Nastartuje se doma Chomutov ke zlepšeným výkonům?

Napsal 10.02.2006 Tomáš Horáček
C h o m u t o v – Po úspěšném vystoupení v Hradci se svěřenci trenéra Kýhose představí před domácím publikem, kterému budou chtít jistě ukázat, že zbraně ještě nesložili a poperou se o co nejlepší umístění před play-off. Tým, který bude chtít naopak poslat Severočechy do kolen a potvrdit svou formu, bude HC Kometa Group Brno. Dokáže se KLH semknout, dostat se před vyřazovacími boji do herní pohody a vytvořit tým, na který byli všichni chomutovští fanoušci loňské play-off tak hrdí? Napoví již sobotní duel. Tradičně je připraven i ON-LINE přenos.
6.(109g) Pořadí obrany 3. (103g)
Ladislav Boušek (22+13) Nejproduktivnější hráč David Appel (29+22)
Ladislav Boušek (22g) Nejlepší střelec David Appel (29g)
Radek Šíp (17 as.) Nejvíce asistencí Miroslav Barus (23 as.)
Petr Martínek (4+15) Nejproduktivnější obránce Vyrůbalík Martin (2+14)
Jakub Trefný (+16) Nejlepší hráč v +/- David Appel (+18)
Kamil Koláček (-12) Nejhorší hráč v +/- Zábranský Martin (-4)
Jakub Trefný (+16) Nejlepší obránce v +/- Lhotský Alexandr (+13)
Josef Révay (-4) Nejhorší obránce v +/- Špelda Lukáš (-3)
Petr Martínek (108 TM) Nejtrestanější hráč Jan Kruliš (76 TM)
Petr Martínek (108 TM) Nejtrestanější obránce Jan Kruliš (76 TM)
Luboš Horčička (93,59%) Úspěšnost gólmanů Pavel Maláč (93,59%)
1101 Trestné minuty 748

Pozn. 1: Údaje jsou ze všech zápasů, ve kterých nastoupili dotyční hráči v I. lize.

Pozn. 2: Brankáři jsou seřazeni podle počtu odchytaných zápasů.

Aktuality z moravské metropole

ABSENCE

Mezi mantinely chomutovského stadionu bude v sobotu chybět pouze útočník Michal Černý (naražená žebra).

Letošní vzájemná bilance

• Přes 4500 diváků v hale Rondo sledovalo, jak se v prvním vzájemném střetnutí hosté ujímají ve 13. minutě vedení zásluhou Kostourka. Brněnští borci se poté snaží dobývat Podolkovou svatyni – neúspěšně. Do konce utkání již gól nepadl a hrdinou zápasu se tak stal jediný úspěšný střelec Kostourek a chomutovský gólman Podolka.

• Ve druhém měření sil se již mohli fanoušci těšit z více branek. K nelibosti hostí se z vítězství radoval opět Chomutov. Zasloužily se o to zvláště dobře sehrané přesilové hry ve druhé třetině, díky kterým se Severočeši ujali vedení 2:0. Čtyři minuty před koncem sice zdramatizoval utkání Meluzín, avšak odpověď na sebe nenechala dlouho čekat – do kolen poslal brněnské Roman Pražák.

• K poslednímu zápasu roku 2005 jeli chomutovští hokejisté opět do brněnského Ronda. I přesto, že Severočeši vstoupili do utkání lépe a vedli již 0:2 zásluhou obránců Noska s Martínkem, zápas nezvládli. Tamní fanoušci byli svědky dokonalého obratu domácích, který dovršil Zábranský a zajistil první tři body proti KLH.

46.kolo: Ostrava – Brno              4:5
47.kolo: Brno – Jihlava              2:2 pp.

43.kolo: Olomouc – Chomutov          5:2
44.kolo: Chomutov - Ústí nad Labem   2:3 pp.
45.kolo: Beroun – Chomutov           5:4
46.kolo: Chomutov - Havířov	     2:5
47.kolo: Hradec Králové – Chomutov   1:1

Sestavy z posledního zápasu

Brno: Maláč - Kališ, Lhotský, Vyrůbalík, Burian, David, Špelda, Burkoň, Karlíček - Dibelka, Brančík, Obdržálek - Staněk, Barus, Appel - Šůrek, Meluzín, Holý-Vrba, Hájek, Barták.

Chomutov: Podolka - Martínek, Kasík, Szakal, Nosek, Révay, Trefný, Černý - Boušek, Šíp, Charousek - Pražák, Koláček, Kostourek - Stavenský, Mikšovic, Kajer - Jíra, Jan Šulc, Malát.

Koutek tipérů

Jak to vidí redakce

Sobotní zápas si vzal do parády Libor Kult.

Chomutovští prochází herní i výsledkovou krizí, což by mohlo rozhodnout. Na druhou stranu výsledek z Hradce Králové by mohl být začátkem obratu k lepšímu. Jestli je tomu opravdu tak, ukáže právě tento zápas proti rozjeté Kometě, která figuruje na druhém místě. Chomutovští by také měli odčinit poslední domácí střetnutí s Havířovem. Budu optimistou a budu věřit, že trenér Kýhos a hráči si dostatečně ujasnili své postoje. Doufejme, že rozhovory odplavily vše shnilé ze státu dánského, jak praví klasik. Ve vzájemných duelech letos příliš branek nepadá, takže bych to viděl na těsný výsledek.

Chomutov - Brno 3:2 pp. (Kajer, Mikšovic, Boušek)