Ohlasy po utkání

„Přišlo mi zbytečné, abych dal gól sám,“ řekl Michal Vondrka skromně o nevšední situaci

Napsal 07.01.2018 Michal Luxa
C h o m u t o v – V osmatřicátém kole Tipsport extraligy si Piráti připsali tříbodovou výhru se Zlínem. Velké utkání odchytal Štěpán Lukeš, jenž si připsal první čisté konto. Ovšem duel měl ještě jednoho hrdinu, Michala Vondrku. Chomutovský kapitán byl již sám před prázdnou brankou, ale místo vstřelení gólu dal přednost ke skórování Romanu Chloubovi. Gesto, které se každý den nevidí!

Tipsport extraliga nabrala kvapíkové tempo a měla na programu už osmatřicáté kolo. Piráti v něm zvítězili 2:0 nad Zlínem. O rozhodující branku se postaral Jakub Chrpa. Ovšem výborný výkon předvedl také Štěpán Lukeš, jenž si připsal první extraligovou nulu v kariéře. „Strašně důležitý zápas. Teď jsme zase poskočili o tři body výše. Štěpán Lukeš odchytal neskutečný zápas. Fakt chytá výborně, vyhráli jsme díky němu. Hráli jsme organizovaně a vyšlo nám to,“ hodnotil duel chomutovský kapitán.

V průběhu sezóny potkala Chomutov bodová krize, kterou se podařilo zažehnat. Soubor Vladimíra Růžičky v posledních devíti zápasech odešel hned sedmkrát s vítězstvím v zádech. Piráti v nich nasbírali sedmnáct bodů, čímž se posunuli na desátou příčku. „Tím, jak je tabulka našťouchaná, tak během ledna hrajeme asi dvanáct zápasů, což je hrozná porce. Jakmile se párkrát prohraje, tak můžeme být zase úplně dole. Na vavřínech určitě neusínáme, ale je fakt, že máme na hokejkách větší klid než předtím. Musím to zaklepat,“ přibližoval situaci hráč, jenž na rozhovory chodí v triku Capitana Ameriky.

Běžela poslední minuta základní hrací doby, když se stala věc vskutku nevídaná. Michal Vondrka se sám řítil na opuštěnou zlínskou klec, když náhled zastavil, podíval se a přenechal černou gumu Romanu Chloubovi. Ten svému kapitánovi hned na ledě poděkoval a ukazoval, komu za vstřelený gól vděčí. „Co myslíš?“ odpověděl smějící se český reprezentant. „Nevím, zda to bylo takové gesto, ale když jedeme dva, tak mi přišlo zbytečné, abych dal gól sám. Tak jsem se o to prostě podělil. Věděl jsem, že puk ztratil jejich poslední hráč a ostatní jeli dopředu. A tak jsem věděl, že jsem tam sám, tak jsem se otočil, jestli někdo za mnou jede. Viděl jsem Chloubiče, tak jsem mu to prostě dal,“ řekl skromně.

„Vždycky jsem říkal, že tady byla a je neskutečná parta. Já to prostě opravdu beru jako normální věc. Nechci to nějak nadnášet, protože mi přišlo zbytečné, když jsme jeli dva, abych dával gól já,“ hledal odpověď na další otázku kolem asistence u posledního gólu.

Právě Roman Chlouba musel být tím nejšťastnějším v pirátské aréně. Vždyť takové branky se nedávají každý den a zrovna proti Beranům se muselo jednat o nejjednodušší gól v kariéře šestadvacetiletého útočníka. „Nejdříve jsem mu říkal, že jsem myslel, že mi puk ještě vrátí,“ odpovídal s humorem. „On říkal, tak já ti to příště dám. Odpověděl jsem mu, že ne. Že je fuk, kdo ho dá,“ prozradil závěrem.