Ohlasy po utkání

„O hattricku jsem vůbec nepřemýšlel,“ smál se dvougólový střelec David Kämpf

Napsal 23.10.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti v rámci třináctého kola Tipsport extraligy porazili Plzeň 7:5. Dvěma brankami a jednou asistencí se na výhře podílel chomutovský odchovanec David Kämpf. Díky tomu se dvacetiletý forvard stal hvězdou utkání a po zápase si mohl užít s domácími fanoušky vítěznou děkovačku.

Chomutov zakončil první čtvrtinu nejvyšší tuzemské soutěže soubojem s Plzní, kterou v zápase bohatém na góly porazil 7:5. „Jsme strašně rádi za tři body. Bylo to těžké utkání. Potřebovali jsme vyhrát a povedlo se,“ zhodnotil v krátkosti třinácté kolo útočník David Kämpf.

Zápas nabídl celkem dvanáct přesných zásahů, z toho sedm jich padlo ve druhém dějství, které Piráti vyhráli 5:2. „Zažil jsem něco podobného například v mládeži. My těch branek letos moc nedáváme, ale zaměřili jsme se na to v tréninku, takže jsme rádi, že jsme dali konečně trošku více gólů,“ okomentoval brankové hody jirkovský rodák.

Piráti v dosavadním průběhu extraligy měli v domácí prostředí vždy těsné výsledky, nyní poprvé padlo více branek, byť rozdíl mezi oběma týmy byl minimální. „Padly nám tam i některé náhodné branky. Nevím, jestli se to bude i dále opakovat, ale hlavně jsme rádi za tři body,“ zkusil se David Kämpf zamyslet nad tolika brankami.

Hvězda zápasu s Plzní David Kämpf

Dvacetiletý centr zaznamenal v utkání dvě přesné trefy z pěti střel a jednu nahrávku, kdy pomohl k prvnímu extraligovému gólu Davidu Kašemu. „Při prvním gólu se ke mně puk v přesilovce odrazil, zkusil jsem vystřelit a padlo to tam,“ popisoval situaci ze začátku dvaadvacáté minuty. „U druhé trefy jsem byl za bránou, nevěděl jsem co s pukem, tak jsem si řekl, že zkusím nahodit na gólmana a ono to tam propadlo,“ přidal popis i svého druhého gólu David Kämpf, který nezapomněl popsat i svůj třetí kanadský bod v zápase: „Dejv si zakřičel, tak jsem mu to jen přiťukl a on dával do prázdné brány.“

Chomutovský odchovanec mohl v utkání se sokem ze západu Čech vsítit i hattrick. Nepřemýšlel jsem o tom. Já jsem se snažil hlavně plnit taktické pokyny a hrát naplno až do konce,“ odmítl, že by se mu hlavou honily myšlenky na třetí trefu.

Během utkání absolvoval 187 centimetrů vysoký útočník šestadvacet střídání a na ledě strávil celkem 15 minut a 14 vteřin. „Komu by nevyhovovalo, když má velký prostor na ledě, takže jsem jen rád,“ řekl spokojeně.

Po závěrečném hvizdu byl David Kämpf vyhlášenou hvězdou zápasu. Kotel fanoušků Pirátů si mladého forvarda vyvolal na společnou děkovačku. „Určitě to byl příjemný pocit,“ netajil se.

Již v neděli načnou svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky staršího druhou čtvrtinu Tipsport extraligy domácím střetnutím s třineckými Oceláři. „Třinec je určitě kvalitní mužstvo, které má kvalitní hráče. My musíme hrát svoji hru a urvat nějaké body.“ prozradil své očekávání k blížícímu se zápasu.

„Myslím si, že zápas s Plzní byla skvělá pozvánka na neděli. Padlo dvanáct gólů, takže si to fanoušci asi užili,“ zakončil pozápasové povídaní nadějný hráč s číslem 11 na dresu.