Preview k zápasu

Piráti Chomutov přivítají stále se lepšící tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Napsal 22.10.2012 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Nedělním utkáním na ledě Komety Brno, kde Piráti prohráli 1:3, vstoupila Tipsport extraliga do své druhé čtvrtiny. Piráti se tak tedy již podruhé v tomto ročníku střetnou s týmem z města perníku, který v tabulce drží sedmou příčku a má o bod a zápas víc než Piráti. Pardubičtí po ne příliš dobrém začátku postupně nabírají formu, což potvrdilo i jejich domácí vítězství z minulého kola na Oceláři z Třince. Piráty tedy nečeká žádná procházka růžovým sadem, ale velká bitva.

Oba týmy se spolu již setkali v rámci druhého kola Tipsport extraligy na ledě Pardubic před kamerami české televize. V tomto utkání Piráti neudrželi dvoubrankové vedení a překvapivé vítězství na ledě loňského mistra na nájezdy jim zajistil Marek Sikora. V rámci 15. kola se oba soupeři utkají v Pirátské aréně a opět můžeme čekat zajímavý duel.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Pardubice v letošním ročníku prohráli už šest zápasů. Poslední utkání ale hrají s posilami z NHL a to s Alešem Hemským a Davidem Krejčím a jejich přítomnost na ledě je znát. Pardubice mají nyní v tabulce 22 bodů a Piráti na ně ztrácejí body dva. Nutno ale poznamenat, že mají sehráno o jeden zápas více. I proto bude tento duel dvou sousedů v tabulce velice zajímavý.

Pardubice letos zatím táhne trojice útočníků Martin Bartek, Aleš Hemský a Radovan Somík. První jmenovaný má na svém kontě 13 kanadských bodů za 7 branek a 6 asistencí. Aleš Hemský je na tom obdobně, má 12 bodů za 6 vstřelených gólů a stejný počet asistencí. Radovan Somík nasbíral zatím bodů 10 (6+4). V brance dostává poslední dobou příležitost Dušan Salfický, který má úspěšnost zákroků 92,58 % a průměr 2,46 obdržené branky na zápas.

Aleš Hemský

Situace u Pirátů

Piráti si užívají roli nováčka extraligy a zatím podávají více než dobré výkony, proto jim patří zatím osmé místo. V posledním zápase se chomutovští hokejisté představili na ledě úřadujícího vicemistra Komety Brno, kde prohráli 1:3. V čele produktivity Pirátů figuruje Michael Frolík, který si v devíti odehraných zápasech připsal 13 bodů za 9 branek a 4 asistence. Za ním je v závěsu Lukáš Pulpán, který má 11 bodů za 1 branku, kterou vstřelil v minulém kole proti Kometě a 10 asistencí, což ho posunulo na první místo v kanadském bodování obránců Tipsport extraligy, o které se dělí s Josefem Hrabalem (Třinec) a Davidem Noskem (K. Vary). V brance se po lehkém zranění Matúše Kostúra, který vévodí všem extraligovým gólmanům s 94,55 % úspěšností, objeví pravděpodobně Milan Řehoř, jehož úspěšnost je zatím na 91,55 %

Do Pirátským řad se v minulém kole vrátil po zranění oka Petr Jíra, chybět naopak bude Radek Duda s Milanem Procházkou, který utrpěl otřes mozku. Kdo se nedostanete na toto jistě atraktivní utkání s úřadujícím šampiónem do Pirátské arény, může ho sledovat prostřednictvím webu onlajny.cz.

Foto: http://www.hcpce.cz