Preview k zápasu

Zápas neporažených! Chomutov v krajské lize hostí druhé Louny

Napsal 09.10.2021 David Panuška
C h o m u t o v - Po čtrnáctigólové kanonádě proti Tygrům z Klášterce nad Ohří se Piráti představí po týdnu opět na domácím ledě. V rámci čtvrtého kola Krajské ligy mužů Ústeckého kraje hrají v neděli 10. října od 16 hodin s Louny, které jsou taktéž stoprocentní, a tak půjde o šlágr čtvrtého kola.

Louny jsou po třech kolech stoprocentní

Město ležící asi pětadvacet minut od Chomutova naskočilo do nového ročníku krajské ligy výborně a po třech kolech zatím nenašlo přemožitele. S třiadvaceti vstřelenými a čtrnácti inkasovanými brankami jsou v obou statistikách na druhém místě ligové tabulky. Kralují Piráti. 

V prvním kole Louny zvládly přestřelku a Roudnici nad Labem porazily 9:6. Ve druhém kole byl sice Slovan veden jako hostující tým, ovšem duel s Lovosicemi se uskutečnil na lounském stadionu, kde po výsledku 7:4 uspěl svěřenci trenéra Petra Zinka. V posledním kole Slovan přivítal Kadaň a zápas skončil stejným výsledkem jako o utkání dřív s Lovosicemi. Nejproduktivnějším hráčem Loun je Marek Šafařík, který dal během tří duelů tři branky a přidal osm asistencí.

Poslední zápas

HC SLOVAN LOUNY – SK KADAŇ 7:4 (2:2, 2:0, 3:2)
Branky: 
13. Dittrich (Šafařík, Kunrt),  20. Kašpar (Tarant, Dittrich),  25. Růžek (Szakal, Hofrichter),  38. Szakal (Kabourek, Kunrt),  45. Šafařík (Dittrich, Dalecký),  48. Šafařík ,  49. Kabourek (Szakal, Růžek) – 15. Benda (Stoklásek, Nguyen),  15. Macháček (Bartók),  44. Nguyen (Holan),  51. Holan (Toman, Hrdlička)

Poslední sestava Loun: M. Charvát – Kašpar, Lochovský, Geblt, Kunrt – Růžek, Dalecký, Šafařík, Hofrichter, Kabourek, Velhartický, Doskočil, Tarant, Veselý, A. Szakal, Dittrich.

I Louny mají pirátskou stopu

V sestavě Slovanu najdeme známá jména. Za lounský celek nastupují například Adam Szakal či Michael Hofrichter, kteří prošli pirátskou akademií a především druhý jmenovaný nastupoval v extralize dorostu. Dříve za Louny nastupoval i Martin Szakal, který byl výraznou postavou KLH Chomutov na přelomu jednadvacátého století. Před rokem zasáhli do přípravy áčka již zmíněný Marek Šafařík a Martin Kunrt, mládežnické tituly slavili v roce 2012 v Chomutově Daniel Kolčava s juniory a Martin Knobloch s tehdejším mladším dorostem.

Ani Chomutovští zatím nenašli přemožitele

Na startu nového ročníku se zatím daří i Pirátům. Ti v průběhu třech kol nasázeli již čtyři desítky branek a o skóre jasně vedou Krajskou ligu mužů Ústeckého kraje. Po rekordní domácí výhře nad Lovosicemi 19:1 si tým Petra Martínka poradil i s Kadaní (9:4) a naposledy Kláštercem nad Ohří (14:2). 

Pirátské produktivitě dominuje odchovanec Roman Chlouba, kterému se během tří duelů povedlo vstřelit sedm branek a přidat také stejný počet asistencí. O bod méně má Jaroslav Kůs, na třetí příčce statistik nasbíraných bodů figuruje Josef Rindoš s dvanácti body. Každý z útočníků již bodoval a bez bodu je pouze trojice obránců Klapka, Ferbas a Cestr. Poslední dva jmenovaní ovšem odehráli pouze jeden duel. 

Poslední zápas

PIRÁTI CHOMUTOV – HC TYGŘI KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ 14:2 (4:1, 4:1, 6:0)
Branky:
 8. Freiberg (Kostourek, Žižka), 9. Rindoš (Chlouba, Kůs), 10. Rindoš, 16. Huňady (M. Hartman), 24. Chlouba (Rindoš), 25. Chrpa (Mála), 28. Huňady (Kostourek, Mála), 31. Chrpa (Mála, Kuncl), 41. Chlouba (Charousek, Bártek), 47. Řezníček (Freiberg, Kostourek), 48. Huňady (Mála, Chrpa), 54. Kůs (Bártek, Rindoš), 55. Kostourek (M. Hartman), 58. Žižka (Řezníček, Kostourek) – 6. Dejmek (Týr), 26. Kulich (Tenkač, Toman).

Poslední sestava Pirátů: Hanuljak – Bártek, Charousek, Klapka, Kuncl, M. Hartman, Žižka, Cestr, Ferbas – Josef Rindoš, Kůs, Chlouba – Chrpa, Mála, Huňady – Freiberg, Řezníček, Kostourek – D. Šilar.

TOP foto: https://hcslovanlouny.rajce.idnes.cz/

    Pokladny 14:30. | Předprodej. | Pokladna 2 – výměna voucherů za permice. | Potvrzená bezinfekčnost. | FFP2. | »