Ohlasy po utkání

„Zápas prohrály naše chyby,“ dobře ví obránce Brett Palin

Napsal 24.10.2012 Jan Řápek
C h o m u t o v - Jako jeden z obránců nejvíce pocítil sílu ošklivého výsledku, když Piráti Chomutov prohráli proti HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Tak jako tak, když vyšel ze šatny, byl z něho nový člověk, který pozdraví hezky znějícím „Ahoj.“ A na otázku „How´re you doing?“ odpovídá stejně pěknou češtinou: „Dobře, jak se máš?“ Kanadský obránce Brett Palin si již víc jak rok zvyká na život v Čechách a nyní si i zvyká na hraní v nejvyšší české soutěži. Jaké jsou jeho pocity a názory bezprostředně po prohraném zápase?

Piráti do zápasu vstoupili opravdu velkolepě. V páté minutě první gól, o minutu později další. Pak se ovšem stroj zadrhl a branky přestaly padat. „Měli jsme dobrý start, k tomu ještě několik slušných šancí, ale potom jsme začali chybovat a Pardubice to potrestaly. Jejich branky byly z našich chyb,“ hodnotí zápas kanadský obránce. Vzápětí ovšem dodává, že nic není jednostranné: „Děje se to na obou stranách. Oni udělají chybu a my vstřelíme gól. Když my uděláme chybu, tak zase oni budou skórovat. Pro příště se musíme těchto chyb vyvarovat.“

Chomutovští v zápase inkasovali pět branek. Minulý zápas tři a před tím také tři. Počet inkasovaných branek není v poslední době pro chomutovskou obranu zrovna přívětivé hodnocení. „Samozřejmě že to není dobrá známka pro obranu, ale hlavně to není dobrá známka pro celý tým. Bránit musí celý mančaft a u toho bychom měli začít. Stejně tak bychom měli dávat více branek,“ upozornil Palin na více chyb v týmu.

Zápas byl opět ovlivněn výlukou v NHL. Pardubickou hru řídili David Krejčí a Aleš Hemský. Oba mimo jiné zařídili první gól hostů a bavili diváky svou hrou. „Určitě jim hodně pomohli. Jsou to oba skvělí hokejisté. V NHL hrají těžké zápasy každou noc, o hře mají velký přehled. Oba jsou také skvělými útočníky. Přinesli pardubické hře hodně zkušeností i dovedností,“ uznal obránce. Z výluky ovšem těží i Chomutov. Krom Michaela Frolíka mají Piráti k dispozici i obrovitého obránce Milana Jurčinu. „Neměl jsem zatím šanci hrát s ním během zápasu, protože každý hrajeme v jiné lajně. Hrál jsem s ním ovšem na tréninku. Je to skvělej a obrovskej chlap. S ním je naše hra lepší. Máme štěstí, že je tady,“ složil svému spoluhráči poklonu sám celkem statný Kanaďan.

Sám Brett Palin má dost zkušeností s hráči ze zámoří. I jako spoluhráč i jako obránce, který musí ubránit hvězdy. Má přitom velkou radost, že hráči jako Hemský či Folík hrají zpět v České lize. „Hráči z NHL přinesli do Čech ještě více kvality. Hokej je o něco zábavnější. Na jednu stranu doufejme, že NHL začne a budeme se koukat na skvělou soutěž, na druhou stranu si užívejme, dokud tu ti hráči jsou,“ upozornil chomutovský obránce na dilema všech fanoušků.

Extraliga je novinkou pro mnoho hráčů. To platí i pro Palina, který přišel do Čech před loňskou sezónou. První rok tedy hrál ‚pouze‘ první ligu, ale poté, co si s Chomutovem vybojoval postup a stal se miláčkem fanoušků, hraje nyní extraligu. „Je tu hodně změn a většina z nich jsou změny k lepšímu. Největším rozdílem ovšem je o něco rychlejší a tvrdší hra. Příprava na extraligu je podobná mému předchozímu angažmá v Kanadě,“ přirovnal obránce Extraligu k nižším zámořským soutěžím. Nezapomněl ani dodat, že si nejvyšší českou soutěž dostatečně užívá. „Určitě. Vždycky, když hrajete lepší soutěž, je to větší zábava. Hodně si to užívám,“ přiznal kanadský obránce, který ovšem již zvládá základy češtiny, jak dokázal i po zápase.

Před Piráty je nyní čtyřdenní pauza. Další zápas sehrají až v neděli, kdy se postaví Bílým Tygrům z Liberce. Před Piráty je prostý úkol. „Musíme se dát dohromady a pokusit se vyhrát.“ Jak snadné. Jenže Liberečtí získali nové posily. Jsou jimi Wayne Simmonds z Philadelphie a Chris Stewart z St. Louis. „Slyšel jsem nějaké drby, že by tam měli přijít. Bude to opět trochu výzva,“ přiznává Palin. Nám nezbývá, než mu dát za pravdu a těšit se další souboj.