Preview k zápasu

Zvedne se Chomutov? Piráti cestují do Brna

Napsal 07.12.2013 Jan Řápek
C h o m u t o v - Blýská se na lepší pirátské časy? Po zápasu se Spartou to tak sice vypadat nemusí, ale Chomutov se rozhodně nevzdává. Tentokrát se piráti chystají do moravské metropole, kde na ně čeká HC Kometa Brno. Dlouholetý chomutovský rival zatím v tabulce drží pátou příčku, můžeme ovšem očekávat velký souboj.

Kometa Brno letos prožívá zatím dobrou sezónu. I když by se podle výsledků mohlo zdát, že zatím je to jako na houpačce. Pár zápasů se vyhraje, pár zase prohraje. Vítězná utkání ovšem převažují nad těmi prohranými. V celkovém součtu to pak znamená solidní pátou příčku. Před sebou Kometa nechává zatím jenom čtveřici Sparta, Moutfield, Zlín a Plzeň.

O brněnském ledu se často říkává, že je horký. Tato slova dokazuje především statistika domácích zápasů. V této tabulce je Kometa dokonce druhá. Před ní je pouze letos famózní Sparta. Ze 47 letos získaných bodů jich Brněnští získali doma hned 32. V letošní sezóně se pouze třem týmům podařilo vykrást brněnskou arénu a odvézt si všechny tři body. Byly to Slavie, Plzeň a Litvínov. Kometa doma dobře brání a hostující týmy se možná až moc bojí střílet. Tak či onak Kometa na domácím ledě čelí nejméně střelám z celé ligy. Však také na domácím ledě inkasovala pouhých 22 branek, což je třetí nejmenší číslo.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
5. Kometa 28 13 3 2 10 66:57 47
14. Chomutov 28 5 0 6 18 56:108 21

Zvláštností přitom je, že Kometa patří mezi nejslušnější týmy. Ze všech týmů zatím odehrála druhý nejmenší počet oslabení.

Kometa v posledních zápasech

Brněnští fanoušci neradi koukají na porážky a doma je jich tedy nedostatek. Přesto i to se občas stává. Jak již bylo řečeno, letošní brněnská sezóna lehce připomíná houpačku. Posledních sedm zápasů Komety Brno znamená šňůru tří proher, poté tři výhry v řadě a naposledy zase prohra. Uvidíme tedy, co se bude dít dále.

V těchto sériích stihla Kometa prohrát s trojicí Litvínov (doma), Třinec (venku) a Sparta (venku). Poté naopak porazila Kladno, Karlovy Vary a Pardubice. Poslední zápas poté sehrála proti pražské Slavii. Proti ní se Kometě všeobecně nedaří.

Vzájemné zápasy 2013/2014

Piráti se s Kometou setkávají často již několik let. Nejdřív v rámci první ligy, nyní již druhým rokem v Tipsport extralize. Letos spolu oba rivalové z konců republiky na sebe narazili dvakrát a v obou případech se radovala Kometa. Stejné bylo i skóre, když brněnští vstřelili tři branky a Chomutov ani jednu.

První utkání se odehrálo v Brně koncem září. Piráti se dlouho bránili brněnským nájezdům. Po první bezbrankové třetině však přišla druhá, kde již padly důležité branky. Zlomový okamžik nastal v polovině zápasu. V jednatřicáté minutě se střelou z mezikruží prosadil Tomáš Svoboda. Piráti si vybrali slabší pětiminutovku, jelikož o necelé tři minuty bylo skóre opět navýšeno. Při signalizované výhodě pálil Tomáš Žižka a také dostal puk na záda brankáře Hanuljaka, i když až na druhý pokus z dorážky. Gólový účet zápasu poté v čtyřiapadesáté minutě uzavřel Vilém Burian.

Druhý zápas se odehrál o měsíc později koncem října v chomutovské SD ARÉNĚ. Bohužel pro piráty zápas dopadl výsledkově stejně jako ten minulý. Piráti ani jednou ze 43 střel nevstřelili branku, Kometa se trefila třikrát. Tentokrát si Kometa rozložila branky po jedné do každé třetiny. Jako první se v osmé minutě prosadil Michal Kempný, který prostřelil brankáře Kostúra. V šestadvacáté poté zvyšoval po chybě chomutovské obrany Tomáš Svoboda. Poslední gól přidal jeho jmenovec Jakub.

Statistické okénko

Piráti Chomutov – HC Kometa Brno
David Hruška (12+9)Nejproduktivnější hráčT. Svoboda (11+6) a Němec (9+8)
David Hruška - 12 gólůNejlepší střelecTomáš Svoboda – 11 gólů
Tomáš Divíšek – 10 asistencíNejlepší nahrávač Kuboš, Žižka – 9 asistencí
Mrázek (2+3) a Pulpán (1+4)Neproduktivnější obráncePetr Kuboš (4+9)
Marek Sikora – 49 trestných minutNejtrestanější hráčTomáš Svoboda – 55 trestných minut

O zápase…

Piráty nečeká vůbec lehké utkání. HC Kometa Brnopatří mezi nejlepší týmy a na svém ledě to prokazuje dvojnásob. Pokud ale Piráti zabojují, mohou Kometu potrápit a o nějaké body připravit. Duel začíná v neděli 8. prosince, tentokrát již v 17:00. Pokud nemáte cestu doBrna, můžete sledovat onlajn přenos na serveru onlajny.com