Ohlasy po utkání

„Všichni jsme makali a zasloužili jsme si vyhrát,“ konstatoval Vladimír Růžička po návratu

Napsal 07.01.2018 Marek Douda

C h o m u t o v - Piráti hostili ve 38. kole Tipsport extraligy Berany ze Zlína, kteří také bojují o účast v play-off. Chomutovský celek zvládl utkání na výbornou a to hlavně zásluhou Štěpána Lukeše mezi třemi tyčemi, jenž se po zápase mohl těšit z čistého štítu. Do sestavy se po nemoci vrátil Vladimír Růžička, který hrou při oslabeních značně přispěl k tříbodovému vítězství.

Uzdravený Vladimír Růžička mladší se po dvouzápasové absenci vrátil do sestavy domácího celku a připsal si první start v roce 2018. Po nemoci odehrál chomutovský útočník necelých osmnáct minut čistého času. „Dýchalo se mi trošku hůř, ale vzhledem k tomu, že jsem pár zápasů chyběl to nebylo špatné. Když člověk hraje, už se trochu rozdýchá a postupem času jsem se cítil lépe a lépe. Díky odpočinku to bylo lepší, v prostřední třetině jsem kvůli oslabením trochu lapal po dechu, ale ve třetí třetině přišel druhý dech a zvládlo se to,“ pousmál se.

Chomutovský tým v posledních zápasech trápí rozsáhlá marodka a vzhledem k tomu, že mezi chybějícími hráči jsou pouze útočníci, byl návrat Vladimíra Růžičky vítaným faktorem. „Pokud je to trochu možné, každý chce hrát. Kdyby se nehrálo, cítil bych se lépe, protože to stále není úplně stoprocentní, ale teplotu už nemám a bolest kloubů nebo zad už také necítím, takže to už snad bude jen lepší,“ řekl s optimismem.

Piráti v první třetině Berany přestříleli v poměru 12:5, první branka přesto přišla až v úvodu druhé části zápasu. „Gólman Zlína chytal dobře, stříleli jsme a měli hodně šancí, ale soupeř měl více štěstí. Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém to bylo trochu o štěstí. Jsme rádi, že jsme dali o gól víc a poté šla druhá trefa do prázdné branky,“ hodnotil centr druhé útočné formace.

Štěpán Lukeš podržel pirátskou posádku řadou skvělých zákroků a připsal si první extraligovou nulu v kariéře. „Zlín nehrál vůbec špatně a měl spoustu šancí. Myslím si, že hlavně druhou třetinu vychytal Štěpán výborně. Když brankář vychytá nulu je to z devadesáti procent jeho zápas. Gratulovali jsme mu a myslím si, že s letošní sezónou může být spokojený, ale samozřejmě sezóna ještě nekončí a musí takhle chytat dál,“ usoudil.

Chomutovská družina se v zápase dopouštěla častých faulů a Vladimír Růžička zaznamenal taktéž návrat do formace pro oslabení. „Nikdy není příjemné, když soupeř hraje víc přesilovek než my, ale oslabení jsme sehráli dobře, Štěpán chytal výborně a Zlín z přesilovek nijak extrémně nehrozil. Mám pocit, že během druhé třetiny jednou Štěpána překonali, ale Flemma to vystrčil tělem ven. Všichni jsme makali a zasloužili jsme si vyhrát,“ konstatoval navrátilec do sestavy Pirátů.

Druhý gól Chomutova padl do prázdné branky v samém závěru, kdy jistou trefu přenechal kapitán Vondrka pro Romana Chloubu. „Gól nás uklidnil, protože jsme letos dostali řadu gólů ke konci zápasu a bylo by to už na oběšení, kdybychom dostali v poslední minutě gól, což už se nám několikrát stalo. Podobné gesto, jako udělal Michal, jsem už párkrát viděl a bylo dobré, že se to tentokrát dalo sehrát, protože Zlín propadl v obraně. Čekal jsem, že to Vondrc udělá a líbilo se mi to.“ zakončil.