Chomutovští podlehli Olomouci 6:7 po samostatných nájezdech

Napsal 10.01.2011 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - K dalšímu kolu první hokejové ligy zajížděli Chomutovští na led Olomouce. Utkání, ve kterém padlo celkově úctyhodných 13 branek, skončilo po základní hrací době za stavu 6:6, ačkoliv Krušnohorci vedli již 4:1, a dospělo do prodloužení a nakonec i do samostatných nájezdů. V těch vystřelil bonusový bod Kohoutům Milan Ministr. V bílomodrém dresu byli nejvíce vidět Milan Kraft (2+3) a Petr Jíra (2+1).
35.kolo po 10.1.2011
OLO
7:6sn(1:2, 2:2, 3:2 - 0:0 - 1:0 )
Olomouc
Prusek (28. Žigárdy) – Bartoň, Tesařík, Lhotský, Nedbálek, Janáček, Mikel, Staněk – Pekr, Ministr, Vyrůbalík – Szturc, Domin, Haluza – Meidl, Černý, Ondrušek – Šedivý, Kucharczyk, Polodna.
Hylák – Bombic, Pulpán, Slovák, Mucha, Mudroch, Havíř – Jíra, Kraft, Kuběna – Stránský, Zucker, Skořepa – Novák, Hrdel, Benda – Radulay

Bez kapitána Brančíka, zato se dvěma vítkovickými posilami Šedivým a Szurcem nastoupili hokejisté Olomouce do pátého utkání nadstavby. Chomutov dal mezi tyčemi po delší době šanci Hylákovi, ze Slavie si pak vzal na pomoc Bendu a z Plzně Stránského.

Hosté vstoupili do zápasu jako vichřice. Už po minutě a třinácti vteřinách se ujali vedení díky dorážce Davida Zuckera. Jenomže radost Krušnohorců netrvala dlouho. Hned po další minutě a půl rozjásal domácí fandy Ondrej Šedivý, který z levého kruhu využil Kucharczykovu přesnou asistenci.

Po dalších dvou minutách už Chomutov znovu vedl. Kraft poslal v přesilové hře přihrávku na modrou, tam se napřáhl František Bombic, a jak jeho jméno velí, bombou do šibenice skóroval.

Další průběh zápasu nabízel atraktivní podívanou nahoru dolů. Hrálo se tvrdě do těla a fanoušci si rozhodně přišli na své.

V šestadvacáté minutě pak Severočeši udeřili potřetí. Po rychlé a pohledné kombinaci zůstal před Pruskem neobsazený Milan Kraft, který lehce zvýšil. Vzápětí pak olomoučtí obránci vytvořili v rohu vlastního pásma hrubku, přihráli znovu zcela neobsazenému Milanu Kraftovi, a ten měl dostatek času vykoupat Pruska a bekhendem zakončit pod břevno.

Domácí trenéři následně stáhli vítkovického gólmana z ledu a dali šanci Žigárdymu. Ten s nečekanou příležitostí naložil výborně.

Jeho spoluhráči zároveň dostali nový impuls a najednou to byli oni, koho byl plný led. Ve třiatřicáté minutě se krásnou individuální akcí blýskl další hráč Vítkovic hostující na Hané, Roman Szturc. Ve středním pásmu přebral kotouč, přejel modrou a golfákem nedal Hylákovi šanci.

Tlak Olomouce zesílil, domácí ucítili šanci a v závěru druhé části si vynutili dvojnásobnou přesilovku. Tu nakonec po velkém boji i využili, když do poloprázdné brány zakončoval zblízka Michal Černý.

Jak druhá třetina skončila, tak začala i ta následující. Mora se snažila, lépe bruslila a vytvářela si celou hromadu šancí. Ale i Chomutov občas zahrozil, především z rychlých brejků. A jeden z nich mu vyšel. Z bezprostřední blízkosti dorazil puk do sítě Petr Jíra a hosté vedli znovu o dva.

Jak je hokej jednoduchá hra předváděli Krušnohorci i nadále, z další ojedinělé akce totiž znovu skórovali. Kraft ujel s Petrem Jírou do přečíslení a druhý jmenovaný zakončoval zblízka u tyče.

Olomouc se ovšem nehodlala s porážkou smířit a hned vzápětí snížila na 4:6. Ve skrumáži před Hylákem se nejlépe zorientoval Petr Haluza. Čtyři minuty před koncem pak ze středního pásma nahazoval puk Alexandr Lhotský a Hylákovi kotouč nešťastně propadl po odrazu od ledu do sítě.

Hanáci tak rázem znovu prohrávali o gól a bylo zaděláno na drama. To ještě umocnila jejich dvojnásobná přesilová hra v samotném závěru třetiny. Obrovský, místy až drtivý tlak umocněný hrou v power-play a zlomenou hokejkou jednoho z chomutovských hráčů nakonec Olomouc využila a srovnala. Černý našel zpoza brány Martina Vyrůbalíka, který z kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Kohouti v tu chvíli hráli prakticky v šesti proti dvěma.

Radost domácích byla veliká. Následné prodloužení o ničem nerozhodlo a na řadu se tak dostaly samostatné nájezdy. V prvních třech sériích skórovali Skořepa a Meidl, jelo se tedy dál. V páté sérii nakonec rozhodl domácí Milan Ministr. Hylák sice puk chytil do lapačky, ale až těsně za brankovou čárou. Sám šťastný střelec nevěřil...

Olomouc si tak do tabulky zaslouženě připsala dva body, v zápase přitom dvakrát prohrávala o tři góly.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Jsme rádi za dva body. Dvakrát jsme prohrávali o tři góly a vrátili jsme se do zápasu. Hráči ukázali, že se dá hrát za každého stavu a doufáme, že nás dnešní výhra nakopne dál. Na druhou stranu jsme dostali šest gólů a udělali jsme spoustu chyb. Myslím si, že se muselo utkání líbit divákům. Co se týká střídání gólmanů, tak Prusek za inkasované góly rozhodně nemohl, ty góly padly tak, že hráči soupeře byli sami před bránou a my jsme jim přihrávali puky. Střídali jsme, aby mužstvo dostalo nový impuls.

Jaroslav Liška (KLH Chomutov): Bylo to velice divoké utkání, padlo hodně gólů, což je určitě zajímavé pro diváky. Odehráli jsme kvalitní utkání, dobře jsme bruslili a bojovali. Rozhodly dva monety, inkasovaná branka za stavu 1:4 a potom závěr. Naše mužstvo má kvalitu, ale nevíme, zda se vyplácí hrát tuto soutěž. Cítíme, že těch vyloučení bylo až moc. Nicméně soupeř si v závěru vytvořil tlak, protože jsme mu to umožnili, v závěru to korunoval nájezdy. Měli jsme si ale odvézt více bodů.