Videoreportáže

Moment utkání: Obránce Pirátů skóroval poprvé v aktuálním ročníku Tipsport extraligy

Napsal 24.10.2015 Roman Jüngling, Libor Kult
C h o m u t o v - Střílení gólů mají v popisu práce sice především útočníci, ale bez podpory obránců v podobě přihrávek či přesných zásahů se neobejde žádný tým. Piráti se téměř celou první čtvrtinu základní části Tipsport extraligy potýkali s koncovkou. Na gól se hrozně nadřeli, což změnila až sedmigólová kanonáda do sítě Plzně. Škoda dostala od souboru kouče Růžičky přesně třetinu gólů, které měli Piráti na kontě před úvodním vhazováním. A do střelecké listiny se ve třináctém kole poprvé zapsal také někdo z obránců. Šest vteřin po polovině střetnutí napřáhl na modré Adam Jánošík, puk zastavila až síť v plzeňské brance a Piráti v tu chvíli vedli 4:3. Gólo si v závěru připsal ještě Jiří Drtina, který na chvíli vyšťouchl puk hostujícímu Kracíkovi, jenž o pár vteřin později nasměroval přihrávku na modrou tak špatně, že puk skončil až v plzeňské brance.