Piráti v prvním utkání play-off deklasovali sousední Kadaň, čtyři góly dal Josef Rindoš

Napsal 12.02.2022 Eliška Ratiborská, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - K prvnímu utkání semifinále play-off hraného na dvě vítězná utkání zavítala na led ROCKNET ARÉNY Kadaň. Piráti šli od úvodního hvizdu jasně za vítězstvím a po první třetině vedli už 5:0. Strůjcem úspěchu byl hlavně Josef Rindoš, který dal čtyři branky a na dvě přihrál.
SF1 so 12.2.2022
14:3(5:0, 7:0, 2:3)
KAD
Hanuljak – Ferbas, Žižka, Dominik Badinka, Charousek, Bártek, Hartman, Novák – Josef Rindoš, Chlouba, Kostourek – Chrpa, Mežnar, Huňady – Freiberg, Řezníček, Mála – Černý, T. Svoboda, D. Šilar
Kadaň
Pešek (26. Vlček) – Rusín, Strunz, Krása, Holan, Toman, Psar – Stoklásek, Bartók, Macháček – Krpenský, Spudich, Nguyen – Hrdlička, Hradecký, Starý

7. Mála (Kostourek), 9. Josef Rindoš (Chlouba, Ferbas), 12. Josef Rindoš (Mála, Chlouba), 15. Chrpa (Huňady, Mežnar), 17. Kostourek (Chlouba, Josef Rindoš), 21. Josef Rindoš (Ferbas), 25. Freiberg (Josef Rindoš), 26. Chlouba (Mežnar), 29. Chlouba (Charousek, Kostourek), 32. Chrpa (Dominik Badinka, Charousek), 37. Dominik Badinka (D. Šilar, Huňady), 40. Kostourek (Mála, Chlouba), 44. Kostourek (Žižka, Bártek), 54. Rindoš (Chlouba, Novák)
Kadaň
44. Holan (Macháček, Spudich), 44. Hrdlička (Krpenský), 56. Hradecký (Starý)

5:8
3:1
2:0
59:22
1000
Klika – Sichrovský, Žák

V prvním semifinálovém střetu Piráti ovládli úvodní i druhou třetinu hry. K první trefě pomohlo domácím trochu štěstí, když byla zblokována Kostourkova přihrávka, ale puk vyplul před přesným Františkem Málou. Do dvoubrankového vedení Chomutovské poslal v oslabení Josef Rindoš, který se trefil podruhé o necelé tři minuty později – 3:0.

V patnácté minutě využil Jakub Chrpa přesilovou hru trefou z pravého kruhu. Ještě před prvním hvizdem rozhodčích, který zakončuje třetiny hry, se ROCKNET ARÉNOU rozezněla oblíbená píseň Pátá, když přesně střílel Milan Kostourek – 5:0.

Jen několik desítek vteřin po začátku druhé dvacetiminutovky slavil Josef Rindoš hattrick po svižné střele, kterou prostřelil brankáře Ondřeje Peška. Jako další z pirátských bojovníků zvedal ruce nad hlavu Petr Freiberg a necelou minutu po něm i Roman Chlouba, jenž si střelecké štěstí nenechal utéct a trefil se hned dvakrát – 9:0. V šestadvacáté minutě, ještě před druhou trefou Romana Chlouby, došlo ke střídání v kadaňském brankovišti. Z hřiště odešel Ondřej Pešek a nahradil ho Leoš Vlček.

Desátou trefu na pirátské menu přidal svým druhým gólem Jakub Chrpa z pravého kruhu. Chomutovští převedli i další oslabení ve svůj prospěch, když se trefil Dominik Badinka. Poslední zásah druhého dějství stihl přidat ještě podruhé přesný Milan Kostourek – 12:0.

Ve třetí třetině se dočkali radosti i hosté. Rychle za sebou – v rozpětí jen deseti vteřin – přesně stříleli nejprve Pavel Holan a po něm Lukáš Hrdlička. To ale nezastavilo Milana Kostourka, jenž završil hattrick jako druhý hráč v utkání – 13:2.

Čtvrtý gól Josefa Rindoše mu byl připsán po smolném okamžiku hostujícího brankáře Leoše Vlčka, jenž si puk sám srazil do brány po zablokovaném pokusu zmíněného hráče. Kadaňští chytili slinu a přidali i třetí trefu po bekhendu Miroslava Hradeckého, který tím zápas uzavřel – 14:3.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Od prvního střídání to byl od našeho týmu parádní výkon. Takhle by mělo vypadat utkání play-off. Nasazení, výborná hra do těla, zakončení, všechno výborné. Jsem velmi spokojený.“

Miroslav Buchal (SK Kadaň): „Chomutov je favoritem skupiny, v krajské soutěži nemají co dělat. My jsme je chtěli trošičku potrápit. Byla vidět síla a kvalita domácích, kteří nám rychle odskočili. A já bych řekl, že jsme se toho trochu zalekli, takže výsledek je takový, jaký je. Řekl jsem klukům: Pojďte neprohrát třetí třetinu, hraje se na dva zápasy. Poslední třetinu jsme tedy skutečně vyhráli a uvidíme příští sobotu, jak to dopadne.“