Piráti začali rok 2023 vítězně, doma porazili Písek a berou další tři body

Napsal 04.01.2023 Tadeáš Kožený
Chomutovští se v rámci osmadvacátého kola druhé ligy střetli s Pískem. Ten si v prvním vzájemném střetnutí připsal nečekanou výhru v prodloužení. Svěřenci Kamila Koláčka s Petrem Martínkem ale další překvapení nepřipustili a došli si pro vítězství 6:2. Začali tak rok 2023 ziskem dalších tří bodů do tabulky.
28.kolo st 4.1.2023
6:2(4:1, 2:0, 0:1)
IHC
Běhula – Seemann, Matai, Váchal, Havel, Petrásek, M. Žižka – Chrpa, Hübl, Lukeš – Mála, Koblížek, Kostourek – Zajíček, Mežnar, Veselý – Vostiňák, Ekrt
Písek
Kříž (41. Korytar) – Radoš, Dudáček, Novák, Hanus, Pavlát, Turek – Brož, Cháb, Hracholski, Koupal, Matiášek, Volf, Cohen, Hollar, Macháček, Pouzar, Březina, Novotný

3. Hübl (Lukeš), 9. Mála (Kostourek, Havel), 17. Veselý (Petrásek), 19. Koblížek (Lukeš, Matai), 22. Seemann (Mála), 31. Kostourek

Hacaperka – Charvát, Sýkora

Chomutovští do zápasu vstoupili ve velkém stylu a nedali hostující obraně vydechnout. Odměnou za toto aktivní pojetí byl první gól v síti Richarda Kříže. František Lukeš zavezl puk do pásma po pravé straně a bekhendovou žabkou prohodil obránce. Mezi kruhy byl dobře připravený domácí kapitán Viktor Hübl, jenž bekhendem zamíří přesně do levého horního rohu branky – 1:0. V další velké šanci se znovu objevila dvojčata Lukeš–Hübl. Prvně jmenovaný ve vlastním pásmu vypíchl přihrávku soupeři a hned zamířil do protiakce. Opět prohodil obránce, ale Viktor Hübl svižnou střelou Richarda Kříže nepřekonal.

V deváté minutě zápasu se skóre měnilo podruhé. František Mála v rychlosti vypálil na Kříže, který puk vyrazil nešťastně znovu k chomutovskému útočníkovi. Ten s ním rychle objel branku a puk do ní zasunul – 2:0. Písečtí zkorigovali stav díky samostatné akci Alexe Cohena. Ve středním pásmu nabral velkou rychlost a i s pukem se nacpal až před Richarda Běhulu, kde s velkou dávkou štěstí dostal puk až za jeho záda – 2:1.

Piráti ale zůstávali stále aktivní a vytvářeli si další šance. Radek Havel v úniku vyslal tvrdou střelu, která by asi mířila přesně pod břevno. Richard Kříž však maskou vyrazil ránu chomutovského obránce mimo tři tyče. V další akci puk po zachycení špatné rozehrávky posunul David Petrásek na Jakuba Veselého a ten ho procedil mezi betony Kříže až do branky – 3:1. Třetinu snů, alespoň co se skóre týká, zakončil využitou přesilovou hrou Tomáš Koblížek. Jeho střela z první zapadla přesně za záda Richarda Kříže a bylo to už 4:1.

Druhé dějství znovu začalo tlakem Pirátů. Už na 5:1 zvyšoval v další přesilové hře dělovkou od modré Vít Seeman. Králové mohli snížit po střele Filipa Nováka, ale tu zastavila tyčka domácí branky. Poté ujel hostující obraně Milan Kostourek, zkušeně naznačil střelu, chvilku počkal a pak odrazil puk od břevna do branky Písku – 6:1. Když se v dalších šancí neprosadili po přihrávce Františka Mály znovu Milan Kostourek ani David Petrásek, šlo se do kabin za jasného stavu.

Závěrečná třetina se již dohrávala jen z povinnosti. Domácí hodně ubrali ze svého výkonu a hra se tak opticky vyrovnala. Písečtí snížili po sporné akci. Richard Běhula se vydal za branku, kde zastavil puk. Při návratu ho podrazil Jehor Hracholski a následně zasunul černou gumu do prázdné branky – 6:2. Chomutovští tak započali rok 2023 výhrou a přiblížili se třetímu Táboru na rozdíl jediného bodu.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Od nás to byl dobrý výkon. Dobrý začátek roku 2023. Jedinou chybku vidím v polevení, když jsme vedli. Oni začali trochu víc bruslit a napadat, takže jsme jim dovolili pár šancí. Ale jinak jsme měli zápas pod kontrolou a zaslouženě ho vyhráli.“

Tomáš Matušík (IHC Králové Písek): „Ze začátku jsme se báli hrát... Když už to bylo o čtyři góly, tak to bylo těžké. Chomutov má velmi šikovné hráče, byl znát rozdíl v kvalitě obou týmů. Nelíbil se mi ale náš způsob hry. Gratuluji domácím k vítězství, držím palce, ať se podaří, co chtějí. No a když se to podaří, tak se tady už za rok nepotkáme.“