Piráti oslavy příliš nepokazily. Z Lapače se vraceli bez bodů, i když na Dostálkův nájezd odpověděl Tejnor, tak do první přestávky vrátil Vsetínu vedení Kucharczyk. Piráti podruhé v utkání srovnali krok v šestačtyřicáté minutě zásluhou Suchého. Na druhou trefu Vlastimila Dostálka z padesáté minuty již Chomutovští recept nenašli a do konce základní hrací doby ještě dvakrát inkasovali. První mistrovské utkání obou soupeřů tak vyznělo lépe pro žlutozelený soubor.

VHK ROBE Vsetín – Piráti Chomutov 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 4. Dostálek (TS), 17. Kucharczyk (Karafiát, Jeřábek), 50. Dostálek (Slováček, Gába), 55. Volf (Jeřábek), 60. Dostálek (Pechanec, Dudáš) - 13. Tejnor (Pařízek, Suchý), 46. Suchý (Stloukal, Llewellyn). Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Střely na branku: 41:22. Zblokované střely: 9:20. Vhazování: 46:33.

Sestava Chomutova: BPavlát – Žovinec, Pařízek, Havel, Tejnor, Štochl, Lang, D. Zeman – Stloukal, Pitule, Llewellyn – Klíma, Suchý, Chrpa – J. Svoboda, Jakub Veselý, M. Svoboda – Hrala, Tupý.

Frýdek-Místek nestačil na litoměřický Stadion

Skóre otevřel v závěru první periody hostující Jícha. Po návratu ze šaten srovnal krok domácí Novotný. V čtyřiatřicáté minutě vrátil Litoměřicím vedení Kangas. Na jeho trefu našel odpověď o pět minut později zkušený Rostislav Martynek. Těžký direkt zasadil rysům v osmapadesáté minutě Matěj Beran. Tečku za zápasem udělal trefou opuštěné klece Martin Kadlec.

HC Frýdek-Místek – HC Stadion Litoměřice 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 21. Novotný (Martynek, L. Kovář), 39. Martynek (Kudla, Novotný) – 20. Jícha (Strejček), 34. Kangas, 58. M. Beran (Jícha), 60. M. Kadlec (Voženílek, Marcel).
Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. Střely na branku: 23:42. Zblokované střely: 6:8. Vhazování: 26:31.

Sestava rysů: Malík – Hrachovský, Kudla, Michálek, Kovář, Haman, Adámek – Martynek, Novotný, Mikulík – Motloch, Květoň, Kvasnica – Klimša, Przybyla, Eret – Geidl, Čmiel, Stránský.