Ohlasy po utkání

„Dneska bylo na všech vidět, jakou mají chuť,“ řekl Stanislav Mikšovic

Napsal 11.02.2006 David Matula
C h o m u t o v - Dnes bylo na ČEZ Stadionu v Chomutově k vidění velmi kvalitní utkání, zejména potom z domácí strany. Chomutovští hokejisté na Kometu doslova vlétli a už v 32 vteřině je poslal do vedení kapitán Šíp. Tlak Severočechů neustával a první třetina rozhodla celý zápas a skončila v poměru 6:1! Celý zápas potom nakonec KLH vyhráli 7:2, když se jako poslední trefil Petr Jíra. „Dneska bylo na všech vidět, jakou mají chuť,“ řekl po skončení utkání Stanislav Mikšovic. Domácí hokejisté, tak odčinili nezdařený zápas s Havířovskými Pantery.
Velkou zásluhu měla na dnešním triumfu první formace ve složení Boušek, Šíp, Charousek. Tato elitní řada se postarala o čtyři z konečných sedmi branek. Nejvíce byl na ledě vidět poslední dobou v pohodě hrající Ladislav Boušek. Ten si v dnešním zápase připsal hned čtyři kanadské body, když se dokázal dvakrát prosadit sám a dvakrát vybídl ke skórování své spoluhráče.„Super zápas, jsem hrozně šťastný,“ zhodnotil svůj dnešní úspěch hrdina zápasu. Domácí kanonýr se nejprve prosadil objetím branky a rychlým zasunutím, ovšem druhá trefa byla přímo famózní. Rychlonohý útočník dostal puk krásně na modrou čáru a nikým neatakován se řídil sám na brankáře hostí. Naznačil kličku do forhendu, prudce zabrzdil a rychlou otočkou poslal puk bekhendem za brankovou čáru. „Měl jsem to v úmyslu udělat už hodně dlouho, ale tohle lze udělat pouze tehdy, jeli ta atmosféra volnější a všechno vám vychází jako dnes, proto jsem to zkusil a vyšlo to.“ Tímto parádním kouskem vyhnal hostujícího gólmana na střídačku. Chomutovští se v posledních zápasech dost trápili a proto má dnešní vítězství ohromnou cenu. „Samozřejmě strašně velkou. My jsme si už před zápasem v Hradci řekli, že k tomu přistoupíme jako by to bylo play-off a že do toho půjdeme naplno. Myslím si, že nám to dneska vyšlo a že jsme měli zápas pod kontolou.“ uzavřel rozhovor nejlepší hráč utkání.

Po dlouhé době se opět dokázal střelecky prosadit Stanislav Stavenský. Jeho branka na 6:1 v závěru první třetiny byla třešničkou na chomutovském dortu. „Jsem rád, že mi to tam dneska konečně padlo a snad už to bude lepší. Hlavně jsem rád, že jsme vyhráli.“ Jeho dorážený puk jednoruč vypadal dosti jednoduše, ale rozhodně tomu tak nebylo. „Nevím jestli to bylo až tak jednoduchý, já jsem viděl tu ohromnou díru co měl mezi betonama, tak jsme do toho jen lehce píchnul a spadlo to tam.“ Chomutovskému odchovanci se v letošním ročníku moc nedaří. Proč? To ani sám chomutovský střelec neví. „Těžko říct čím to je. V Kadani se mi celkem daří, ale tady to není ono, možná to je tím, že tam mám více času a prostoru na ledě a jsem víc vytížený.“ Celek Komety přijel na sever Čech poměrně značně oslaben. Opory jako brankář Maláč či střelec Appel zůstali doma. „Maláč jim chyběl určitě hodně, dneska je brankáři moc nepodrželi, dostali rychlé góly a potom se už hraje těžko za stavu 4:1 nebo 5:1.“

Neúnavným dříčem na ledě byl i dnes Stanislav Mikšovic. Stejně jako jeho spoluhráče, tak i samotného Standu těšilo dnešní vítězství a nasazení týmu. „Dneska bylo na všech vidět, jakou mají chuť. Už na rozbruslení před zápasem. Všichni jsme cítili, že se nám poslední zápasy nedařily a dneska to bylo potřeba a jsme rádi, že to takhle skvěle vyšlo.“ Zdá se, že si Chomutov zavřel dveře do úvodní čtyřky tabulky, ale tým je ochoten bojovat i dál. „Hraje se ještě o 12 bodů a my se chceme dotáhnout na tu úvodní čtyřku a ještě je pořád o co hrát.“ 6:1 úvodní dvacetiminutovka, soupeř na ručník, skalní fanoušci se dožadovali o né pověstné desítky, ta ale zůstala neatakována. „My jsme se hlavně snažili už neinkasovat a hrát v klidu ze zadu a kdyby se naskytla příležitost, tak nějakou branku ještě přidat,“ objasnil gólovou strategii domácí matador. I domácí čtyřiačtyřicítka připustila, že hlavní ztrátou pro Brňany byla absence Pavla Maláče v brance. „Tak možná ano, Maláč je kvalitní gólman, ale těžko soudit, zda by jim nějakým způsobem pomohl,“ uzavřel dnešní zápas i rozhovor miláček domácího publika.

V průběhu utkání odstoupila dvojice Martínek, Pražák. Přesný důvod jejich absence znal asistent trenéra Vladimír Petrovka. „Péťa Martínek má nepříjemné puchýře na chodidlech, tak jsme ho nechali za rozhodnutého stavu odpočívat a Roman Pražák dostal klasického koňara, tam by to mělo být bez problémů.“ Do domácí sestavy se po delší době vrátil gólman Luboš Horčička. „Luboš se opět vrátil na střídačku, což nás těší a už by měl být zdraví a připravený. Je možné, že dostane příležitost v příštím utkání.“ Nastínil situaci v domácím brankovišti parťák Vladimíra Kýhose.

Chomutovskou svatyni i dnes hájil Michal Podolka. Brankář chytající v opačném gardu je s důvěrou trenérů spokojený. „Jsem rád, že chytám a mám trenérskou důvěru. Já se snažím každý zápas odvést maximum pro tým a chytat každý zápas na 100 procent, ale zda budu chytat i nadále to je na trenérech. Pokud budu dostávat šanci i nadále, budu chytat na 100 procent jako vždy,“ upřesnil svou pozici ochránce domácí branky. Po nucené pauze zaviněné zraněním se do modrobílého dresu dnes opět nevlékl Luboš Horčička. O tom zde se opět na post jedničky vrátí právě on Michal Podolka nepřemýšlí. „To je otázka pro trenéry. Je to jejich věc. My jsme s Lubošem profesionálové a ať budu chytat já nebo Luboš, tak to vezmeme v pohodě. Nemáme v tom spolu žádný problém. Tady se nehraje na post jedničky nebo dvojky. Klidně se může stát, že Luboš dochytá zbytek sezóny, jak říkám je to na trenérech.“ V dnešním souboji s Kometou neměl domácí brankář příliš mnoho příležitostí vyniknout, i přesto to byl nesmírně náročný zápas. „Hodně těžká pro mě byla první třetina, kdy oni dvakrát třikrát vystřelili a jednou se trefili. My jsme potom v dalším průběhu hry už trochu zvolnili, začali jsme chybovat a zákroků přibylo, ale bylo to těžké utkání, moc toho na mě nešlo,“ zhodnotil zápas ze svého pohledu a hned ho zhodnotil i z pohledu celého týmu. „Jsem rád ,že jsme to dneska zvládli, kluci si věřili a i když bylo Brno trochu oslabené, tak jsme to nepodcenili a vyhráli,“ měl očividnou radost z dnešní velké výhry.