Druhý celek tabulky odjíždí z Chomutova s debaklem

Napsal 11.02.2006 Libor Kult
C h o m u t o v - Nevídané střelecké hody se konaly na ledě ČEZ stadionu v utkání 48.kola, v němž svěřenci trenéra Kýhose hostili brněnskou Kometu. O osudu střetnutí bylo prakticky rozhodnuto po úvodním dějství, ve kterém domácí střelnici řídila především elitní formace Boušek-Šíp-Charousek. Tento útok obstaral čtyři ze šesti zásahů do černého a nasměroval tak tým k první výhře po šesti kolech. Zbytek duelu přinesl svižný hokej se šancemi na obou stranách, ale skóre se již výrazněji neměnilo. Vítězství sice Chomutovské v tabulce neposunulo, ale přiblížilo je na rozdíl tří bodů k Havířovu, jenž utrpěl debakl v Ústí nad Labem.
48. so 11.2.2006
7:2(6:1, 1:1, 0:0)
KOM
Podolka - Martínek, Kasík, Nosek, Černý, Révay, Trefný - Boušek, Šíp, Charousek - Pražák, Koláček, Kostourek - Stavenský, Mikšovic, Kajer - Jíra, Jan Šulc, Malát
Kometa
Kubeš (9. Hubačka) - Kališ, Lhotský, Vyrůbalík, Burkoň, Karlíček, Špelda - Dibelka, Brančík, Obdržálek - Šúrek, Meluzín, Vrba - Kubica, Hájek, Barták

Chomutov vstoupil do utkání rychlostí blesku. Už po půl minutě hry se po pravém křídle protáhl před bránu Boušek a po jeho nezištné nahrávce zakončoval Radek Šíp do odkryté brány - 1:0. Netrvalo však dlouho a brněnští v přesilové hře dorovnali. Špeldovo nahození od modré čáry tečoval Richard Brančík - 1:1. Velmi důležitá pro další vývoj zápasu byla neúčast celosezónní brankářské jedničky Komety Pavla Maláče. Náhradník Kubeš ho při vší snaze nedokázal nahradit. V 6. minutě ho po objetí branky překvapil Ladislav Boušek - 2:1. Uběhlo přesně 29 vteřin, když hostující obrana zcela zapomněla na Kamila Koláčka, jenž neomylně zavěsil kotouč pod horní tyčku - 3:1.

Čtvrtý hřebíček do brněnské rakve přidal zanedlouho efektně provedeným nájezdem Ladislav Boušek. Ten si na hranici brankoviště zasekl puk a z otočky ho poslal do sítě - 4:1. To už zdrcený Kubeš neunesl a nechal se vystřídat teprve sedmnáctiletým Ondřejem Hubačkou. Chomutovští byli při chuti a směle útočili i nadále. V 15. minutě našel Charousek napříč útočným pásmem Radka Šípa, který z první procedil puk skrz Hubačkovy betony - 5:1. Tečku za povedenou první třetinou udělal Stanislav Stavenský, když zblízka dorážel Révayův pokus - 6:1.

Ve druhém dějství nečekalo na Moravany nic lehkého. Museli znovu nalézt ztracenou motivaci a zastavit chomutovský brankostroj. To se jim také podařilo a dokonce předvedli i několik nebezpečných útočných akcí. Gólman Podolka se nejvíce zapotil při závaru před svou svatyní ve 24. minutě. Velkou příležitost měl na holi také Dibelka, který však z bezprostřední blízkosti minul prostor mezi třemi tyčemi. Stejně si o chvíli později vedl i Hájek. A tak domácí znovu trestali. Při hře 4 na 4 vyslal Jan Šulc do brejku Petra Jíru a Hubačka sklapl betony pozdě - 7:1.

Severočeši, vědomi si vysokého vedení, poté malinko polevili a hráli spíše na jistotu. I tak se dostal znovu do zakončení agilní Boušek, tentokrát ale souboj s gólmanem prohrál. Hokejistům Komety se naopak v čase 39:23 podařilo zkorigovat nepříznivý stav. Krásnou kombinaci Brančíka s Obdržálkem zakončil do poloprázdné branky Lubor Dibelka - 7:2. Jak se později ukázalo, jednalo se o poslední gól, který necelých dvanáct set diváků vidělo.

Úvod poslední části patřil hráčům z Brna, kteří chtěli skupinku svých věrných příznivců odměnit ještě nějakým tím gólem. Všechny jejich akce ale končily u pozorného brankáře Podolky. Na druhé straně roztočila kolotoč v útočném pásmu první formace Chomutova, avšak ani agilní Boušek už se neprosadil. V 50. minutě zlikvidoval Podolka i rychlou souhru na jejímž konci stál Dibelka. Zbytek zápasu se dohrával už více méně z povinnosti. Domácí hráli spíše na krásu. Příležitosti, které by jindy zakončovali střelou, se ještě snažili vyšperkovat příhrou do odkryté brány. I proto už se skóre nezměnilo.

Vladimír Petrovka (asistent trenéra Chomutova): „Dnes jsme odehráli skvělý zápas a i když bylo Brno hodně oslabené, tak jsme je k ničemu nepustili. Konečně nám vyšla první třetina ve které jsme dali šest branek a soupeře jasně přehráli. Druhou polovinu zápasu jsme již prakticky dohrávali a hráli v poklidu.“

Trenéra hostujícího týmu se nepodařilo zastinout.