Ohlasy po utkání

Sedmé finále rozhodli dva muži: Jakub Grof a Jan Kovář

Napsal 09.04.2012 Jan Řápek
C h o m u t o v - Piráti Chomutov jsou mistry 1. hokejové ligy! Finálová série nemohla být dramatičtější. O vítězi muselo rozhodnout až prodloužení sedmého zápasu. Jistější nervy nakonec ukázal Chomutov a zopakoval tak stejný úspěch jako před dvěma lety, kdy také zvítězil na ústeckém ledě v sedmém zápase. Tehdy zápas rozhodl Jan Kovář. Stejný hráč byl mužem zápasu i dnes, když asistoval u všech tří branek Chomutovských. Rozhodující branku ovšem vstřelil obránce Jakub Grof.

Vítězná branka padla v čase 67:42. Jakub Grof si najel za ústeckou branku a proměnil ve zlato skvělou přihrávku Davida Hrušky. „Já jsem chtěl jít střídat, ale viděl jsem, že jde dopředu David Hruška s Kovym, tak jsem to s nimi zkusil. Ústečtí se sjeli na jednu stranu a já jsem tam zůstal sám. Nějak jsem to trefil, ani přesně nevím jak. Potom už si toho moc nepamatuju,“ popsal rozhodující gól šťastný střelec.

Jakub Grof
Jakub Grof

Grof se v play-off trefil již po čtvrté a vítěznou branku v prodloužení si připsal například i ve druhém čtvrtfinále proti Havlíčkovu Brodu. Finálová branka se ovšem stane jednou z nejdůležitějších v jeho kariéře, a to i přesto, že podle svých slov vstřelil i několik důležitých branek ještě v dresu Ústí. „Tohle je momentálně můj nejdůležitější gól. Minimálně od té doby co hraju za Chomutov. Doufám, že nás do budoucna posune blíž k cíli, který máme. Teď musíme bojovat jako psi, aby se to povedlo a jeden z dvojice Chomutov/Ústí konečně udělal extraligu, protože dál už to takhle nejde,“ dodal s úsměvem bývalý ústecký hráč.

Piráti v sobě našli obrovskou vnitřní sílu, když otočili sérii ze stavu 2:3. Navíc po sedmizápasové sérii s Olomoucí muselo být těžké odehrát dalších sedm zápasů ve finále. „Tenhle rok jsme si toho prošli trošku víc, takže tu sílu jsme v sobě měli. Tým stál celou dobu za sebou. Hrál jsem v dobrých týmech, ale tohle je opravdu jeden z nejlepších. Co se týče party, jdeme všichni za jedním cílem a je to znát,“ pochválil Grof svůj tým, který celý hýřil nadšením. „Hrozně si toho vážíme a myslím, že to za všechnu tu dřinu v sezóně opravdu stálo. Bylo toho opravdu hodně a teď je to hodně nádherný,“ dodal ještě Grof.

Jedním z nejdůležitějších hráčů na ledě byl ovšem chomutovský žolík Jan Kovář, který naskočil do svého prvního zápasu za Chomutov v sezóně. „Honza nebyl podle mě týden na ledě, přijede a je nejlepším hráčem. Loni hrál za Ústí, letos opět za nás. Hrál tři finále, třikrát vyhrál. Samozřejmě, že nám pomohl, měl tři nahrávky. Je to důležitý hráč a je vidět, že je někde jinde,“ pochválil spoluhráče Jakub Grof. A jak celou situaci vidí sám hlavní aktér finálového včera? „Myslím, že dnešní zápas jsem nerozhodl já. Od toho tady byli jiní,“ řekl skromně Kovář

Jan Kovář
Jan Kovář

Jan Kovář je hráčem Plzně, ale do Chomutova měl podepsáno hostování. Dokonce ani nemusí mít odehráno patnáct zápasů, aby mohl hrát baráž. Přesto to vypadalo, že letošní finále se obejde bez Kováře. „Ani sám nevím, jak se to všechno sběhlo. Jen jsem se od svého agenta den před zápasem dozvěděl, ať přijedu do Chomutova, že nastoupím. Tak jsem přijel,“ popsal situaci mladý útočník. Trenér Pirátů dokonce prohlásil, že s Kovářem již v žádném případě nepočítá a hrát nebude, přesto se Kovář objevil na soupisce. „S trenérem jsme si vše vyříkali a už bych se k tomu nevracel. Vycházím s trenérem v pořádku,“ zhodnotil situaci Kovář, který hrál finále 1. ligy potřetí v řadě a potřetí se radoval z vítězství. „Jednou to byl Chomutov, podruhé Ústí, nyní znova Chomutov. Uvidíme, kdo to bude příště. Třeba si mě vezme Písek,“ dodal závěrem Kovář, o kterého bude jistě velký boj i příští sezónu.