Ohlasy po utkání

„V zápase hrál soupeř přesilovky, které neměly být,“ zlobí se Milan Kraft

Napsal 11.01.2011 Tomáš Schmiedt
O l o m o u c - Pro své mužstvo je Milan Kraft oporou, což potvrdil i v pondělním utkání v Olomouci, kde si připsal pět kanadských bodů za dva góly a tři asistence. Ani to ale nepomohlo Chomutovu k vítězství. Severočeši se totiž i přes šest vstřelených branek pakovali z Hané s prohrou po nájezdech. „Bylo to utkání nahoru dolů, hlavně výsledkově,“ hodnotí střetnutí Kraft.

Chomutov přitom v klání vedl dvakrát o tři branky, ani to ale Olomouc nezlomilo. „Chybou bylo, že jsme neudrželi stav 6:3. Domácí pak dokázali nejen srovnat, ale také se mohli po nájezdech radovat,“ vidí hlavní příčinu neúspěchu svého celku třicetiletý hokejista.

Vliv na ztrátu luxusního náskoku mohla mít také oslabení, která museli Severočeši v třetí části přečkat. Zvláště pak těsně před závěrem dvojnásobnou početní nevýhodu, kterou Hanáci vyšperkovali odvoláním gólmana. „V zápase byly momenty, kdy se Olomouc dostala na koně. Pomohly jí také přesilové hry po našich faulech, které neměly být. To ji pak vrátilo zpátky do utkání,“ myslí si chomutovská čtrnáctka.

Bylo však také vidět, že Kohouti jdou v posledním dějství přinejmenším za vyrovnáním. Chvílemi to vypadalo, že Chomutov neví, kam dříve skočit. „Několikrát jsme soupeře přečíslili, takže se nedá říci, že bychom se snažili hrát defenzivně,“ odmítá Kraft snahu svého týmu o udržení jednobrankového náskoku z druhé třetiny.

Střetnutí tak dospělo přes prodloužení až na nájezdy, kde si lépe vedla Olomouc. „Chtěli jsme samozřejmě získat druhý bod ať už v prodloužení, či na nájezdy. Bohužel se nám to ale nepovedlo,“ praví zklamaně vysoký forvard.

On sám mohl v nájezdech rozhodnout, ve druhé sérii ale Žigárdyho nepřekonal. „Chtěl jsem zakončit nahoru nad beton, ale bohužel se mi nepodařilo zvednout kotouč,“ vysvětluje Kraft.