Ohlasy po utkání

„Zvláštní. Bylo to zvláštní,“ hodnotil zápas Jiří Drtina

Napsal 24.10.2015 Jan Řápek
C h o m u t o v - V zápase Pirátů se Škodou Plzeň padlo celkem 12 branek. Jedné kuriózní se dočkal i obránce Chomutova Jiří Drtina. Jak sám ale po zápase přiznal, všechno to bylo hodně zvláštní.

Piráti sice vedli, ale poté prohrávali, poté opět vedli a na konci se jednalo ještě o drama. „Bylo tam spousta slepených gólů i chyb v obraně. Těžko se o tom něco říká, protože ty branky byly laciné z obou stran,“ hodnotil chomutovský obránce odehrané utkání.

Oproti minulým zápasům se ale zvedla produktivita pirátského útoku. Sedm branek letos svěřenci Vladimíra Růžičky staršího ještě nedali. „Padly hodně zvláštní góly. My ty šance máme a tentokrát jsme nějaké proměnili. Těžko říct, asi se budu opakovat, ale byl to prostě zvláštní zápas. Padnul i gól přes celé hřiště do prázdné branky. Kdybychom se sedmi góly nevyhráli, tak by to bylo špatné,“ řekl.

Útok byl sice dobrý, ale v defenzivě by to ještě chtělo doladit nějaké mouchy. Tak by se daly shrnout Drtinovy pozápasové myšlenky. „Obrana nefungovala v pohodě. Pět branek na domácí zápas je strašně moc. Že jsme dali sedm gólů, je štěstí. Zápas se zlomil ve druhé třetině.“

Takový gól jsem ještě nedal, přiznal

Sám obránce se ale zapsal do střelecké listiny utkání. Poslední branku Pirátu vstřelil v poslední minutě při hře Plzně bez brankáře. Teda vlastně tu branku nevstřelil. „To byl vlastní gól. Já jsem se poslední dotkl puku z našeho týmu. Neznám přesně pravidla, ale připsali ho mně,“ přiznal.

Jak celá situace proběhla? Drtina zblokoval přihrávku, puk se odrazil k plzeňskému hráči a ten vystřelil… teda spíše nahrál. „Podobnou branku jsem v životě nedal. Jsem rád, že se tím zápas rozhodl, ale já si ji nijak nepřipisuju, protože to bylo velké štěstí.“

„Už v šatně si mě dobírali, že jsem dobrý střelec. Hlavní je, že to tam nějak padlo,“ dodal ještě na závěr šťastný střelec.