Piráti ztratili rychlé dvougólové vedení a nakonec prohráli s Pardubicemi 2:5

Napsal 23.10.2012 Jan Řápek, Petr Horčička
C h o m u t o v - Piráti začali zápas ve velkém stylu. Již v šesté minutě vedli 2:0. Postupně se trefili David Hruška a Karel Hromas. To ovšem bylo od Pirátů v tomto zápase vše. Tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice dokázal ještě do konce první třetiny vyrovnat díky Hemskému a Zohornovi. Po bezbrankové druhé třetině se vše rozhodlo ve třetině třetí, kdy Pardubice vstřelily hned tři branky. Vítěznou branku zaznamenal v sedmačtyřicáté minutě Martin Bartek.
15.kolo út 23.10.2012
2:5(2:2, 0:0, 0:3)
PCE
Řehoř - Jurčina, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Palin, Bartejs, Rutta, Lučka - Frolík, Kraft, Hřebejk - Hruška, Zálešák, Hrabák - Lušňák, Sikora, Hromas - Jíra, Gajovský, Důras
Pardubice
Ružička (6. Salfický) - Kindl, Vašíček, Benák, Ďaloga, Kočí, Kolář, Píša - Krejčí, Hemský, Somík, Kousal, Zohorna, Brendl, Šagát, Bartek, Beech, Nosek, Semorád

5. Hruška (Zálešák), 6. Hromas (Kraft, Bartejs)
Pardubice
13. Hemský (Krejčí), 15. Zohorna, 47. Bartek, 50. Brendl (Zohorna), 55. Somík (Vašíček)

4:3
0:0
0:0
33:46
4315

Utkání začalo ve vysokém tempu. Do první akce zápasu se dostali hosté, když šanci Krejčího zlikvidoval Řehoř. Naopak domácí zahrozili po akci Hřebejka, který po obkroužení branky našel přihrávkou volného Frolíka, který však branku minul. Diváci nemuseli na první gól zápasu dlouho čekat. V páté minutě Zálešákovu střelu z mezikruží tečoval do branky DAVID HRUŠKA - 1:0.

O minutu později Piráti přidali další branku, když využili poskytnuté výhody. Domácí kapitán Milan Kraft našel nikým nehlídaného KARLA HROMASE, který zamířil přesně mezi betony Růžičky a zvýšil na 2:0. V hostující brance došlo ke střídání. Martina Růžičku nahradil chomutovskému hledišti dobře známý Dušan Salfický.

Pohledná akce hvězd z NHL v osmé minutě skončila první brankou hostů. Přihrávku Davida Krejčího z levého kruhu zužitkoval ALEŠ HEMSKÝ, který se zakončením do prázdné branky neměl sebemenší problém - 2:1.

O vyrovnání se postaral o chvíli později TOMÁŠ ZOHORNA, který byl nejdůraznější na brankovišti a svou dorážkou poslal puk za Řehoře - 2:2. První třetina končila velkým tlakem pardubických, skóre utkání se ale neměnilo.

Druhé dějství již nenabídlo tak pohledný hokej. Oba týmy si vytvořily několik slibných šancí, které ovšem nedokázaly proměnit. Největší šanci na vstřelení branky měli domácí. Hřebejk vyslal prudkou střelu, kterou Salfický vyrazil přímo před Frolíka, který ale svou dorážkou nechal vyniknout jen Salfického. Z protiútoku mohl poslat Pardubice do vedení Bartek, který obkroužil Řehořovu branku, ale těsně před zakončením uklouzl. A tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Třetí třetinu zahájili Piráti po faulu Hemského přesilovou hrou, která opět brzy skončila vyloučením Lušňáka. Pardubičtí nadále zvyšovali svůj tlak a výsledkem byla nastřelená tyč od Davida Krejčího.

Po zaváhání domácí obrany v útočném pásmu se dostali hosté do přečíslení. Akci zakončil Martin Bartek střelou, po které se dlouhou chvíli zkoumal videozáznam. Branka z toho nakonec nebyla, ale o deset vteřin později už se hosté radovali oprávněně. Špatnou rozehrávku domácích potrestal před malou chvilkou neúspěšný MARTIN BARTEK - 2:3.

Ve čtyřicáté deváté minutě šly Pardubice již do dvoubrankového trháku. PAVEL BRENDL zužitkoval Zohornovu přihrávku z rohu kluziště a přesnou střelou k tyči se nemýlil - 2:4.

Piráti bojovali, ale poslední slovo opět patřilo hostům, kteří se prosadili popáté v zápase. Střelu Vašíčka Řehoř nedokázal ztlumit ve své výstroji a vyrazil ji před volného RADOVANA SOMÍKA, který neměl problém s uklizením kotouče do branky - 2:5.

Jiří Doležal (hl. trenér Piráti Chomutov): „Prvních deset minut první třetiny jsme byli dominantním mužstvem, bohužel po zbytek utkání to naopak byly Pardubice. Od desáté minuty zápasu jsme byli horším mužstvem a ve všech činnostech jsme zaostávali. To, že jsme do třetí třetiny udrželi nerozhodný výsledek, bylo s velkým štěstím.“

Pavel Hynek (hl. trenér Pardubice): „Chomutov měl výborný vstup do zápasu. Vlítl na nás a dvakrát se domácí trefili a zaslouženě vedli 2:0. Snažili jsme se situaci uklidnit, abychom nedostali třetí gól, protože to by mohlo být po zápase. Důležité bylo, že jsme dokázali odpovědět a snížili jsme na 2:1. Byli jsme zpět v zápase a do konce třetiny se nám podařilo srovnat. Potom jsme trpělivě čekali a ve třetí třetině rozhodly naše zkušenosti, když jsme dokázali potrestat chyby soupeře.“