Ohlasy po utkání

Alexandr Hylák: „Puk dopadl na hranu a odrazil se na druhou stranu.”

Napsal 11.01.2011 Tomáš Schmiedt
O l o m o u c - Takový návrat do Chomutova si Alexandr Hylák určitě nepředstavoval. Jeho tým si z Olomouce odvezl prohru 6:7 po samostatných nájezdech, i když Severočeši dvakrát v utkání vedli o tři branky. Hanáci však i díky dvojnásobným přesilovkám nakonec vybojovali prodloužení a nájezdy, ve kterých byli šikovnější než hosté. „Byl to divoký zápas, který jsme určitě nezvládli,“ zlobil se po skončení zápasu Hylák.

Chomutovští přitom nezačali vůbec špatně, v páté minutě vedli nad svým soupeřem 2:1. „Každý zápas se snažíme do soupeře vletět, ať je to doma nebo venku. Nám se podařilo sice góly vstřelit, ale soupeř bohužel dal o jeden víc a prohráli jsme,“ mrzí ztráta bodů sedmadvacetiletého brankáře.

Hostům se po rychlém úvodu dvakrát podařilo odskočit domácím na rozdíl tří gólů, Hanáci však prohru dokázali odvrátit. „Olomouci vždy pomohly kontaktní góly, kdy snížila na 2:4 či 4:6. Dostala se pak do hry, na chvíli nás zavřela. I tak jsme ale měli dostatečné vedení na to, abychom si výsledek udrželi,“ myslí si hráč s číslem pětatřicet na zádech. „Hlavně se z toho musíme poučit do příštích zápasů. Play off se blíží a tam by to bolelo několikrát více.“

Olomouci ke srovnání pomohla i kuriózní pátá trefa, kdy puk těsně před chomutovským gólmanem změnil směr. „Saša Lhotský nahodil kotouč a já si pro něj šel. Bohužel puk dopadl na hranu a odrazil se na druhou stranu,“ popisuje Hylák jeden ze zajímavých a zároveň pro něj nešťastných okamžiků.

Ten druhý přišel v rozhodující sérii nájezdů. „Milan Ministr mě trefil do lapačky, ne však do koše, ale jen do ruky. Já jsem pak ten puk hledal, snažil jsem se moc nehýbat, bohužel mi však kotouč spadl do brány,“ vysvětluje zkušený gólman, jak touš doputoval do jeho klece.

Chomutov si tak nakonec z Hané odvezl jen bod za prohru po samostatných nájezdech. „Bod nám určitě nestačí. My musíme vyhrát každý zápas, navíc tohle utkání jsme měli super rozehraný,“ lituje prohry aktuální severočeská jednička.

Hylák na konci minulé sezóny působil právě v Olomouci, jeho výkon na ledě to ale nijak nepoznamenalo. „Já jsem tady nepůsobil moc dlouho, takže zápas pro mě nebyl nijak speciální.“

Nevyvedlo ho z míry ani věčné pískání a provokování olomouckého publika. „Všude je to podobné, mně tyhle věci ale nerozhodí. Navíc to k hokeji patří, všude na vás pokřikují a snaží se vás rozhodit,“ tvrdí brankář hrající s holí nalevo.

V dalším střetnutí Chomutov přivítá na svém ledě Beroun, který je aktuálně osmý. „Přece jenom budeme hrát doma, takže to bude něco jiného. Navíc Beroun nemá takový kádr jako Olomouc. Každopádně nás čeká nepříjemný soupeř, proti nám totiž žádný z klubů nemá co ztratit,“ předvídá Hylák.