Startuje cesta za postupem! Piráti začnou play-off doma s Kadaní

Napsal 11.02.2022 Michal Novotný
C h o m u t o v - Je to tady! Již tuto sobotu startuje pro Piráty prvním semifinálovým zápasem tolik vyhlížené play-off krajské ligy a tím i zajištění místa v kvalifikaci o druhou ligu. Buly prvního zápasu série s okresním rivalem z Kadaně bude vhozeno v ROCKNET ARÉNĚ v sobotu 12. února v 17:30. Limit tisíce fanoušků v hledišti zatím zůstává, ale nově již není požadováno prokazování bezinfekčnosti.

Se startem play-off se spouští nová kampaň. Možnost pro vás, fanoušky Pirátů, se ještě více ztotožnit se svým klubem.

Všechny nás spojuje jedna věc. Ale důvody jsou různé a příběhy jiné. Jaký je ten Váš? Proč pro Vás není nic víc než Chomutov, nic víc než Piráti? Napište nám svůj hokejový příběh na www.nicnezchomutov.cz.

Kadaň proklouzla do play-off na poslední chvíli

Teprve dohrávka devatenáctého kola rozhodla o tom, že si kadaňští hokejisté zahrají semifinále krajské ligy. V samém závěru se hráčům Kadaně podařilo v Roudnici vyrovnat a na samostatné nájezdy zápas překlopit na svou stranu.

Kadaňští mají v kádru čtvrtého nejlepšího střelce základní části a tím je s dvaceti brankami Lukáš Hrdlička. Mezi obránci je ve Sportovním klubu jednoznačně nejproduktivnější Pavel Holan, který základní část zakončil se sedmnácti body v šestnácti duelech.

Největší porci minut odchytal Ondřej Pešek, který zasáhl do jedenácti zápasů svého týmu.

brankářobránceútočník
Ondřej Pešek

Pavel Holan

Lukáš Hrdlička

571  odch. minut, 5,465 G/Z17 (7+10)35 (20+15)

V dohrávce sedmnáctého kola dominovali Piráti

Piráti sice pustili na svém ledě Kadaňské do dvougólového trháku, nicméně ještě v první třetině stav utkání otočili a na konci zápasu svítil na kostce výsledek 11:5 pro domácí. Po dvou brankách do sítě SK Kadaň zaznamenali František Mála, David Černý a Tomáš Šilar.

PIRÁTI CHOMUTOV – SK KADAŇ 11:5 (4:2, 4.2, 3:1)

Branky a nahrávky: 9. Ekrt (Rykl), 13. Novák (Petrásek, Josef Rindoš), 16. Josef Rindoš (Freiberg, Klapka), 17. Mála (Bártek, T. Svoboda), 23. Černý (Bártek), 24. D. Šilar, 26. Mála (Bártek, T. Svoboda), 28. Černý (Mála, T. Svoboda), 46. T. Šilar (Hartman, Josef Rindoš), 54. T. Šilar (Ekrt, Josef Rindoš), 56. Mežnar (Freiberg, Novák) – 4. Hrdlička (Nguyen, Krpenský), 6. Benda (Stoklásek), 31. Mojžíš (Macháček, Toman), 37. Macháček, 48. Hrdlička.
Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0 Střely na branku: 51:33.

Kadaň
1. místo (60 bodů)pozice4. místo (27 bodů)
220:53skóre110:119
20-0-0-0bilance7-2-2-9

Piráti byli s Roudnicí blízko první ztrátě bodů, Kadaň se stejným soupeřem v nájezdech vybojovala postup

Chomutovským hokejistům se poslední zápas základní části nevydařil a horko těžko v divoké poslední minutě nakonec strhli vítězství na svou stranu. Po první třetině sice domácí vedli 2:0, ale v průběhu zápasu si vedení nepohlídali a na začátku poslední minuty zápasu Roudnice vyrovnala skóre na 4:4. Nicméně o několik vteřin později si Chomutovští brankou Erika Mežnara vzali vedení zpět a nakonec výsledek do prázdné brány pečetil František Mála. Do utkání v rámci Pirátské challenge nastoupil Danko Deveri a kromě několika šancí si v utkání připsal i jednu gólovou asistenci.

Kadaň v Roudnici začala výborně a už po sedmi minutách vedla o dvě branky. Nicméně po několika obratech ve skóre do třetí třetiny vstupovali s jednobrankovým vedením domácí borci a postup do play-off měli na dosah. Radost jim v předposlední minutě pokazil kadaňský Macháček, který poslal utkání do samostatných nájezdů, ve kterých ten rozhodující proměnil hostující Roman Mojžíš. Rozhodl tak o tom, že semifinálovým soupeřem Chomutova bude odvěký rival z Kadaně.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC ROUDNICE NAD LABEM 6:4 (2:0, 1:2, 3:2)

Branky a nahrávky: 8. Chlouba (Rindoš, Mála), 18. Jaroš (Deveri, Kostourek), 30. Hartman (Chrpa, Kostourek), 48. Mežnar (Kostourek, Jaroš), 60. Mežnar (Kostourek, Bártek), 60. Mála (Kostourek) – 30. Pokorný (Kuchař), 39. Kuchař (Pokorný, Kolenatý), 55. Dobrov (Kuchař), 60. Lauko (Štosek).
Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2 Střely na branku: 71:28.

Sestava Pirátů: Hanuljak – Novák, Ferbas, Klapka, Hartman, Bártek, Charousek – Rindoš, Chlouba, Huňady – Chrpa, Mežnar, Kostourek – Freiberg, Řezníček, Mála – Jaroš, D. Šilar, Deveri.

HC ROUDNICE NAD LABEM – SK KADAŇ 5:6 s.n. (2:2, 3:2, 0:1 - 0:1s.n.)

Branky a nahrávky: 16. Kuchař (Urych, Kubica), 17. Dobrov (Kubica), 25. Kubica (Urych), 28. Kubica (Matuška), 38. Kuchař (Kubica) – 4. Strunz (Hrdlička), 7. Hradecký (Stoklásek), 29. Bartók (Mojžíš, Macháček), 33. Stoklásek (Strunz, Hradecký), 59. Macháček (Hradecký), 60. Mojžíš (rozhodující nájezd).
Vyloučení: 9:9.  Bez využití: 3:2. V oslabení: 0:1.

Sestava Kadaně: Pešek — Psar, Krása, Chotaš, Jenček — Nguyen, Hradecký, Krpenský, Stoklásek, Mojžíš, Bartók, Hrdlička, Strunz, Macháček, Starý.

Roman Chlouba vítězem kanadského bodování základní části

V posledním kole si Roman Chlouba jednou brankou pojistil celkové prvenství v produktivitě ligy po základní části. Celkem v pouhých dvanácti zápasech posbíral neuvěřitelných 53 bodů za třicet branek a třiadvacet přihrávek. Mezi obránci zůstal v pirátském dresu nejlepší Miroslav Kuncl se čtyřiadvaceti kanadskými body. Nejlepším brankářem celé ústecké ligy se dle většiny měřitelných statistik stal jednoznačně Miroslav Hanuljak.