Ohlasy po utkání

„Rozhodla neproměněná přesilovka pět na tři,“ prohlašuje Tomáš Divíšek

Napsal 08.12.2013 Jan Thőma
B r n o / C h o m u t o v - Piráti v rámci 29. kola Tipsport extraligy zajížděli do brněnské KAJOT ARENY, kde změřili síly s tamní Kometou. Utkání začalo pro Piráty dobře v deváté minutě je poslal do vedení Vojtěch Kubinčák. Poté zaúřadovala domácí Kometa, která otočila průběh utkání. Svou premiérovou trefu v dresu Pirátů si připsal Mark Bomersback. Utkání proti Kometě Brno hodnotil její bývalý hráč Tomáš Divíšek.
Tomáš Divíšek proti Kometě
  • na ledě strávil čas 25:54
  • jeho úspěšnost na buly činila 56 procent
  • dvakrát vystřelil na branku
  • absolvoval celkem 28 střídání

Vstup do utkání vyšel lépe Pirátům. Ti vedli po trefě Vojtěcha Kubinčáka, který si připsal třetí gól v této sezóně. Kometa začala otáčet stav zápasu až ve druhé části hry, kdy vyrovnával Tomáš Žižka. Ve třetí třetině Brno udeřilo dvakrát během necelých dvou minut. „Bohužel jsme opět nevyhráli. Je to škoda, protože jsme nehráli špatně, ale zase jsme tady nechali tři body,” hodnotí utkání proti Kometě Tomáš Divíšek, který se zároveň rozpovídal o klíčovém momentu: „Z mého pohledu zápas rozhodla dvouminutová přesilovka pět na tři, kdy jsme nedali branku. Tohle se prostě musí dávat. Pak vlastně přišly tři chyby zkušených hráčů a skóre bylo 3:1. Kometa si následně utkání už pohlídala.”

Na zápas Komety Brno proti Pirátům Chomutov přišlo 6608 diváků, kteří vytvořili pověstné brněnské peklo, které pociťují i hráči na ledě. Tomáš Divíšek strávil v dresu brněnské Komety dvě sezóny, takže mohl okusit tuto atmosféru jako domácí hráč i jako hráč soupeře. „Do Brna se vždy na zápasy těším. Jsou tady vynikající fanoušci. Mám to tady rád. Akorát že jsem nehrál, jak bych chtěl. Nevím nějak mi to tady nevychází, abych hrál svou hru,” hovoří o dobré atmosféře v KAJOT ARENĚ i o svém výkonu.

Piráti v zápase proti Brnu vystřelili na branku, kterou hájil Marek Čiliak, hned 32 ran, ale skórovali pouze Vojtěch Kubinčák a Mark Bomersback. Chomutov vystřelí v průměru na soupeřovu branku osmadvacetkrát během utkání, což je řadí do středních vod v extralize v této disciplíně. Hlavní rozdíl je ale v zakončení, protože Piráti se musí na jednu branku více nadřít než ostatní týmy.

„My nejsme schopní vstřelit branku a na druhou stranu ji dostaneme pomalu ze všeho. V tomto utkání jsme taky měli šance tak na čtyři branky. Utkání jsme rozjeli dobře, první dvě třetiny byly od nás docela dobré,” ohlíží se Tomáš Divíšek.

Aktuální série Pirátů činí tři prohry a tři body za poslední čtyři utkání. Z 29 odehraných kol Tipsport extraligy vyhráli Piráti pouze pětkrát, což se podepisuje i na psychice hráčů, kteří jsou čím dál víc pod tlakem z řad vlastních fanoušků.

„Nálada je opravdu špatná. Na trénincích makáme, ale to bohužel není vidět. My půlku zápasu hrajeme dobře, následně nás zlomí dvě branky,” smutní Tomáš Divíšek.„Věřím, že to zlomíme a naučíme se vyhrávat, protože my jsme se to odnaučili a to je to nejhorší, co se v hokeji může stát,” dodává odhodlaně hráč s číslem osmnáct na zádech.