Piráti další skalp prvoligového soupeře nepřidali, v gólově bohatém duelu padli se Slavií

Napsal 10.08.2023 Michal Dorinský, Michal Luxa
Ve druhém přípravném střetnutí přivítali Piráti v ROCKNET ARÉNĚ prvoligovou Slavii, s níž padli 4:6. V deváté minutě Severočeši vedli, když se prosadil Tomáš Koblížek. Ovšem poté stříleli branky pouze sešívaní, kteří odskočili do čtyřbrankového vedení. Svěřenci Martina Pešouta nesložili zbraně a po gólech Tadeáše Svobody, Františka Mály a Davida Putze se dotáhli na jedinou trefu, ve zbytku zápasu však už nevyrovnali. V přípravě tak prohráli před svými fanoušky poprvé od 15. srpna 2019 a deseti vítězstvích.
přát. čt 10.8.2023
4:6(1:3, 3:2, 0:1)
SLA
Běhula (27. Horák) – Březák, Kadeřávek, Záruba, Seemann, Havel, Váchal, Petrásek, Kučera – T. Svoboda, Hübl, Lukeš – Remeš, Eret, Kostourek – Chrpa, Koblížek, Mála – Zajíček, Putz, Veselý
Slavia
Volevecký – Žovinec, Stejskal, Eliáš, Kremláček, Němeček, Holý – Brož, Havrda, Všetečka – Polák, Labuzík, Strnad – Slavíček, Tichý, Simon – Kvasnička

9. Koblížek (Kostourek, Eret), 25. T. Svoboda (Kadeřávek, Hübl), 27. Mála (Koblížek), 31. Putz (Zajíček, Petrásek)
Slavia
10. Slavíček (Kvasnička), 13. Polák (Strnad, Labuzík), 19. Kvasnička (Kremláček, Tichý), 21. Brož (Žovinec, Všetečka), 24. Eliáš (Simon, Slavíček), 43. Tichý (Kvasnička, Simon)

4:4
2:1
0:0
27:36
1313
Žižka – Coubal, Tichý

Oba týmy vstoupily do utkání s velkým nasazením, nicméně byli to Piráti, kteří se dostali do první velké šance. Po skrumáži v útočném pásmu se k zakončení dostal Tomáš Koblížek, který propálil vše včetně slávistického brankáře. Jeho rána se však zastavila na tyči. O tři minuty později překazil rozehrávku Slavie Milan Kostourek a sám se vydal do protiútoku, během něhož byl podražen.

V samém závěru následné početní výhody našel odražený kotouč u levého mantinelu právě Milan Kostourek. Jeho rána ještě úspěch neslavila, nicméně úspěšným dorážejícím byl Tomáš Koblížek, který poslal Piráty do vedení – 1:0. Od této chvíle převzala otěže zápasu pražská Slavia. Minutu po pirátské brance přišlo rychlé srovnání z hokejky Josefa Slavíčka, který na pravém kruhu převzal zadovku Matěje Kvasničky a ranou na vzdálenější tyč srovnal na 1:1.

Ve třinácté minutě se Slavii podařilo skóre zápasu otočit. Po neúspěšném přečíslení dostal přihrávku mezi kruhy z druhé vlny dojíždějící Vojtěch Polák, který nekompromisně propálil Richarda Běhulu – 1:2. Minutu před koncem první části Pražané ještě navýšili svůj náskok, to když Matěj Kvasnička zužitkoval dobrý křižný pas od Vladimíra Kremláčka. Domácí brankář neměl šanci se přesunout včas a tak lovil kotouč ze své branky potřetí – 1:3.

Ani vstup do druhé třetiny Pirátům nevyšel. V čase 20:41 se prosadil střelou do protipohybu zcela osamocený Jaroslav Brož a stejným způsobem o tři minuty později v přesilovce Filip Eliáš – 1:5. Zbytek druhé části byl pak zcela v pirátské režii. Naději na vítězství pro Chomutov oživil v čase 24:57  rovněž v přesilovce Tadeáš Svoboda, jehož rána na bližší tyč se schovala za dotírajícího obránce Slavie – 2:5.

Další radost v řadách domácích fanoušků způsobil ve 27. minutě trefou František Mála, to když odraženou střelu Tomáše Koblížka uklidil do poloprázdné klece – 3:5. Na dostřel jediného gólu přiblížil Piráty v čase 30:24 David Putz, který se po rychlé rozehře domácích a šikovném protečování Jakuba Zajíčka dostal do úniku sám proti brankáři. Zvolil zakončení mezi betony a uzavřel tak gólový účet druhé třetiny – 4:5. Po vyrovnání ještě sahal ve 34. minutě domácí kapitán Viktor Hübl, jeho úniku sám proti brankáři chybělo jen přesnější zakončení.

Poslední gól utkání padl ze slávistické hole. Tři minuty po vypuknutí  třetí části se o něj postaral Stanislav Tichý, který na hranici brankoviště zvedl puk nad betony gólmana Horáka a dal skóre zápasu finální podobu – 4:6. Závěrečný tlak Pirátů už totiž změnu nepřinesl a Slavia si tak z Chomutova odvezla první venkovní výhru ve své přípravě. Piráti naopak v předsezóně poprvé padli.

Martin Pešout (Piráti Chomutov): „I přes prohru musím říct, že jsme sehráli vyrovnané utkání s kvalitním soupeřem. Vinou vlastních chyb jsme se dostali pod tlak, obzvláště se nám pak nepodařila první třetina. Nakonec se nám povedlo snížit na 4:5, ale šestý gól nám srazil vaz a už nám chyběla síla a potřebný klid v zakončení k tomu, abychom zápas zvrátili v náš prospěch.“

Daniel Tvrzník (HC Slavia Praha): „Sice jsme v určité fázi zápasu vedli 5:1, ale s výkonem rozhodně spokojení být nemůžeme. Byli jsme produktivní, nicméně herně se našim standardům nejvíce blížila až třetí třetina. Stál proti nám kvalitní tým, ale to neomlouvá naše chyby. Takové si nemůžeme dovolit proti sebelepšímu soupeři.“